T-72A Zvezda 1:35

Previous topic - Next topic

spirit

Veliki maketarski pozdrav svim kolegama!

Ova maketa mi stoji na ormaru nekih godinu dana, pre nekih sest meseci sam krenu nesto da radim na njoj, rezultat toga je bila unistena (katastrofalno izgrebana) prednja poloca tenka... pa sam je opet odlozio... To je sve zbog manjka iskustva  ;D ;D ;D ;D
Sad sam se opet bacio na posao ali jos niasm nabavio AB tako da se maketa opet odmara  :D

Uradio sam teksturu celika na kupoli (lepak + cetkica), zamenio el. vodove za bacace dimnih bombi, dodao sam jos neke el. vodove, probusio cev topa, malo se igrao sa gitom i to je manje vise to.
















uspeo sam da izgubim "poklopac" (nisam siguran da se tako zove) auspuha, tako da cu morati nesto da uradimo povodom toga  :)




iz nekog razloga (verovatno mog neznanja i neiskustva) git koji sam naneo na prednju plocu je ispucao... moze li mi neko reci zbog cega se ovo desava???

Ako neko ima nesto da doda, kritikuje ili misli da nesto nisam uradio kako treba, neka raspali po pisanju :D :D :D

PS: Izvinjavam se svima zbog prvobitno postavljenih slika, sad sam ih sve prebacio u "thumbnailove" tako da ne bi trebalo da bude problema  0:)

PELE

Odlicno, ajde daj jos malo slika. ;D ;)



Pozdrav!

spirit

HVALA NA DOGOVORU!!! barem se neko seti nesto da napise
Cim budem nesto odradio postavicu jos slika  :D

chemical_ali

kit ti zna pucati ako si nanio predebeli sloj odjedanput,moraš ga nanosit u više tankih slojeva.svejedno izbjegavaj debele slojeve kita uvijek,umjesto toga koristi miliput za popunjavanje većih udubina.

svaka čast na izvedbi električnih vodova za dimne bacače,super su ispali!!!čekam nastavak :)

spirit

Hvala

chemical_ali ja sam to radio po tvom receptu ;)

Moram prvo da popravim ovu prednju plocu... a onda cu jos nesto draditi pa farbanje! Vec imam ideju kako i sta da uradim oko farbanja, nastavak bi trebao da bude interesantan  ;D ;D ;D

spirit

#5
Evo molo sam popravio prednju plocu, tako da sad izgleda "bolje" nego pre, jos malo smirglanja i bice super  ;D







Treba mi pomoc oko poklopca za auspuh, koji sam uspeo da izgubim... Neka slika uz savet bi dobro dosla, posto cu morati sam da napravim taj deo!!!


chemical_ali

prije bojanja obavezno prešpricaj tankim slojem neke svijetlo sive boje prednju ploču da ti ne promakne kakva neravnina,pa ako je bude,brusni papir u ruke i udri!!
što se tiče poklopca auspuha,napravi ga od aluminijskog lima,a orebrenja od kositrene žice za lemljenje te ih zalijepi cyanoakrilatnim ljepilom.

spirit

chemical_ali hvala na odgovoru  :)

da plocu cu sigurno prefarbati vise puta!

Sto se tice rebara na auspuhu, to je malo kocilo stvari ali mislim da cu sad biti u stanju to da izvedem kako treba.
Ako se ja dobro secam tu imaju tri rebra???

spirit

#8
napravio sam i "poklopac" za auspuh, troslojni, kao kod pravog, prvi sloj je ravna ploca, drugi je umanjena verzija ove trece, i treci sloj se vidi na slikama.
S' obzirom da slikam sa fonom, prva dva sloja gotovo da se i ne vide, sorry  :-\










Na1,2,3,4 slici je lim bio malo kriv, ali sam to ispravio, tako da je sad ok (vidi se na zadnjoj slici).
ostalo je jos na napravim rebra i to je to  :)
samo nisam siguran koju zicu da koristim za to  ???

PS: prednju plocu sam takodje sredio, tako da je sad glatka ko bebina guza  ;D

MBT - Slovakia

#9
Pozdrav SPIRIT,
lepo rad, vidim kak napreduje Tvoje radenje. I ja radim T-72, maketu od Trumpetera. Kak znaš Trumpeterovu T-72, ova je kopija - korpus je od Tamiyji i kopula ex-Dragon. T-72 ja dobre znam, ovi tenk koristi i naša Slovačka armija.
I šaljem Ti nekake slike iz servisu T-72, pomožu Ti u radenju.
Ovo je leva strana kopuli i dimne bacače:

I prava strana kopuli i dimne bacače:

Korpus - prednja ploča i prednji oklop:


RILE-NS

Resenje za prednju oklopnu plocu moze biti i secenje od stirena dodatne oklopne ploce-kasniji modeli T-72- i njeno lepljenje na tvoju maketu.Imaje i na slici u postu naseg prijatelja iz Slovacke.Neznam koju verziju hoces da radis,razmisli,resenja uvek postoje.

spirit

MTB hvala na postavljenim slikama i informacijama, sigurno ce biti od koristi  :)

Prednju plocu sam sredio tako da ne bi trebalo da bude problema... kao sto rece, glatka je ko bebina guza  ;D

MBT - Slovakia

#12
Pozdrav Spirit,
kak napreduje radenje? Kak ja završim moju T-72 (budušču subotu), stavim slike na forum.
I kak piše kolega RILE-NS, razmisli koju veziju hočeš radit. Prva - stara verzija T-72 ne imala dodatni oklop na prednjej ploči i ne imala dimne bacače na kupoli:  http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/69990
Modernizovane verzije  T-72 M1 imali dodatne oklopne prednje ploče i dimne bacače na kupoli:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/39078 
Ruské verzije koristili i dodatni explozivni oklopi (ERA).
Na svich moji slikach verzija M1, i šaljem Ti ešte jednu sliku prednjej ploči. Kak by Ty imal pitanje, napiš.


                                                                                                                               Maketarom zdar i pozdrav iz Slovakii.

spirit

Radim T-72A, a on nema dodatnu (duplu) prednju plocu koliko ja znam  0:) a bacace dimnih bombi sa vec uradio...
Maketa inaces stoji zbog farbanja, uspeo sam da zeznem (polomim jedan deo) AirBrush ali nema veze skupljam pare sad za Iwata HP-CS... tako da ce maketa malo da priceka :D

Jedva cekam da vidim tvoj T-72  :)

Pozz

MBT - Slovakia

Pozdrav Spirit,
Uradil som fotografiju vrzije, koju Ty hočeš radit - bez dodatnej prednjej ploce. Ove stare verzije už naša armija ne koristi:

 
I kak napreduje radenje, už imaš Ty airbrush? Moja maketa je po airbrushu, skoro bude završena.
                                                                                                                            Pozdrav.