F-14 Tomcat 1/72 restauracija

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

#30
A be, covece gde si do sad, cutis sve vreme  >:( ;D ,ja se ubi' po internet da nadjem... fotke su ekstra, ima bas ono sto mi treba  :D
Evo sta sam do sada uradio. Imam dosta problema sa maskiranjem, cesto mi boje podlije, ova krep traka nista ne valja. Ovde se bas i ne vidi, slikano je mobilnim.


A primetio sam da ima ovih sarenijih i ovih low-vis. Bas imam jednu sliku sa macevima, gde je jedan sa plavo zutim repom a drugi je siv, lete jedan do drugog. Propaganda... sto drugi kazu... nije istina  ;D

Tomcat

#31
Polako samo, bez zurbe, kao da si zaduzen da ga odrzavas na nosacu aviona  ;D Ja ih imam 10-ak na cekanju  ;D Taj sa macevima je verovatno iz VF-32 SWORDSMEN, ako ti trebaju slike kazi  ;D Ja licno najbolje obozavam  ;D upravo BLACK ACES i njihov bivsi ''sister squadron'' VF-84 JOLLY ROGERS. Evo par njih

http://s733.photobucket.com/albums/ww332/slobodan_photos/?action=view&current=f14vf8424.jpg
USS THEODORE ROOSEVELT

http://s733.photobucket.com/albums/ww332/slobodan_photos/?action=view&current=f14vf84zamena1.jpg
USS THEODORE ROOSEVELT OPERATION DESERT STORM 1991

;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

UrbanKnight

#32
Heheh, i meni su Jolly Rodgers jedni od omiljenih, jos od serije Robotech...
Roy Focker-ov VF-1 Scull leader zanimljiva analogija izmedju njih i Jolly Rodgersa  ;) a i uopste izmedju svih VF fajtera iz serije Macross (Robotech) i F-14. E sad se i vidi sto je F-14 jedan od mojih omiljenih aviona  ;D aj zavrsavaj te tvoje...  ( pogle avtar )


Jos malo slika


Svordsmeni, sundownersi...  :)

komoras

burnt metal
welcome to the danger zone

to je to  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Kad smo vec kod toga, cekam ove nedelje dva FUJIMI i jedan HASEGAWIN u 1/48 sa FIGHTERTOWN decalima za VF-41 i VF-84 i to iz PUSTINJSKE OLUJE, oba imaju pin-up nose-art, u stvari postavio sam slike oba TOMCATA   ;) E, sad, ne znam zasto sam ovo ispricao... U svakom slucaju ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi sto kaze Lane Gutovic  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

UrbanKnight

@Komoras
He. Ne izgleda toliko burnt kad se predje prontom preko. Videcu da to ispravim...  :-\

@Tomcat
Stiglo li je? To iscekivanje...

Inace maketa je pri kraju. Trebaju mi slike "KUKE", posto moram da je napravim. Inace je ostalo da se lakira mat lakom, i eventualno drajbras...



Tomcat

#36
Stigao mi je jedan FUJIMI, a ja najvise cekam HASEGAWIN i to vise zbog FIGHTERTOWN dekala  ;D E, ako odlucis da stavis Phoenix projektile, obrati paznju na boju. Nisam apsolutno siguran, ali cini mi se da REVELL u uputstvu daje da su bele sa sivim glavama, ali to je bilo tokom '80ih, od Pustinjske Oluje, prjektili v-v su uglavnom sive boje a Phoenix konkretno siv sa belim glavama (vidi na one dve fotke VF-41 i VF-84 iz Pustinjske Oluje, vidi se prilicno dobro). Opet, ako trebas fotke kazi  ;D Inace, idi na sajt anft.net, imas MORE fotografija sto po jedinicama, a sto walkaround, pa ces naci bez problema i kuku. Ja sam negde imao visak jednu Italeri kuku, potrazicu ako hoces...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


UrbanKnight

#38
Ma yok, napravicu kuku vec nekako...

Ima 4 finiksa, ofarbao sam u belo, 2 amraama takodje belo, i 2 sajdvindera ( inace uopste ne lice na njih, ja ne znam sta je ono) njih cu zeleno... i kuka i to je to. Nemam sad aparat. Nervira me, ima dosta ostecenja od lepka... pa tako mucim muke, da ne pricam o stajnom trapu... da podsetim maketa je radjena pocetkom 90-tih... kako li je sve prezivelo...

I ove rakete su raznih boja...
Krupna je ta tvoja razmera... dok je ova sta ja radim sitna za detaljisanje..

ubermagog

Ovo što ti radiš je Tomcat od ESCI-ja, u osnovi potpuno isti rasklop kao prvo izdanje Hasegawe samo je preurezano tj. ESCI je u negativu.
Ima problem sa previsokim poklopcem kabine, ostatak je manje-više ok!

UrbanKnight

Moguce da je ESCI... u stvari gotovo sam siguran, taj logo je bio prisutan na skoro svakoj kutiji koja se tih godina vrzmala po kuci...

Uglavnom zavrsio sam danas. Videcu da nadjem neki aparat da uzmem bolje fotke.





PELE

Mnogo dobro, svaka cast! :o

Samo tako nastavi!



Pozz

Tomcat

Pa super ti je ispao ! Koliko si kukao covece... ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

super si ga zaprljao  ;)

ae slikaj malo bolje i to je to  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

GBU-10

Svaka ti cast prijatelju na odradjenoj restauraciji,
odradio si ga bas kako treba,posebno pohvale
na ozivljavanju i zaprljavanju koje prilici
mornarickim pticama.