A-1H Propeller Action Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Posto sam zavrsio sa Sejbrom odlucio sam da pocnem rad na novoj maketi. Posle nedelju dana merkanja kutija u mom steku ciji je broj narastao n puta u roku od 6 meseci odlucio sam se da radim na maketi Skyraidera koju sam dobio za Novu godinu od zeninog dede. Planiram da maketu zavrsim do tamicenja u Oregonu krajem septembra. Zanimljivo je da je ova maketa iz Tamijine serije "Propeller action" i da bas u Oregonu ima posebna kategorija za ovakve motorizovane avione.

Kutija


Kabina je gotova, veoma sam zadovoljan. Kombinacija tamno sive i crne boje, ogrebotine su radnjene srebrnom olovkom.

Takodje ofarbao sam unutrasnjost trupa u kabini


Krilo je gotovo a postavio sam i sve podvesnike naoruzanja. Rezervoar ispod trupa kao i dve bombe sam postavio tek onako da vidim kako ce da izgleda. Inace odlucio sam se da ostalih 12 podvesnika naoruzam sa nevodjenim raketama.


Proba uklapanja. Maketa se tako dobro uklapa da cu morati jedino da malo ismirglam trup po spojevima. Razmisljam i o tome da farbam trup i krila odvojeno i da ih tek nakon sto sam gotov spojim posto nema uopste zazora na spoju trupa i krila kakav je Tamija napravila. Besprekorno sta reci!


postal

Super izgleda,svidja mi se kako si uradio ogrebotine na sjedistu.Kakvu srebrnu olovku koristis?Ja imam dve krojacke,kao drvene bojice,samo srebrne,ali ne rade bas najbolje,malo su premekane i tesko ih je zarezati.Tamiya Skyraider mi je vjerovatno najomiljenija maketa,uradio sam vec dva komada,imam jos tri u steku.Za opustanje,nema bolje makete...

Pozdrav,Miro.

dragan_mig31

kakva ce da bude kamuflaza?SEA ili navy?

djnik

Koristim Prismacolor Metallic Silver olovku (www.prismacolor.com). Imaju gomilu nijansi, ne znam da li mogu da se kupe u Evropi :(

Evo kako treba da izgleda gotova maketa


A o ovome sam pricao, znaci da se oboje trup i krila i tek onda spoje. Nije moguce na svakoj maketi ali na ovoj jeste.



djnik

Nastavak radova na Skajredjeru. Isprskan je sivi prajmer, popravljeni su svi paneli koji su bili ismirglani. Sledi postavljanje vetrobranskog stakla pa preshading.

 


 

PELE


GBU-10

Nemam sta reci sem da si majstor,majstora ovog lepog hobia.
Mnogo mi se svidja kako radis sitne detalje narocito kokpite.

djnik

Planiram da ovaj Skyraider bude dosta prljav kao sto je bio i slucaj tokom upotrebe. Iz tog razloga sam odradio preshading braon bojom preko koje ce ici Insignia White i Light Gray pa ce se sencenje nadam se lepo videti.



dragan_mig31

preshading izlgeda opako ali ja bi ipak isao sa SEA kamuflazu

Boki

Jako lepo i pedantno (kao, uostalom, i svi ostali tvoji radovi). Interesantan avion i još dobro zaprljan - lepa kombinacija :) . Ovo ću pratiti sa velikim interesovanjem. Samo napred, Đole.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Prvi sloj bele boje je ofarban preko preshadinga. Planiram da odradim jedno 3 tanka sloja bele ukupno kako bih dobio zeljeni efekat.


djnik

Ofarbao sam i treci sloj bele boje sa donje strane makete. Preshading se lepo vidi i sada je na redu svetlo siva boja na gornjim povrsinama.


oddball

Одлично Ђоле, заиста. И лепу си макету узео за склапање.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djnik

Jos malo pa sam gotov sa farbanjem. Ovu maketu radim natenane i mogu da vam kazem da uzivam. Boje su odlicno legle. Sledi farbanje crnog "anti-glare" panela ispred kabine, srebrnih napadnih ivica krila, vertikalca i horizontalca kao i plave boje na delu repa. Odlucio sam se da ne radim Skajrejdera sa ovim bumbarom :) vec jedan drugi koji ce takodje nadam se lepo da igleda. Nadam se da vam se svidja.



djnik

Ofarbao sam i anti-glare panel ispred nosa u crno kao i flapsovi. Toliko za 2008-u godinu.