Takmicenje u Nisu 6 septembar,subota

Previous topic - Next topic

tenk

svima koji su bili na takmicenju jako zavidim,jer sam bio sprecen da dodjem :(takodje i cestitke svima koji su ucestvovali narocito osvajacima nagrada :) ajde ljudi dajte slike da i mi malo uzivamo!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Vlad

Ovo o cemu Sandman pise je cela istina...

Ja nisam uspeo da ranije posetim izlozbu, ali sam planirao da dodjem oko 17h i prisustvujem proglasenju pobednika i bar jos 1 sat razgledam makete. Ali avaj! U 17h su stolovi za makete bili vise nego poluprazni (ostali asmo papirici)...

QuoteMakete ce moci da se podignu samo uz prijavni list i najranije 15 minuta pred zvanicno zatvaranje.

U tom smislu je trebalo da sve makete budu na stolovima bar do 17:45, ali nije tako bilo. A cija je to greska...verovatno svih pomalo.

Ova mala kritika je najdobronamernija i treba je tako shvatiti. Jer se postavlja pitanje: cemu satnica i raspored desavanja ako se ne postuje? Bilo mi je zaista zao sto nisam video bar polovinu maketa a verovatno je bilo jos nekoga ko se oslonio na satnicu pa je izvisio.

Ali, neka to bude najveca zamerka.

A nemam ni posebnu pohvalu s obzirom da izlozbu nisam ni mogao da vidim u punom sjaju, ali isticem trud i entuzijazam organizatora imajuci u vidu teske uslove i okolnosti u kojima se bavimo ovim hobijem.

Apsolutno podrzavam ovakav skup i nadam se da ce ih biti cesce i da ce biti brojnije.

Pozdrav svima a posebno organizatorima!

Ajdukovic

 
Pozdrav svima
Posto nisam mogao licno da dojem, puno se zahvaljujem niskim prijateljima iz organizacije,
koji su pomogli mojoj supruzi oko realizacije i uspesnog rada mog standa.
Nadam se da cu sledece godine doci licno.
Rade

Momcha

#18
Evo i ja da napisem nesto u ime organizacije.U principu sve je bilo ok (osim nestanaka struje u sirem centru),ja se nadam da su se svi
proveli dobro i da cemo sledece godine imati jos vise maketa nego ove.Veliku zahvalnicu dugujem
ekipi MK kutka odnosno Sandmenu,Tripku i Lanmi-ju koju su maximalno pomogli.Naravno i moja Niska ekipa
Milanco,Boki,Goxy,Ninoslav i ostali koji su dali sve od sebe(tu su i Gusa i Bane:)).
Dodao bih da je takmicenje bilo zamisljeno da traje od 10h do 18h i nadali smo se da ce svi to ispostovati,
ali za one koji nisu nadam se da ce se nauciti za ubuduce.
Sve u svemu jos jedno odlicno druzenje sa povecanim ucescem takmicarima sa iz inostranstva(zahvaljujem se
ekipi iz Bugarske) koji su izlozili fenomenalne modele,i nadam se da ce nam iz godine u godinu biti sve
bolje i bolje.Slike ce postovati Sandman kada stine kuci.
Veliki pozdrav
Momcha

tripko

Evo da se i ja javim. Tekma je bila odlicna, dosta maketa sto novih sto vec vidjenih.
Zavaljujem se Momchi a i ostalim Nišlijama na gostoprimstvu i odlicnom provodu niš-sićevo-niška banja.
Mogu slobodno da kazem da je ovo takmicenje bio u rangu ako ne i bolje od beogradskog.

pozz

nesha

Da cestitam svim momcima i devojkama koji su osvojili nesto i zahvalim nasim Nislijama na organizaciji  :)
Ja crkoh od muke sto nisam mogao da dodjem...sanjam niske pljeskavice :P godinu dana, o onda corak! :-\
Dogodine cu morati duplo da izedem ;D

Gusha

A ja i Bane ko dve buve, sedesmo juce u BGD-u i zalismo za takmicenjem.Poslovne obaveze su nas sprecile da prisustvujemo ali ovo sto ste napisali je dovoljna satisfakcija celom niskom organizacionom timu da naredno takmicenje jos bolje odradimo.Posto ocigledno nije bitno dal je nedelja ili subota, jer neki idu na pola a nama oko organizacije je itekko bitno, sledeci put bice prva nedelja u septembru, ovaj put s' cevapi i pljeske na takmicenju.A ti Neso sad trazi slobodno za iducu godinu da ne propustis...

P.S. ko okaci slicke sa takmicenja da mu izraste zaba na glavi!

nesha

E mog Gusho, ja sam i danas radio-gazdarica danas posla na more, pa smo morali da pregledamo sve kojige-panicno se plasi inspekcije >:D posle sam ih vozio na jerodrom-daleko je Egipat...
moracu na vreme da najavim-vec u januaru :D

Boki

#23
Najpre da se zahvalim i čestitam svim učesnicima, kao i svima koji su organizovali ovo takmičenje.
Iznenadio me je veliki broj maketa iako mnogi, uprkos dobroj volji, nisu mogli da dođu.
Grešaka je bilo ali, s obzirom na to da su organizaciju preuzeli ljudi koji su potpuno novi u tom poslu i na mnoge probleme koji su iskrsli u poslednjem trenutku, odlično je prošlo.
Naučili smo mnogo toga pa će sledeće godine (sada sa Gušom i Banetom, Bože zdravlja ;) ) biti još bolje.

Koristim priliku da pohvalim Momču koji se pokazao kao dobar organizator i ozbiljno shvatio svoju ulogu i odgovornost. Tu su, naravno i ostali iz kluba "Narednik Mihajlo Petrović" iz Niša (Milanče, Goxy, Joca i svi koje sam neopravdano ispustio :-[ ) pri čemu su svi odradili svoj deo posla najbolje u datim uslovima, kao i Srki, Tripko i Lanmi koji su, iako gosti, zasukli rukave i pomogli koliko su mogli.
Hvala svima. :)

Ono što naročito raduje je veliki broj mladih maketara sa izvanrednim radovima.
Nadam se da ste se lepo proveli i da ćete nam doći i sledeće godine.
Čestitke nagrađenima.

Da ne gnjavim više, evo malo slika (pa makar mi i izrasla žaba na glavi :D ).
Grad (u 6 ujutru :D )


Eh ta papirologija
 

Prodajni deo i izloženi radovi


Plovila


Figure
 


Vozila



 

Diorame i vinjete


 


Avioni


 



I na kraju, Sandman na zadatku informisanja članova MK :)



Žao mi je samo što zbog obaveza nisam stigao da uživo upoznam neke članove MK (a sudeći po spiskovima, bilo ih je) kao i što nisam detaljnije pregledao i fotografisao sve maketa, a bilo je izuzetnih radova.

Pozdrav svima
Boki

P.S. @milten: Hvala Đole. Sad znam da za sledeću godinu nabavim Kosmodisk. :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

Quote from: milten on 07-09-2008, 01:12:48

Tu su i dezurni muljatori iz prijemne ekipe ...


Cao, pozdravljam vas sa Kajmanskih ostrva i puno vam zahvaljujem na finansiranju mog putovanja  :D  ;D


Mogu vam reci, kao jedan od domacina, da je takmicenje bilo super i da me je jako podsetilo na legendarno takmicenje i izlozbu u 'Svajcariji' pre nekoliko godina. Vreme uz drustvo, posao i makete je brzo proslo, tako da je ovo takmicenje bilo pun pogodak. Izvinjenje i sa moje strane zbog kasnjenja rezultata, ali brze nije moglo i ovim putem skidam kapu Bokiju koji je bio 'hero of the day' i proveo skoro ceo dan uz kompjuter, ubacujuci podatke.
Sve u svemu - groovie, baby.



''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: Gusha on 07-09-2008, 20:39:28
P.S. ko okaci slicke sa takmicenja da mu izraste zaba na glavi!

Meni nece zaba da izraste na glavi nego Bofors - da skinem vishe onu Savoju vec jednom :P :D :D :D

Evo i mojih slika....

Za pochetak da se pohvalimo da je josh jedan nash chlan izashao u medijima - i to na TV! ;)
BRAVO Goxy! :)



Sala pred sam pochetak takmichenja.... sve je spremno za pochetak ;)



"Ko je danas ovde dezuran?" :D



A pustio sam ga da popije jutarnju kaficu na miru....  >:D :D :D :D



u Nish su chak i vrapci malko podeblji - posledica cevapa i roshtilja? :D :D :D


Sandman

Izlozbeni deo...



Juniori i kadeti...


Sandman

Seniori - avioni i helikopteri...


Sandman

Seniori - brodovi i podmornice....



Seniori - civilna vozila...


Sandman