Moj sper eurofajter ili suprer j10?

Previous topic - Next topic

HARIHAR

ukratko kratak  opis-vtol eurofajter sa 18 podvesnih tacaka i malo izmenjenim kanardima i repom  :)

ako sam dobro shvatio trebalo bi biti ovde  http://s39.photobucket.com/albums/e162/HARIHAR_2008/  molim vas ispravite me ako u necemu gresim




Boki puno hvala

Sandman

hmmm.. zanimljivi what-if i koliko vidim i malo vishe prepravki i hirurgije ;)

krilo sad vishe podseca na ono na F-16XL, a i konfoguracija naoruzanja mu lepshe chuchi nego standardna ;)

kamuflaza je bash zanimljiva tako da sve pohvale za ovaj rad! :)
konachno jedno fino neuobichajeno osvezenje na forumu! ;)

nadam se da cesh imati josh ovakvih zanimljivih what-if projekata..
chisto da se razbije monotonija standardnih modela "iz kutije"

pozz

Kerber

Zanimljivo.

Ajd' daj nekoliko fotki na jednobojnoj, neutralnoj pozadini, ako je ovaj projekat gotov, da ga malo lepse uocimo...hehehe
Jel to zavrseno? Ako jeste, da ga prebacimo u "Gotove radove" i u Galeriju clanova. Samo daj malo lepse fotke, samo avion, ovako se jako dobro uklapa u pazadinu...Nacinio si stealth lovca, a to Ameri i Rusi pokusavaju godinama,  i to za tren oka!
Pozdrav !

oddball

Веома интересантно и веома чудно, и веома добро. И оригинално. Као што је Сендмен већ рекао унео је и право мало освежење у кутак. Добро си га урадио, колико схватам од две макете си направио једну, тј. од Јурофајтера и Ј-10?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

HARIHAR

#4
da i ne, maketa jos nije zavrsena,najvise je delova od eurofajtera,revelovog1/72,staklo sam morao malo iseci,na mesto vazdusne kocnice sam stavio,lift fan,malo podkresao krila i stavio krajeve istih sa f-4,sve to dobro zagitovao,ali posto nemam air brush,farba je mogla biti i bolje odradjena,uglavnom ima jos posla..bilo bi lepo posedovati ovako nesto u svom vazduhoplovstvu..da nam je samo para,ideja makar imamo,pozdrav iz sombora



nadam se da necu narusiti pravila foruma ako to radim molim vas upozorite me,uglavnom ceo moj rad moze da se vidi na
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,20119.0.html,mislim da ce vam traziti besplatnu registraciju,i  jos jednom se unapred izvinjavam ako sam narusio pravila foruma ali molim vas da uzmete u obzir da sam tek od nocas ovde

Sandman

hvala za link za ovaj what-if forum, nije krshenje nikakvog pravila ;) samo ako nije problem ubuduce slike kachi kao thumbnailove... poslao sam ti uputstvo za to preko privatne poruke....

HARIHAR

da ok nije nikakav problem,malo sam neispavan pa sam precuo,ponovo sam procitao,tako da cu sad kaciti kako bog zapoveda,vise slika ovih dana,kad rad malo uznapreduje,pozdrav

zamorano

Odlična fora, šteta što se ne vidi sve baš najbolje na slikama. Koje boje si koristio, upravo radim jednu "not what if" mašinu koja ima sličnu šemu bojenja? :)

Hm, možda mogu da pomognem u vezi fotografija... Da sam na tvom mestu ;), ja bih slikao sa veštačkim osvetljenjem, kao na ovoj slici:



Samo na foto aparatu prebaci balans belog (white balance) na sijalicu tj. tungsten, i učvrsti nekako aparat, po slabom svetlu i najmanji pokret ruke zamuti sliku. Ili naslaži neke enciklopedije pa prisloni aparat (može i ruke) kad slikaš, ili nabavi onaj mini-stativ (ima ih u foto-radnjama, cena je bila oko 500-600 din, valjda). Na to kad našrafiš aparat nema više da mrda, možeš da slikaš ne samo makete nego i mesec i zvezde :D.

HARIHAR

da moram da priznam da sam jos amater u vezi fotografije,hvala na savetu,ovih dana cu malo poraditi na maketi pa ce biti,nadamse ok fotki,a ovu zadnju sam ustvari snimio kamkoderom,posto mi fotoaparat bio kod devojke pa sam morao snepsotovati u vlc plejeru,obecavam vam ovih dana znatno poboljsanje,pozdrav i hvala(takodje bih se zahvalio svim ostalim clanovima na zaista korisnim savetima,ovde u somboru sam usamljen,sto se maketarstva tice i uglavnom sam samouki maketar tako da ce mi vasi saveti zaista biti od pomoci,pozdrav iz so

HARIHAR

boje su jedine koje su mi trenutno bile dostupne revell-ove,sa dodatkom malo uljanog razredjivaca a semu sam pokupio od jednog trobojnog maceta ;)

HARIHAR

Mali savet ,ako ste umorni odmorite...naime ja hdedoh napraviti dobro svetlo i ugao za snimak a evo sta uradih,naime kako sam je namestao tako mi samo skliznula i pala sa stola!!!




molim vas pomozite sa savetima sta sad?,skidati celokupnu farbu ili mozda pokusati napraviti preklopno krilo da bi se masina mogla staviti na nosac aviona?evo par dana vise posla >:( :-\ ;D

oddball

Auh, jeste prošao kao bos po trnju ali nije to ništa što ne može da se sredi. Jedino što ćeš morati da se patiš sa ujednačavanjem farbe i dodatnim farbanjem posle lepljenja i gitovanja.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

e bedaka :(

mada, mozda ti nije losha ideja da preklopish krilo levo i mozda chak i vertikalac da ispadne kao da je baziran na nosachu?

kako vidim oznake pripadnosti mu nisi josh stavio tako da imash sad idealnu shansu da uradish neki mornarichki primerak?  ::) :-\

vidi onda samo dodaj kuku za sletanje na nosach ispod repa... ;)

ajd samo polako i bez jurcanja.... sredicesh vec ovo ;)

Boki

Ih, baš šteta :( . Ma popravićeš ga i biće još bolji ;) .
Kao što reče Sandman, super ti je ideja mornaričkog EF.

P.S. Nema na čemu ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Shakal

Bas se razbio k'o baba niz stepenice! ;D
Nego,mislim da ta nalepnica na trupu (odmah iza kokpita) ide na rep...  ???