Revell 1/72 Merkava Mk III

Previous topic - Next topic

Sandman

Pocheto pre par meseci u nameri da je odradim za Braillescale temu IDF medjutim ne stigoh da se vishe posvetim ovoj maketi, tako da je sad lagano radim pa kad zavrshim, zavrshim :)



ovako bez kupole neodoljivo me podseca na Lamborghini Countach!! :D :D :D






milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Uf, kakva aerodinamika ;D
'ajd' samo napred, navikao si nas na dobre BS radove ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Boki

Jako lepa maketa. Sklapa se bez većih problema. Sa nestrpljenjem čekamo "step by step" izveštaj ;) :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

zamorano

Šta da ti kažem kad već izgleda dobro...

Kakva ti je strategija, tj. šta si lepio a šta je samo sklopljeno za slikanje? Pitam zato što mi gusenice izgledaju već zalepljene, zanima me kako planiraš da ga farbaš u ovako sitnoj razmeri?

Sandman

nisam odustao od ove makete (josh uvek ;)) ...danas sam se malko i njoj posvetio....

sklopljena je kupola i zadnja korpa na njoj kao i cev topa koju treba malo ishmirglati po spojevima....
na telu tenka sam dodao bochne ivice i "shkrge" (za auspuh verovatno) sa desne strane....


T34

Ovo je jedna od najljepših i najboljih maketica iz 1:72 svijeta!
A ti ćeš da je odradiš kako valja! :)
Samo naprijed!

Aki

Ipak se okrece!  :D
Za sada odlicno izgleda!

3EMYH

Auuuu. Kutijasu nijedan. Zar nisi tu maketu uzeo od mrmota jos dok smo se okupljali na Dorcolu? Ccc....
Ajde molim te, samo javi koje ces boje da koristis? Ja sam muljao neke revelove da dobijem onu boju, ali da me ubijes ne znam koje su bile.
I ja cu morati da uzmem jos jednu da odradim, mnogo mi se svidja.

T34

Druže pješčani, ja imam original MM "Israeli Sand Gray"...pa...

Sandman

za boje nisam josh smislio... znam samo da se necu masirati muckanjem Revell nijansi jer mi je to uzaludan posao... em nisu po nijansama odgovarajuce vecini proizvodjacha, em skoro svaku boju u Revell sastavnicama treba dobiti meshanjem 2 ili vishe boja!  >:( nemam tu MM2 autentik Israeli armor sand, ali mozda uspem da nadjem kod nekoga na pozajmicu... ako ne nadjem onda cu ti javiti Andro, hvala u svakom sluchaju ;)

Goran A.

Ma izmuckaj kako revell kaze i dodaj minimalo svetlo sive to ti je dva minuta posla a i radis 1/72 plus prasina. Pustinja je to. Dok ti nadjes MM...

Sandman

mali napredak... polepljene sajle i sitni delovi po kupoli, kao i cev topa...







cev topa je malo gitovana surfejserom... za ravnanje surfejsera se odlichno pokazao Gunze thinner!



za sad smo u ovom stadijumu ;)


PELE

Svaka cast! :o :)
Bas mi se svidja. Samo tako nastavi i bice odlican.
Jedva cekam da ga vidim ofarbanog!



Pozdrav! ;)

nesha

Srle, bas si se zahuktao. Samo napred, pokazi nama lenjivcima i daj nam podstrek i primer kako treba  ;D :)