Canadair F-86F Sabre Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Eve ga skadar gotov :D Toliko me je zezala maketa da nisam mogao da verujem sta sve moze da se desi na jednom parcetu plastike :D . Nikada bolja maketa u rukama, nikada vise problema :D No prevazisli smo. Avionce je malo zesce isprljano, jer ce biti deo scene koja se zove last days of service :) Ne volem ciste avione, pa to ti je :D Mali problem je ostao sa rondelom na levom krilu, nije hteo film od dekala nikako da legne ni posle svih mogucih tretmana hemijom, tako da cu ga opseci kada stignem... Podlogica je za njega radjena i treba jos malo da se doradi. Evo par slicica pa prosudite kako izgleda. Nisu bas naj centrirane, u frci sam sledeci put kad zaglibik kuci, lepo cu ga islikam.










Jos jednom hvala drustvu koje mi je prosledilo ovu maketu :D
Ajd u zdravlje!

Sandman

auh!  :o otkinuo si ga! ;)

wash mu je bash lepo legao, a i kako mi se chini sa slika josh bolji rad nego F-47 ;)

no da te ne hvalim mnogo da se ne uobrazish :P na desnoj vazdushnoj kochnici se vidi kao neka gromuljica?! ostatak prashine ispod farbe ili...?  :-\

aj vidi kad sredish tu rondelu na levom krilu uslikaj malo bolje slike pa da Bane kachi u galeriju ;)

josh jednom odlichan rad! zasluzio je svoje pochasno mesto u staklenoj vitrini! ;)

pozz

Kerber

Ovako dobro izgleda.

Ima jedna fotka gde ne znam dal' ti je to zazrnavila farba ili je do fotke (slika trbuha aviona).
Meni ne smetaju zaprljanjcije na avionima, tako da na to ne obracam paznju. Samo da je umereno i tamo gde treba.

Bravo !

Dada

@ Sandman: Da na kocnici treba da ispravim, nagomilala se farba
@ Kerber: Do fotke je... Kada smo komsija i ja slikali, nismo pazili da je izvor svetla iza aviona, pa sam posle posvetlio fotku i odatle ta zrnca inace to krilo je isto kao i desno.
Hvala na smernicama, sledeci put kad stignem ovde onda cu ga 100% zavrsiti

airbamby

Nista ovo ne valja...gde je ostatak eskadrile  ;D
Super si ga uradio drago mi je da si uspeo da ga izvuces  pored svih malera.
Mnogo mi se svidja kako je ispao,deluje potpuno realno, svaka cast i samo napred...
P.S Nadam se da ce biti jos slika jer
P.P.S A postolje je kako radjeno?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Bogami, Dalibore, ovaj se baš naleteo iznad Kostolca :D
'ajde, što kaže Bambi, još i ostatak eskadrile, pa da uživamo u pogledu!
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

#6
Evo dopune slika:



Uocio sam par gresaka:
Na desnom strejku mora da se sredi mali visak plave boje, na par mesta da se ubije malo i ispravi prljancija, ostaje rondela i nagomilana farba na desnoj kocnici...
Podloga je radjena od lesonita koji ima lakiranu jednu stranu, zatim urezani kvadratici 8x8cm. Farbano nekom revell svetlom sivom, pa uz liniju tamnijom, pa jos tamnijom, pa jos... i na kraju katran koji je crna akrilika. Travica je smirgla, posuta kokosem i ofarbana.

Shakal

Odlicno je odradjeno. :o
Jedino sto sam ja primetio da malo  ::) je trag zelene boje od trave po "pisti".
Inace,odradjeno je do j... ;D

gasha

Sta reci, majstorski. Stajanka se super uklopila tako da celina stvarno ostavlja dojam.

Boki

Druže, uradio si ga za desetku.
Farbanje odlično, trake na krilima i bokovima kako treba, dekali legli savršeno, a i prljenje na mestu.
Nisam znao da radiš i podlogu. Ispala je odlično.
Da ne ispadne da te samo hvalim, možda samo da dodaš malo prašine na gumama ::) :D ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Gusha

Draptore, to je to....Ja ne vidim sta tu bolje jos moze da se uradi, za moj ukus mozda malo jaci paneli, ali sto ti rece, na kraju je sluzbe pa moze....

Zoki969

Pridruzujem se drustvu i upucujem pohvale ...
Mozda je malcice prljaviji nego sto bi bio pravi akro Sabre, ali meni ovako izgleda bas dobro.
Bravo !!!

Dada

Hvala svima, ova maketa mi je posebno draga posto je poklon, pa nisam smeo da razocaram ekipu :D
@Lanmi: Maketa je uglavnom radjena nocu kao i svaka kod mene u radionici, nakon dnevne sljake. Kako sam stizao da odem kuci raduckao sam je lagano.
Pozz

Messerschmitt

E stvarno odlicna maketa ;D ;D,jako mi se svidja!sta ce ta postavka obuhvatati ako nije tajna?

Dada

Jos se tacno ne zna... Mozda jos jedan Sabre :P :)