Italeri 1/72 M4 A1 Sherman

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo konachno, posle skoro godinu dana, gotov je i ovaj malishan :D

Da neki noviji chlanovi ne pomisle da sam ovu relatativno jednostavnu maketu deljao toliko dugo, razlog je koliko zasicenost od iste, toliko i paralelan rad na XYZ projekata ;)

U svakom sluchaju, od poslednjih slika u projektima u radu, nakon washa usledilo je dva dana provedena kod Tripka i zajednichkog experimentisanja sa tehnikama weatheringa - njegove rezultate ste vec videli - KV-1 u 1/35, a ovo je moj epilog....



Sve u svemu nauchili smo dosta o korishcenju MIG pigmenata, pravljenju raznih varijanti blata po Migovoj recepturi, isprobavali smo tehniku pravljenja rainmarkova (slivanje prljavshtine niz tenk), ....chiping koji se vidi na Shermanu je Tripkova fora sa sundjerchetom zamochenim u akrilnu crnu boju pa laganim tupkanjem po maketi pravljenje otisaka sundjera.... takodje je dobro ispao i efekat prolivenog goriva na zadnjem delu tenka - ispred motora!  :o

Za ovoliko blato na Shermanu sam se odluchio da bih zamaskirao onu moju greshku na pochetku kada sam istopio gusenice tj. shevrone na njima na prednjim tochkovima, tako da sada samo ostaje da osmislim i neko postolje koje ce sadrzati blato u koje je uleteo ovaj tenk....

Stakla na farovima i reflektoru na kupoli sam napravio od Kristal kleara i gloss lakom ih zalepio na svoje mesto...

Dodatno guljenje po obodima poklopaca za posadu sam radio slikarskom srebrnom olovkom zapravo "gunmetal" olovkom jer ima istu nijansu maltene kao Gunmetal boja koju mi koristimo u hobiju!

Sva prashina na vozilu i efekat prljavosti je radjen MIG pgimentima - Rust&Smoke i Sand&Earth setovi - jako su se dobro pokazali, mada moram priznati da za podlogu crkveni pigmenti kao i narendani pasteli lakshe i bolje prianjaju... ali prednost MIG pigmenata je u njihovom raznovrsnijem asortimanu nijansi! Sve u svemu korisni su i ko ima mogucnosti da ih nabavi, i pritom radi makete vojnih vozila, vredi ih nabaviti! ;)

I eto, to bi bio neki opis radova, uzivajte sad malo u slikama, kazu da slike govore vishe od hiljad rechi ;)



malo detalja....



Zahvaljujem se ovom prilikom Tripku na savetima i cakama koje mi je pokazao ;) dzedaj master ipak ostaje dzedaj master - jedan jedini ;)

pozz,
Srdjan

Dada


Momcha

Mene zanima proizvodjac one XYZ makete i razmera i da gde si nasao dodatne setove za isti ;D
Salim se odlicno je ispalo :D

Kerber

Odlican 6 !
;D
Ti bi, kako mi se cini trebalo da predjes polagano u tenkisticare (ako ne u tekilichare...hehe).
Bolje ti "leze" gusenicari nego krilata strasila.
Ili mi to samo tako sad izgleda...ali, ovo je opako ispalo. 8)
Npred u nove pobede !
Ajd sad da vidimo onoga Merak-kahvu i ono Sovietsko cudence !  ;)

Profa

Protrčao ja kroz slike i opis tehnika, i definitivno smatram da je ODLIČNO ispao!!!
Jedva čekam da ga vidim i uživlje :) i da ti maznem fazone ;
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Lepota videti! Ako si i radio godinu dana,isplatilo se. ;D
Imam jedno pitanjce: zar ne bi tockici trebali biti "cistiji" po gazu,a prljavi sa strane?  ???

Aki

Super je ispao!
Blato je odlicno pokrilo gusenice,tako da se ni ne vidi ona greska sa pocetka.

milanco

Svaka cast gazda ovo stvarno prelepo izgleda :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

tripko

steta sto na slikama nije dobro ispala ta famozna OD boja, prokleti digitalci
uzivo izgleda mnogo mnogo bolje ;D

Boki

Auh, Srki. Ako je uživo još bolji mogu samo da zamislim kako izgleda ;) :o :o
Šteta je samo što si morao ovoliko blata da staviš na gusenici. Ostalo je odlično odrađeno.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

hvala svima na komentarima :)

blato jeste da deluje nerealno na gaznom delu tochkova, ali ideja je da maketa bude na postolju koje ce biti neka kaljuga tako da bi trebalo da se uklopi svo to blato :D

djnik

Sherman je odlican! Meni vise lici na 1/35 nego 1/72! Svetski si odradio posao!

Otto Skorzeny

Jeste da si ga radio godinu dana ali je zato ispao maestralan!  ;)
Naročito za razmeru 1/72!
Svaka čast!  ;)

T34

Dobar je, ali mi je mala "zamerka" mantlet topa - preisturen (do makete možda..?) a i spremnik redenika za 12,7 si mislim polijepio malo obratno :)
Ali ukupan rad mi se jako sviđa!  :)

Goran A.

Ovi sto rade tridesetpetice mogli bi da se zamisle. O Šermanima ne znam ništa ali maketarski gledano, sve pohvale!