F-104 Starfighter 1/72 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Sandman

pa pazi, bolje je da su dekali tanki nego debeli - ne extremno tanki naravno!

kod debelih dekala, sam dekal se posle itekako primecuje da je nalepljen na maketu, dok tanji se nakon zashtitnog sloja laka "utopi" sa osnovom....

u svakom sluchaju izgleda sasvim ok kako vidim, a ako nishta drugo zavrshio si maketu za 3-4 dana :D pa sad imash fore da nakupujesh josh 4-5 da uradish istim tempom do pochetka shkolske godine ;)

PELE

Quote from: Sandman on 03-08-2008, 20:52:24
pa pazi, bolje je da su dekali tanki nego debeli - ne extremno tanki naravno!

kod debelih dekala, sam dekal se posle itekako primecuje da je nalepljen na maketu, dok tanji se nakon zashtitnog sloja laka "utopi" sa osnovom....

u svakom sluchaju izgleda sasvim ok kako vidim, a ako nishta drugo zavrshio si maketu za 3-4 dana :D pa sad imash fore da nakupujesh josh 4-5 da uradish istim tempom do pochetka shkolske godine ;)

Ali ovi su tako tanki da kada ih pipnem cackalicom, smezuraju se :-\, ali sam ih ja 'opravio. ;D

Maketu radim 5 dana, a duplo vremena cu potrositi u izradi motora od lima i drugih materijala, kao i moju prvu dioramu. Sutra pocinjem sa motorom, pa cu postaviti slike. ;)

Pozdrav! :D ;)

djos & filip

Bas lepo izgleda, mada mislim da bi trebao da "rizikujes" i probas da prosaras razlicite ploce panela. Naravno lako je meni da pricam nije moj model  ;)

Sta god da odlucis maketa mi se bas svidja.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Shakal

Pele,mozda i nisu toliko tanki,nego ih ne drzis u vodi dovoljno dugo! Ja sam imao frke sa dekalima i od sad ih drzim u mlakoj vodi minut-dva i odmah lepljenje... Do sada nisam imao zamerki osim na messerscmittu kad sam dodirnuo dekal CACKALICOM i on se (bukvalno) obavio oko nje...

PELE

Quote from: Shakal on 04-08-2008, 01:07:48
Pele,mozda i nisu toliko tanki,nego ih ne drzis u vodi dovoljno dugo! Ja sam imao frke sa dekalima i od sad ih drzim u mlakoj vodi minut-dva i odmah lepljenje... Do sada nisam imao zamerki osim na messerscmittu kad sam dodirnuo dekal CACKALICOM i on se (bukvalno) obavio oko nje...

Heh, ja sam ih drzao 30 sekundi u toliko vreloj vodi, da sam prste ispekao dok sam nosio posudu do radnog stola. ;D :D.
Probao sam da stoje u vodi(mlakoj, ne vreloj ;D) dva minuta, i veoma sam lepo skinuo dekal, bez ikakvog "uvijanja" ;D.
Hvala na savetu.


Pozdrav! :D ;)

PELE

Evo slika o motoru, kao sto sam obecao. ;D Ova plava "cevka" ;D je od flomastera:



Naravno, ovo je samo pocetak. ;). Treba tu zalepiti jos mnoooooogo zica i raznih stvarcica da bi licilo na motor.
Ako imate neki predlog, dobrodosao je! :D ;)


Pozdrav! ;D ;)

mutayu

 Motor je General Electric J 79. Google ce ti dati puno referenci , ako treba.

PELE

Motorce napreduje polako, ali sigurno ;D ;D:





Komentari dobrodosli, a nastavak radova sledi veceras. ;D ;)


Pozdrav! :D ;)

PELE

Motor sam ostavio da se osusi od lepka, pa sam se pozabavio maskiranjem kanopija(maskirao sam samo ramove, a sutra cu sve da "pokrijem" izolit trakom ;)).
Verovali ili ne, obozavam da maskiram prozirne delove. Ne znam za vas, ali je meni ovo jako interesantno ;D ;D.
Evo slike:




Pozdrav! :D ;)

Suhoj

Lepo je ispao motor, a za prozirne delove.....to je veselje ko da si naleteo na gas u rudniku :D :D

Boki

Odlično napreduje. Nije moj omiljeni avion, ali ovako sa belim krilima, jako lepo izgleda.
Naročito mi se sviđa samogradnja motora.
Planiraš li neku dioramicu F-104 sa izvađenim motorom? Šteta bi bilo da se posle ovoliko truda zatvori.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

PELE

Quote from: Boki on 05-08-2008, 23:15:10
Planiraš li neku dioramicu F-104 sa izvađenim motorom? Šteta bi bilo da se posle ovoliko truda zatvori.

Da, napravicu dioramu(po prvi put ;D). Motor necu zatvoriti, nego ce stajati na postolju sa krpama. Izgledace kao da je u fazi remonta ;). Palo mi je na pamet da napravim i merdevine koje sluze za penjanje pilota u kabinu(znate na sta mislim ;D), ali postoji problem. Nemam nikakvu sliku tih merdevina :-\, pa ako neko ima neka postavi(ako vam nije tesko i imate vremena ;D :D).

Posto nisam mogao da izdrzim da veceras ne ofarbam dva od tri prozirna dela >:D, bacio sam se na maskiranje. Ovim ujedno i dokazujem da izolir traka ne ostavlja nikakve tragove lepka po kanopiju. O ovom nacinu maskiranja sam vec i ranije pisao, ali imam utisak da je vecina mislila da ovo nije dobro resenje.(nemojte ovom recenicom da me pogresno shvatite, nisam nista lose mislio 0:)). Kao sto se moze videti na ovoj slici, sve(ama bas sve :D) je maskirano izolir trakom. Namerno sam kanopi farbao auto lakom, jer dizna(kako mi to klinci zovemo "kep" ;)) prska boju jakim mlazom.

Ovako izgleda posle farbanja, jos je maskiran.

Kada sam skinuo izolir traku, kanopi je ostao cist kao sto je bio, i nema nikakvih mrlja od lepka(koliko ja vidim, a dobro sam prekontrolisao ;D ;))
Ostaje jos samo da ga prebrisem alkoholom, da bih skinuo prasinu, jer mi je kanopi pao dole na tepih. 0:)
Sutra farbam treci deo, kao i unutrasnje ramove.


Pozdrav! :D ;)

PELE

Uh, zaboravi da napisem jos nesto. Motor cu jos da nadogradjujem, jer je ovo tek pocetak. Meni ovo za sada i ne izgleda bas tako detaljno ;D. Ljudi odoh ja na spavanje, kasno je. ;D


Pozdrav! :D ;)

gasha

Odlicno ofarban canopy. Bravo

oddball

Skroz je dobar, i drago mi je da si se odlučio za oznake braće nam Japanaca. I svaka čast na samogradnji motora.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!