Spitfire MkVC Airfix 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

#30
Da ne bude da smo se "uobrazili" zbog uspeha na takmicenju, hrabro smo nastavili radove na spitfajeru  ;)

Dovde smo stigli: pronto, oznake, sledi pronto pa wash. Ostala nam je i korekcija oznaka zbog belih linija na vertikalcu, stampa Blue Rider je gora od Lift Here (cijim sam oznakama stvarno zadovoljan). naravno ovo ce tata da popravlja  >:(
Imamo tri pitanja za koje nam treba savet sto pre:

1. nigde na slikama se nevidi da li na nasim spitfajerima postoje one crne linije na krilima (stecili) onaj u muzeju je totalno klot. Na takmicenju smo mu zavirili u svaki sraf i rupu.....nema niceg, ni jednog slovca. Sta da radimo, da lepimo ili ne standardne stencile za Spitfire?

2. Izduvnici.... :-\  da li da stavljamo ove Airfix-ove ili da sakatimo neku Devetku i iskoristimo onih sest izduvnih cevi?. Izgleda da je ovaj nas primerak imao izduvnik kao Spit IX

3. Na pronto podlogu moze wash (uljana boja + white spirit?) ili da radimo temperama?

Hvala unapred na pomoci

A sada slike dokle smo stigli, mozda i stignemo na vreme do zavrsetka kampanje  :D

Pozdrav





Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Mislim da bi trebalo da stavite stensile, a za izduvnik pronadjite sliku ili crtez.

Hawkeye

O pa to jos malo pa gotovo  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

airbamby

1. Takodje mislim da treba da pokacite stensile (yuvam bilten br 1 strane 23,24)
2. Za izduvnik mislim da treba da bude sa 6 cevi ali ako postoji fotka to bi bilo idealno konsultovati
3. Na zalost ne znam za Pronto jer ga ne koristim

Ne zaboravite IFF antene (Yuvam bilten br 2 strana 18)

Ako nemate ove Biltene javite da vam posaljem  0:)

Pozdrav i samo napred  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

#34
Ipak ce mo stici na vreme da ovaj zajednicki poduhvat zaavrsimo pre kraja kampanje  :)

Spitfire je dobio sloj mat laka, ostaje da se polepe detalji, kabina jos nije zalepljena, retrovizor i nisan u kabini, kao ni antena (mada ne znam da li da je stavljam posto nisam bas vican u rastezanju plastike :(

Ostaje da se malo zaprlja i oguli i to bi bilo to. Ovo je pretposlednje javljanje pa prihvatamo sve savete i kritike kako bi na kraju ovaj "problematican" model ispao kako treba.
Najupadljiviji problem koji je ostao je silvering PREDEBELIH Revell decala, nije pomoglo ni postovanje svih procedura, Pronto, setting decal solution, pa pronto....uzas ovo je poslednji put da lepim Revell stencile  :-[

PS slike su dosta svetlije od realne situacije, blic, kad zavrsimo maketu slikacemo na dnevnom svetlu.

Pozdrav





Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Pozeljno je preci tecnim lepkom gravure, ali ja koristim Testorsov, a posle superfina smirgla, a mozes da poliras povrsinu i cetkicom za zube. Pre toga, osim skribera, preporucujem iglu, neko kvalitetno i naostreno silo je jos bolje , pre svega zbog boljeg drzanja u ruci, a ovo zbog kontrole pritiski i odredjivanja naglasenosti urezanih linija......

gasha

lepo nema sta, ja nikad nisam imao problema sa revelovim dekalima. Uvek su bili ok, ali ih je definitivno potrebno tretirati hemijom.

PELE

Uf, super je! Bas mi se svidja!



Pozdrav!

Sandman

odlichno - bash mi se svidja krajnji rezultat! samo josh taj fini weathering i detalji i bice ovo lep dodatak vashoj porodichnoj vitrini ;)

airbamby

Momci odlicno vam je ispao ovaj spit 0:) 0:) 0:)

Antene obavezno razvucite  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

Hvala svima na lepim recima, cim zavrsimo sve saljemo dve tri fotke finala, nadam se da vas nismo udavili do sada  0:)


@airbamby

Jel imas savet kako ravnomerno razvuci plasticnu antenu, zagrevanje nad svecom mi se uvek zavrsavalo velikim deformacijama i razlikama u debljini :(

Hvala

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Sveca ipak najbolja!

1. Uzmes deblji spru i drzis sa obe ruke i zatezes umereno
2. zagrevas ga na udaljenosti oko 10 cm iznad plamena, ne u plamenu.
3. cim plastika popusti, osetices kako se razvlaci
4. sklonis od plamena i razvlacis umerenom brzinom do zeljene debljine niti
5. kad dostignes debljinu zadrzis par sekundi dok se ne ohladi i seces po zelji


Udaljenost od plamena moze da varira, sto je spru blize plamenu pre ce se otopiti ali to bas i nije bas preporucljivo jer moze da se potpuno istopi.

airbamby

Moj postupak je poprilicno slican tako da necu korigovati nista,samo bih dodao da moze da bude sprue i blize plamenu ali da je bitno i okretati sprue kako bi se ravnomerno zagrejao,cim krene da se topi plastika tj kad krene da se razvlaci jako je bitno polako razvlaciti tj polako krenuti a onda po potrebi moze se i ubrzati razvlacenje.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Super ste odradili Spitfajer.Svaka cast. Jedva cekam da vidim slike po dnevnom svetlu.