Dakota

Previous topic - Next topic

rodeo










Ovo je kao neki povratak u detinjstvo, Ateks na Terazijama i Ante Markovic...
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

tripko

#1
Moram priznati da mi se svidja, mene ceka ista maketa samo sa nasim oznakama,
tj jos uvek cekam motore za njega od quickboost-a, pa krecem da ga radim ;)
Svaka cast dare.

I sta  jos imas da radis na dakoti kad si postavio topic u "projekti u radu"


Pozz

milten

Nasao sam ti oznake koje si trazio.
Ako mi das adresu poslacu ti ih.
Inace maketa ie super...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Shakal

Lep rad,nema sta.

Trutek

Sve super...al pitanje...ne samo tebi...zasto svi vi radite ove "invazijske" trake ravno ko sa libelom kad su u stvarnosti one bile "malo krivudave"...

gasha

#5
@Trutek na sastavnici je data tacna dimenzija linija. Ja iskreno nisam primetio na fotografijama da bas krivuda. Mozda im je tu i tamo pobegla cetka po pravcu ali odstupanja nisu tolika da bi se to videlo na 1/72.  Evo bas gledam slike i vidim da nije bas prava linija kao strela ali nije ni bog zna kako neravna. Dimenzija sare je bila propisana i vrovatno pravac linije zavisi od nacina na koji je nanosena, sablon ili bez njega. U svakom slucaju mislim da odstupanja nisu tolika da bi ih u ovoj razmeri uzeli u obzir.

Sandman

ti bre Dare nema te nema pa BUM :D

super je - svidja mi se kako si tonirao boju na donjem delu trupa i krila posebno, wash je takodje odlichno ispao, nego reci mi od chegaje ona fleka na donjem delu desnog krila - tik ispod USAF oznake? Nigde drugde na maketi ne primecujem taj efekat pa mi chudno da tako ide weathering  :-\

shta si reshio za one dekale na elisama? radish onako sa cepanjem radi efekta chipinga ili...?

rodeo

Stencile mi je nabavio kum Milten. Ta fleka se pojavila potuno misteriozno, preko noci, probao sam sve ali se nije dala skinuti.... :) Gasha tvrdi da sam tu naneo vise pronta pa je pozuteo od debljine nanosa. Baywatch nights misterija.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

ugovorac

Veoma lepo Dare.Ja ovu maketu imam uradjenu ali za razliku od tebe nisam imao hrabrosti da redim invazione pruge.A kritike... Nisi li ovaj topic stavio na pogresno mesto?Farove na krilima si previse markirao kad si farbao.Trebao si to da uradis samo na staklenim delovima a ne i na ramovima.

medico

mene mi se svidja  :D, ogromni decali bez silveringa  bravo !

Kerber

Odlican 5 !
Ajd' zavrsi ga pa da ga bacamo u Galeriju clanova MK ! ;D

Jedva cekam !

Otto Skorzeny

Odlično urađena Dakota!
Svaka čast!  ;)   ;)

Gusha

Bravo Dare, tih Dakota nikad dosta!

Boki

Prelepa Dakota. Baš mi se sviđa (čak i sa flekom :D ::) ;) ). I dekali su odlično legli. Da parafraziram Medica na južnjačkom: ogromni dekali "sas ič silvering" :D . Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Warhawk

Fina "Argonia", nema šta... Nego, zna li iko gde mogu da nadjem fotke pravog aviona (pošto negde u dubinama mog shteka i mene vreba jedan italeri... ;))
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'