IX Beogradski Pobednik

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

#45
"Kriticar bez kritike"   ;D

Ovo bi bio najbolji naslov mog teksta :)

Pre svega da se vratim na moju izjavu od sinoc, citiram: "Jedina zamerka mi je OPET na DATUM odrzavanja, sto uvek mora da bude krajem meseca, bolje pocetkom, kad primimo plate... ovako ostade par figura za koje se nije imalo cak love cak ni u fondu za crne dan"

Za one koji su ovo pogresno shvatili (a cuh danas da neki jesu i veoma mi je zao), ovo je bila sala a ne kritika 8) aludirao sam na to da je berza bila prepuna zanimljivih stvari a da e datum u mesecu los jer su plate sutra  ;D ;D ;D IZVINJAVAM SE  svima koji su ovo pogresno protumacili, nije bila losa namera :)

Ajd sad da se vratimo na stvar, kao sto sam i napisao mladjem kolegi sa foruma, danas je bio dan kada su stigli i maketari iz "unutrasnjosti" tako da se nakupilo, po mojoj slobodnoj proceni (a vrujem da ce organizatori vec napisati) oko 300+ maketa. Atmosfera je bila vesela, druzenje odlicno, sudjenje nisam previse pratio ali je nastupila manja odabrana grupa sudija i moje misljenje je da nije bilo vecih propusta sto je odlicno i sto ce se, nadam se, ponavljati i ubuduce. Pokazalo se da par sudijskih grupa bolje, brze i kvalitetnije odsudi sve kategorije bez konfuzije :)

Pohvala ide organizatorima i za odlican nagradni fond za podmladak, mislim i da je to bio najbolji fond za podmladak koji ja videh do sada... ni sendvica nije nedostajalo  ;D ;D ;D

Sve u svemu, jedno od najboljih takmicenja kojima sam prisustvovao u 6-godisnjem stazu i nadam se da ce ubuduce sve ici jos na bolje :)

A pivo...hmmmrmmRmMrM....auummm auuummm ;) ;) ;)

Cestitke svim koji su osvojili medalje a i onima koji nisu, svejedno bilo je lepo!

Ako se ne varam MK se ni ovaj put nije vratio praznih shaka ali o tome ce vise i preciznije "gazda" Sandman  8)

Evo i mog skromnog Foto doprinosa, nisam napunio baterije pa prokletinja crce pre vremena  >:(


Maketarski pozdrav,

mRmMrm


Sandman

evo samo malo textualnog opisa danashnjeg dana - slikama cu se pozabaviti sutra, mada ste ih vec dobrim delom videli juche ;)

danas se kako sam chuo ukupan broj maketa popeo na nekih 250-260, shto je otprilike totalni zbir - izgleda malo manje nego proshle godine - da su doshli Grci i Madjari, verujem da bi taj broj preshao 300 ...  ::)

no, nije bilo loshe ni ovako ;)

bilo je zanimljivih maketa za videti - u 72 prop kategoriji sam video chini mi se josh par maketa sa oznakama iz shpanskog civilnog rata - kao da su takmichari potajno pratili nashu kampanju "Tierra y libertad" :D

bilo je tu i aviona sa nashim oznakama - MK snage su branile ove boje kako primecujem :D

u dzetovima je bilo neshto manje maketa, ali ih do sada nisam vidjao kod nas ;)

gosti iz Bugarske su nas pochastili maketama vazduhoplova sa njihovim nacionalnim oznakama shto je doprinelo malo vecoj egzotici :)

helikoptera je bilo 10-ak a verujem da je ipak svima najvishe za ochi zapao Profin model onog helikoptera iz ranoooog perioda ovih letelica - ovaj put sa fenomenalno odradjenim postoljem! ;)

u SF kategoriji smo videli par modela, pretezno iz Star Wars opusa, tako da su fanovi SW verovatno uzivali :)

vojnih vozila je bilo zaista dosta u 72ci, tako da je bilo zaista milina odgledati sve te malishane....
izdvojio bih par modela koje je po mojoj pretpostavci radio neko od Poljaka ili Cheha - GMC, Dodge i Sahariana - upechatljiv stil rada! ovde je bilo dosta maketa koje su doneli nashi gosti iz Bugarske tako da je ovo mozda i jedna od najpopunjenijih kategorija!

u 35ici ih je bilo neshto manje, a diorame su isto bile zastupljene u neshto manjem broju, mada priznajem da su proshle godine diorame bilo mnogo kvalitetnije!

figure nisam mnogo zagledao, no to ce vam vec preneti utiske neko od nashih figurasha ;)

jedrenjaci su bili poprilichno zastupljeni - ekipa Panona se pobrinula za to...i bilo je po mom mishljenju zaista zanimljivih modela za videti...

shto se tiche podmornica, torpeda su ukrshtali nashi drugari sa foruma :D, a verujem da su svi bili zasenjeni velichinom podmornice Gato u 1/72 koja se takmichila u Revell Kup kategoriji!  :o ono je VEEELIKOOO!!!  :o

u mladjim kategorijama sam takodje video dosta vishe modela koje ranije nisam vidjao shto mi je drago, jer znachi da se ipak neshto i maketari izmedju takmichenja :)

kod kadeta mi je za oko zapao C-119 Boxcar koji je zaista lepo odradjen, a pogotovo efekat metalnih povrshina!

medju juniorima je zanimljiva scena "Vidovdan 1389." koja se simbolichno uklopila sa datumom odrzavanja takmichenja...

takodje bih izdvojio i dechka koji je u kategoriji vojnih vozila u 1/35 uradio par tenkova koji zaista prelepo izgledaju - posebno mi je bio zanimljiv M36 Jackson sa kompletnom unutrashnjoshcu!

shto se tiche samih rezultata MK chlanova, onako po secanju, medju mladjima, @ki je osvojio dve medalje chini mi se - bravo @ki! U seniorima, medalje su osvajali josh i Milten, Sijamski Mrmot, Milanco, Tripko, Aca Tumbin, Nesha, Profa, Lanmi, Tenk, Sandman i Papa Bear - chestitam svim osvajachima nagrada na postignutom uspehu, a posebno onima koji su se po prvi put nashli u ovim vodama. I jedan mali kuriozitet mozda bi bila kategorija 1/72 prop gde su prva tri mesta osvojili chlanovi MK, tako da jedan lep uspeh za nash forum! :)

da ne bude sve bash sjajno i krasno, ovaj put imam zamerke za loshije osvetljenje - makete do prozora je bilo jako teshko uslikati zbog kontrasvetla :( a one prekoputa su se mogle uslikati bez blica, ali je trebalo dosta vremena i strpljenja da bi se doshlo do kvalitetnih fotki :( zamerka stoji i na veliku vrucinu u prostoru gde se takmichenje odrzavalo ali shta da se radi, leto je....

berzi naravno josh jednom ide veliki plus....

eto to je neko moje vidjenje takmichenja od ovog vikenda - nadam se da su se gosti iz inostyranstva osecali prijatno tokom ova dva dana, i da su poneli sa sobom lepe uspomene i zelju da se i ubuduce uzajamno posecujemo. ;)

za konachne rezultate po kategorijama, kao i "statistichki" presek 9. BGD Pobednika  bih zamolio organizatora, Baneta Djerija, da nam ih okachi ovde ovih dana ;)

u svakom sluchaju, vreo maketarski vikend je za nama, nadam se da smo svi uzivali u velikom broju maketa koje smo mogli videti u protekla dva dana, i da ce nam neshto od toga posluziti kao inspiracija za dalje maketarske projekte ;)

slike cu nadam se postaviti u toku sutrashnjeg dana...

sledece takmichenje na kalendaru nam je Nish, pochetkom septembra, pa eto male pauze tokom leta ;)

pozz,
Srdjan

Suhoj

Odlicno takmicenje, nema sta. Ajd i ja da se pohvalim, ja sam osvojio zlato sa onim Galebom G-4 u 1/72 kadeti. Bilo je lepih maketa, odlicnih maketa i fantasticnih maketa ;D Berza je bila zakoooon, kupio sam 4 makete i lepo se proveo. Sve u svemu, bilo je lepo ;D

rodeo

Ima li neko sliku diorame Kosovske bitke, nisam obratio paznju...
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

Quote from: Rodeo Clown on 29-06-2008, 21:59:39
Ima li neko sliku diorame Kosovske bitke, nisam obratio paznju...

sutra cu je okachiti, chim obradim slike...

Dada

Cestitke svim ucesnicima i osvajacima medalja. Drago mi je sto vidim toliko imena sa foruma medju osvajacima istih. Slike necu kaciti, jer sam zbog obaveza bio nesto kratko prvog dana, pa da ne dupliram bzvz... Sta reci... Nadao sam se da cu mozda videti vise klipnjaka medju maketama, recimo da bi to bila zamerka. Berza, bar ono sto su mi ostavili pred kraj prvog dana :D je izgledala impresivno. Mamipara koliko hoces  >:D
Pohvale za ulozen trud i stvorenu atmosferu.
Pozdrav do sledeceg druzenja.

Trutek

Quote from: Sandman on 29-06-2008, 21:47:11
takodje bih izdvojio i dechka koji je u kategoriji vojnih vozila u 1/35 uradio par tenkova koji zaista prelepo izgledaju - posebno mi je bio zanimljiv M36 Jackson sa kompletnom unutrashnjoshcu!


Mislim da je riječ ovdje o Stefanu, takoder clanu ovoga foruma, jer znam da je on radio jacksona i da radi tankove u 35ici. (patton, abrams...)

Kerber

Cestitke pobednicima !
Na zalost, ja sam bio samo prvog dana, posao me je omeo da budem tamo i drugi dan...po obicaju i Marfiju....jbg.
Lepe makete sam tada video, manje mojih omiljenih prppeleraca, ali ih je bilo stvarno prelepih.
Sve na nivou.
Berza bese velika, mada malo prodavaca.
Zakasnio sam za eceraj-pojaseve, tako da sam nabavio samo jedan set decala. Koliko sam kupovao inace ove godine, i to mi je puno.
Pozdrav svima !

Sandman


komoras

#55
za pocetak
ne verujem da je postojalo lepse mesto za manifestaciju ovog tipa






a sada i moje slike
ovaj mukotrpan proces prebacivanja slika je trajao skoro 3 dana
tako da ne zamerite sto ih odma nisam okacio  ;D

nisam bas neki fotograf
al zadovoljan sam kvalitetom slika

cujem da su se ostale kolege zalile oko osvetljenja
samo podesite lepo vase aparate u skladu sa situacijom
i uspeh je zagarantovan  ;)

nazalost
stigo sam samo na prvi dan da odem
tako da bi bilo lepo da neko da malo vise informacija o pobednicima  8)


evo mojih favorita:
















i malo simpaticnih detalja:




;D


a ova diorama me je najvise odusevila:



nadam se da je odnela neko priznanje  :)







nadam se da sam uslikao svaku maketu
barem one sto su bile prvog dana  ;D

berzu nisam slikao iz bezbednosnih razloga
kako ne bi procurele informacije koje sta kupio pa posle kuku lele  :D

"ma zeno kupio sam za drugara, dao mi pare, majke mi..."  ;D

vise slika na sledecoj adresi:

http://s2.photobucket.com/albums/y49/ROSVL/makete/pobednik%202008/
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

gasha


milanco

Evo i mene da se javim ;D Takmicenje je bilo super a druzenje jos bolje sve je proteklo u najboljem redu po mom misljenju. Bilo je dosta lepih maketa i meni se cini da je bilo o dosta takmicara, ako neko zna neka okaci broj takmicara i modela. Buvljak je bio super ali je para bilo malo kao i uvek.
Hteo bih da pohvalim organizatore ne odlicnoj organizaciji i molio bih sve one koji su slikali grupne slike da mi proslede iste u elektronskom obliku :D
Posle ovoga mala pauza pa se vidimo u Nis-u ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Suhoj

E, da zaboravih da pitam. Kad je takmicenje u Nisu?

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)