Heller 1/72 Junkers Ju-52 WIP

Previous topic - Next topic

medico

vrlo lepo !
odlicno izdetaljisane sitnice , 'mitroljez' je posebno dobro ispao !

drakii

Wen wir werden alles zuzsamegebaut modell sehen, aus diese Ecke, bis jetzt , es aussehen ausreichend, , aber ich habe etwas vergessen, welche Masstab war Heller Ju 53, 1:75 ? Ich habe Eines gebaut im Jahr 1972, und dan mir gefaehlt sehr, zusamen mit eine Stuka Ju 87 B im eigene Masstab........, smrt fashizmu, ili ti leeepo, ma ne beshe li 1:75, davno sam ga radio, ali samo napred ima mesta za doradu, a to ti ide, pozdrav

Warhawk

Quote from: drakii on 12-08-2009, 00:29:13
ma ne beshe li 1:75, davno sam ga radio

Danas ga stavih na planove iz CMK Photo Hobby Manual No.1002 i maketa jeste u 1/72, jedina nepravilnost je što su gondole motora malo bliže trupu nego što bi trebalo (4mm), pa se verovatno zato mnogima činilo da je manja razmera.

Dužina i raspon krila su tačni.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

#48
Bre, u prethodnom postu sam bio ubedjen da sledi farbanje, al neeee...

Pokušao sam da izrežem panele na korenu krila, al sam sve zas*o pa sam sve ošmirglao i napravio nova ojačanja (ta traka ionako treba da preklapa susedne panele)


Od lima sam takodje napravio i..... napravio sam..... uhm..... pa ne znam kako se zove na srpskom, to je ono odakle izlazi sajla koja pokreće flapsove  :P
Nitne na flapsovima su bile u pozitivu, pa sam ih ošmirglao i odradio nove sofisticiranim instrumentom domaće proizvodnje (zupčanik iz džepnog sata na drvenoj dršci)


E sad ide na farbanje majke mi (već sam smorio i Boga i narod)  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Samo ti nas smaraj sa ovakvim pikanterijama. Sjajno je sve ovo do sada ispalo.

Samo napred, mislim da ce mo svi uzivati u nastavku radova i krajnjem izgledu.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lud13

 :super :super :super
Extra ce ovo biti kad se zavrsi. Shema koju si odabrao je extra.....

Warhawk

Evo, počeh sa bojenjem...

Prvo sam celu mašinu obojio u RLM65/71/70 šemu (idući tim redom)


Onda sam izmaskirao zmiju i produžio plavu do polovine trupa...


Nastavak sledi...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

odlichno izgleda!

zmiju si maskirao Tamiya trakom?

Warhawk

Ne, i zmija se dobija kao maska u Montex-ovom setu (čak sam dobio i oči i jezik  :hahaha)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Au, bas dobro izgleda "Tante Ju"...
Neobicna sema, pa odmah pleni pogled.
Kud "zmiche" da stave na ekstra spori avion?!? Bar da je 10 min brzi od kobre, pa ajde... ;)
SUper, je, ajd sad u zavrsnicu !

sezan

Opasno dobro!Bice super ,sad ga vidim! :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Warhawk

Završio sam sa maskama i drago mi je da nije bio većeg podlivanja  :)

Zmija je gotova, kao i oznake...


Krstove sam prskao tako što sam prvo zalepio okvir i isprskao belu; onda sam dodao "L" segmente i dovršio crnom. Naravno, bela i žuta su išle u više tankih slojeva (što je eliminisalo podlivanje). Takodje sam zadovoljan i preshadingom...


E, sad još samo par slojeva laka i neki lagani weathering, pa da ga privodim kraju...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Bojan Ue

Uuuuuu, opako izgleda ova masina, zmijuga je bas lepo ispala :naughty Odlicno si ofarbao ovo sa maskama i vrlo lepo je boja legla!  :bravo  :violin

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zamorano

Izvanredno! Da mi je neko rekao da od Ju-52 može da ispadne nešto što je zanimljivo za gledanje, ne bih verovao. Pretpostavljam da bi ti ova maketa ionako dominirala u kolekciji zbog veličine, ali sad kad privuče pažnju neće ni da je pušta ;).