Italeri 1/72 Spitfire Mk.Vb 'Slovenec'

Previous topic - Next topic

Profa

Spit je dobio šareniš - sky i žute trake, a jutros je i prelakiran Vallejo akrilnim lakom:

Malo sam zbrzao lak i nisam baš najsrećniji, al' nije loše... videćemo... ::)
Sutra ću najverovatnije da lepim oznake i stensile, pa dalje...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Lepo napreduje, samo mislim da je spit imao malo izlomljenije linije na kamuflazi? Neka me ispravi neko ako gresim...

djos & filip

ne znam za ovaj specificni spit ali istina jeda su linije bile standardno malko vijugavije. Ali ovo je toliko lepo i "cisto" ofarbano da stvarno prija ocima.
Mnogo mi se svidja tehnika koju koristis....stvarno lepo

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Jesu, bile su, ali je problem (bar meni) blu-tak, malo se ne da saviti baš na svaku kvržicu...
Prilažem sken iz knjige "Spitfajer" A. Kola:

No, ovo je i prvi put da koristim tu tehniku, mislim da će na sledećem već biti bolje ;) Videće se uskoro :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Dekali polepljeni, uz mnogo muke i ubeđivanja - nisam imao pojma da su 'Blue Raider' debeli k'o cepanice :-\ - srećom je MM solvent/setting komplet odradio mnogo dobar posao, i sad je samo film ostao da svedoči, tu i tamo, o debljini istih ::)...
Propagovi stensili su, izgleda, malo preterano veliki, skoro k'o za 48icu...

Posle sam odradio panele, kao i obično, Vallejo tamno sivom... Na zelenoj se skoro uopšte nije video, pa sam odradio još jednu ruku odgore, sada sa 'panzer grau' istog proizvođača. Na slikama je mnogo jače i izraženije nego u prorodi, blic je doprineo...
I sitni delovi su odrađeni - ostalo je još da odradim hidrauliku točkova, sklopim bezvezni propeler i još par detalja... Biće uskoro ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Ma ljudi ovaj samo folira da radi cetkicom ;D

Sandman

deluje ok za sada.. samo, chini mi se da na rondelama na gornjim povrshinama krila ima mali beli obrub sa jedne strane - ka zakrilcima... loshe pasirana boja na dekalima... :(

Goran A.

Dobro izgleda! Podseca me na jedan koji sam napravio jos kao klinac mada nije bio ni blizu ovog. Sto mu nisi urez'o karman na trupu, to je krupnija falinka na italeriju.

Profa

@ Sandman: Ne čini ti se, ima... :-\ To se primeti tek kad staviš rondelu na krilo, a onda je malo komplikovano seckanje/krojenje/prefarbavanje... Ima još jedna falinka istog tipa na desnoj zastavi, iza crvene, ali se ne primećuje pošto je taman upala u panel vertikalca ;) jbg, trudio sam se da ih što bolje obrežem, al' nisam svuda potrefio :-\
@AG02: Znam, to sam i ja sve vreme gledao a nikako da uradim, i sad je ovakav... Za sledeći će da bude rešeno.

Nisam još napomenuo da je preko svega išao polusjajni Vallejo lak, čini mi se da je baš potrefio sjaj aviona - meni mnogo dopada :D
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

#24
Bas lepo izgleda! Bice ovo sjajna masinica na kraju.

Sto se tice Blue Raider decala, i ja sam se debelo namucio. Najinteresantniji deo je bio sa Decal Solvent Solution (Humbroll), posle kojeg su oznake pocele da pustaju boju :(. Da li je u pitanju vise slojeva nego sto je trebalo, previse natapanja...ne znam.


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gusha

Ma daj bre koja cetka.....Taj ima kompletan alat u podrumu, nego za to nezna ni njegova zena, pa se zato ovde folira...kao da ga ne provali.Al' ima da ga iznenadi jedanput kad ode tamo za kupus i tursiju!

Bravo Profo, tehnika ti je vrhunac!

Profa

#26
Elem, da častim za rođendan, Špitfojer je gotov :D

Ostalo je još samo pitanje da li je ovaj imao sajle antene i IFF, pošto ih nisam našao ni na jednoj slici ili profilu... ::) U knjizi Tine Jelavića na fotki ovog aviona nema štapa antene na vertikalcu, ne naziru se ni IFF kablovi. Jedino sam u Modellers' datafile naleteo na crteže sa IFF, ali ni tu nema sajle antene... ::)
Ostaće za sada ovakav dok ne dobijem bilo kakvu potvrdu da treba da ih ima - najlakše ih je dodati ;)

Nisam hteo mnogo da ga prljam, dobio je samo malo gareži iza naoružanja i izduva, i zeru odole, tek da se vidi...





Podloga je Eduardov plastični PSP (perforated steel plates) koji je na brzinu dobio prvu ruku boje čelika (MM metalizer 1402), a sleduje detaljisanje ;)

To je to, od ujutro ću da RLM-išem Mesere ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Mogu vam reci da sam pokusavao da provalim poteze cetkice gledajuci ovu maketu i .... nema nista se ne vidi.

Profesorski uradjeno nema sta...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Jest' da je Gitaleri, ali lepo izgleda. Bas mu fino leze zvezdice... Samo pitanjce, ko vec nije sve fixirano lakovima... Iznad rondele na trupu, zar ne bi trebalo malkice manje da bude prljanja?
Inace ako zazmurimo na italerijeve greske, odlicno!

Sandman

lepo mi izgleda na kraju.. wash.. oznake.. prljanje... sve je super.. jedino shto mi onako malo subjektivno se ne svidja je chiping sa ovom tehnikom "pasta za zube" - na ovom avionu konkretno ne... na Leu je ispalo ok, ali mi na Spitu nekako ne idu oguljotine sa zaobljenim ivicama...  :-\ ja bih tu vishe ishao na ogrebotina fazon...

ali opet kazem.. ovo je samo moje subjektivno mishljenje ;)