IS-2 M, "Zvezda", 1:35 - Update 7!

Previous topic - Next topic

T34

Evo pomalo ali ide :D

Polijepio sam suspenziju i detalje podvozja; svaki dio trebalo je čistiti od flashova skoro a neki su i asimetrični; ili su meni narasli standardi u međuvremenu ili... :D

Nema veze!
Evo par slika!
Najveća novost bit će korištenje "MasterKlub" workable gusjenica (ruske su :D ) a Tamiyi i KV-u idu nazad njihovi odlični originali.



Poklopac punitelja napravio sam sa mini svrdlom i 0.3mm žicom pokretnim a sve zbog straha ako drugovi gardisti ne ispadnu zadovoljavajuće, što je za očekivati!



Još jedan Trumpeter IS-3 završio je u smeću zbog nekoliko životno važnih detalja, mitraljeza, poklopaca periskopa, unutrašnjih detalja periskopa i poklopaca, te postolja i kukica na desnom braniku.



Također, dodao sam izbočenja osovine topa koji su nedostajali, od nekih dijelova iz 1:72 svijeta, te zamijenio postolje fara sa metalnim!
Sad još tone miliputa i sitnica i čiščenja gusjenica ( minut po članku, ima ih 200 a efektivno ide oko 180 mislim).
Odstranio sam plastične varove kuka za sajle i zamijeniti ću ih varovima od miliputa, na donjem prednjem i stražnjem dijelu trupa.



Dada

Nisam ljubitelj oklopa, ali uvek volim da svratim na tvoje topice :) Lepo napredujes.

Aki

Tebe nema,pa buum :D
Ides do najsitnijih detalja,svaka cast!

kinfa

Kaj da velim...savršenstvo u doktorovim rukama ;)

T34


kinfa

Dobra..dobra..auuuuu kaj je dobra.
Svaka čast..kao što rekoh 1 mjesto ;D

Boki

Te gusenice zaista izgledaju fantastično.
A što se makete tiče, nemam reči. :o
Gomila autentičnih detalja, žrtvovanje više maketa da bi se dobio ekstra kvalitet na jednoj, pa još i pokretan poklopac na kupoli. Još mi reci da ćeš da mu ugradiš elektromotor, pa da pobacam sve svoje makete i radim samo 1/144 i manje. :D ;)
Šala naravno. Tvoje samogradnje zaista pratim s' velikim uživanjem. Hvala.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

kad ne mozemo da zviznemo...ono kao : "Fijuuuuuuuuu ! :o
zadivljen sam !

Nije valjda da si stvarno pobacao neke delove...ja sve to cuvam, ako zatreba, a zatreba...

T34

Evo još malo sjeckanog čelika po uzoru na Tamiyinu maketu sprijeda, na prednjoj oklopnoj ploči i kupoli (biti će još).
Također iza; moram malo popraviti kada se stvrdne miliput a bitan dodatak su ručica (IS-3) za povlačenje zadnje ploče i pristup motoru te mesingana osovina.
Nedostajala je i kuka o koju se okači sajla, donirao ju je KV-2!
Kuke na donjem dijelu trupa sam doveo u prihvatljivo stanje, bile su asimetrične i "fleshane".




Dada

Lep napredak. Nisu ih toliko mazili ni u fabrici koliko ti doradjujes ovog progonitelja mackica... :)

Goran A.

Odakle ti informacije o tako malim detaljima. Je li u pitanju dobro proucavanje fotografija ili imas taksta o tome. Ti i Hemijski poznajete oklop u sarku i zavrtanj. Koliko dugo se bavis ovom tematikom? Sve vise cenim maketare iz ove oblasti sto zbog entuzijazma sto zbog rezultata rada! Nekad se stvarno zapitam sta ja trazim u ovom hobiju.

T34

Quote from: AG02 on 18-09-2008, 11:54:58
Odakle ti informacije o tako malim detaljima. Je li u pitanju dobro proucavanje fotografija ili imas taksta o tome. Ti i Hemijski poznajete oklop u sarku i zavrtanj. Koliko dugo se bavis ovom tematikom? Sve vise cenim maketare iz ove oblasti sto zbog entuzijazma sto zbog rezultata rada! Nekad se stvarno zapitam sta ja trazim u ovom hobiju.

Prijatelju hvala lijepa na komplimentima, ali vjeruj mi ovo nije nešto, ima maketara na MK radi kojih se i ja pitam što radim ovde...
No, ipak, od osme godine života proučavam sovjetski oklop iz Drugog svjetskog rata; usuđujem se reći da nekog vraga tu i znam, a makete istog radim sa samopouzdanjem i osjećajem kako bi to trebalo da izgleda. I ne uspijem svaki put ;)
Inače, ovo mi je 4. maketa IS-2M koju radim, i nije teško znati što joj nedostaje...
Također, mnogo sam razmišljao ovih mjeseci i odustao od upotrebe PE setova; koliko god bili dobri katkad, meni pružaju mnogo više muke no zabave; sveto trojstvo metalne cijevi, sajli i gusjenica su dodatci koji čine bitnu razliku u odnosu na maketu iz kutije, naravno ne uvijek i ne nužno...
I bojanje je uvijek 90% svega...
Hvala i nadam se da će se nastavak radova na ovom drugu svidjeti i tebi i svima :)
Pozz...

T34

Započeo sam sa teksturiranjem Mr. Surfacerom; prvo bokovi kako bi konačno polijepio alatne kutije, a nakon što sam dovršio varove na prednjoj ploči i nju ću teksturirati. Na boku tekstura ide do centralnog vara - ne samo zbog toga što će tu ionako doći bačve sa gorivom i uljem već je zadnji dio bočnog trupa tanji i finije teksture.



Za vikend ću raditi punom parom konačno!

T34

Puno posla a napredak spor, trudim se da sve bude što urednije, mada mrzim stavljati sliku po sliku.
Evo kompletne teksture prednje oklopne ploče, fara i električne instalacije fara i sirene te vara uzduž kupole!
Još bačve (stiren i metalne ručkice) i nekoliko detalja te naravno gusjenice, tekstura i ostatak varova na kupoli pa konačno AB u ruke! :)
Zasad nisam ni pipnuo tenkiste, polako :)



Sandman

odlichno izgledaju ovi varovi i textura! kad naprskash to posle bojom bice ko pravi ;) a pogotovo shto tvoje makete imaju onaj "metalni" izgled na kraju ;) samo napred! :)