IPMS Region 7 Convention: Show and Contest 2008, McMinnville, OR 20/09/2008

Previous topic - Next topic

djnik

Sledeceg vikenda u McMinnville-u u Oregon-u odrzava se regionalna konvencija u maketarstvu. Prosle godine ovo mi je bilo prvo takmicenje na koje sam isao i na koje sam poneo prvu maket uradjenu sa nasim oznakama - Fjurija Mk. I u 1/48. Ove godine nosim vise maketa i to narocito one sa nasim oznakama (Jak, Spitfajer, Sejbr, Galeb,Fiat G-50) kao i Korsera i Ciervu C-30. Idem da se lepo provedem, slikam muzej u McMinville-u (narocito Sproose Goose) a nadam se da ce makete sa nasim oznakama biti zapazene.

Sajt takmicenja:
http://www.geocities.com/oregonshow/

Sajt muzeja:
http://www.sprucegoose.org/

Slike sa takmicenja mozete ocekivati u ponedeljak ili utorak nakon takicenja.


djnik

Takmicenje je bilo fenomenalno. Ne znam koliko je tacno bilo maketa ali mislim preko 400 posto su registrovali broj 360 kad sam ja dosao u 11. Organizacija je bila odlicna kao i prosle godine, domacini su se potrudili da takmicenje prodje u najboljem redu. Sudjenje je bilo fer i nije bilo nikakvih zalbi jer formulari i takse za zalbe NE POSTOJE. Takmicenje je trajalo od 9 do 4. Kako bi iskoristili vreme, takmicari su nakon razgledanja maketa mogli da se setaju po muzeju (cije cete slike videti u narednih par dana) kao i da pazare na odlicnom maketarskom buvljaku (detalje cete videti takodje u narednih par dana). Posto sam dosta umoran, evo sad je bas ponoc postavljam slike aviona dok ce slike ostalih maketa biti postavljane sutra ili prekosutra. Uzivajte!


djnik

  \

Sto se tice nagrada, osvojili smo:

Prvo mesto u kategoriji mlaznjaka u 1/72 sa Galebom G-4


Drugo mesto sa Ciervom C.30 u kategoriji Rotorcraft! Bas sam prijatno iznenadnjen! Viva Espania!


I trece mesto sa Sejbrom Akro Grupe. Napred nasi!


Nazalost konkurencija u 48-ici je bila jaka kao i uvek i Jak, G-50 i Korser nisu osvojili nagradu. Zao mi je bilo sto takodje Spitfajer nije osvojio nista u 1/72 prop allied iako je mogao ali sta cu kad su tri americka aviona uzela nagrade plus jos dva pohvale...ali ne bunim se, osvajao je on ranije ;)


Sandman

BRAVO DJOLE MAJSTORE!! :)

Prvo mesto sa G-4 je bash poslastica moram priznati ;)
a i ostala mesta su naravno za pohvalu! josh da je Cierva bila sa VVKJ oznakama... ;)

hvala za slike, vidim da je bilo svachega lepoga za videti! :)

pozz ;)

Gusha

Bravooooo Djole! Prvo mesto pa jos nase cedo....Svaka cast! Bravo, bravo....



Profa

Bravo Maestro!!!
Bravo i za predstavljanje nas tamo, kao i za predstavljanje događanja ovde :)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Bravo Djoleee careeee. Samo tako nastavi i nece vise da ti daju da ucestvujes :D

djnik

Sto sa nagradama


Sa malim zakasnjenjem, evo i slika oklopa...



Boki

Čestitam na uspehu.
Sudeći po slikama, konkurencija je bila prilično jaka.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Nisu losi ovi americani, jos malo pa skoro k'o kod nas. Cestitke Djole!!! Ume li tamo neko da pravi makete ili mi moramo cak odavde da potezemo put da im pokazemo kako! Objasni im Djole, daleko je to!


Dada

Bravisimo kolega!!! Tek sada stigoh da otvorim topic, kad ono... WOW! Svaka cast za gashu, pravi lepotancic!!!