Solunski "Pegaz"

Previous topic - Next topic

ugovorac

Sta ti bi pa si kupio makete aviona  ??? ??? ??? !?

milten

Kad covek omasti mozak sa girosima i zalije sve to pivom i recinom(grcko vince sa smolom od cetinara)brlja stvari i radi po slobodnoj volji.Ali ne bojte se imamo ga pod nadzorom dva lekara i nece mu se ponoviti.Od sad pa nadalje samo figure.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

Moj predhodni post je u stvari pisao Rile:)
Celokupi utisak ovog vikenda je odlican!!!
Velikim delom zahvaljujuci nasem prijatelju Riletu, koji je treceg dana naseg druzenja promukao od pricanja:)) Bio je odlican domacin i trudio se da nam izadje u susret za sve sto nam je padalo na pamet.
Samo takmicenje je bilo nesto slabije u odnosu na predhodnu godinu. Naime ni Grci nisu imuni na ono sto je kod nas cesta pojava - svadje, podele i bojkot. Njihov klub je doziveo smenu rukovodstva i onda su poceli da bojkotuju jedni druge sto je rezultiralo smanjenim brojem maketa i maketara iz samog Soluna ali smo zato situaciju popravili Bugari i mi.
Sto se tice ponude maketa u Solunu imate svega i svacega ali je sve generalno skuplje. U Grckoj se kupuje samo ono sto ne mozete nigde da nadjete.
Pobili smo gomilu Girosa za ceo vikend a grci su nas lepo ugostili u jednoj njihovoj taverni (o njihovom trosku) sto je ispalo krajnje zanimljivo.
Otkrili smo magicno vino od koga ne boli glava ujutru 0:)
Sve u svemu 9, od mogucih 10 !!!
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Hartmann

Evo da se i javim prvi od ekipe "jagnjece brigade - Maketalika", posto je ostatak nastavio za Jagodinu na meze, pa u Beograd  ;D.

             Poseta Solunu posle 13 godina je vrlo lepa stvar, a jos lepsa kad stvarno dobro upoznas njegove ljude i znamenita mesta. Shpartanje gradom i zezanje sa domacinima po meni je bilo najlepse od ovog putesestvija, ali i samo takmicenje je bilo vrlo dobro, s obzirom na njihove probleme. Drago mi je da smo bili jedan deo koji je pomogao da ovo takmicenje ispadne sjajno.

        Uspeh MK je impresivan - od cele ekipe od 8 clanova, samo ja nisam osvojio nista. Neki od clanova je dobilo i po 2-3 medalje. Svaka nam (im) cast  :)!
        Jos jednom bih se zahvalio Riletu na nesebicnoj pomoci i dobrodoslici i nadam se da cemo mu se ubrzo oduziti  :). Takodje 'Pegaz' domacinima bih se jos jednom zahvalio na pozivu i dobrodoslici...

Hamas..., ovaj, yamas!!  ;)

P.S. sutra kacim slicke, bice podosta!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milten

Quote from: ugovorac on 15-11-2008, 14:16:08
Sta ti bi pa si kupio makete aviona  ??? ??? ??? !?

*ebi ga Joco, stara ljubav zaborava nema ... a i nisam nasao figure koje me zanimaju ...


Quote from: hartmann on 18-11-2008, 00:15:22
        Uspeh MK je impresivan - od cele ekipe od 8 clanova, samo ja nisam osvojio nista. Neki od clanova je dobilo i po 2-3 medalje. Svaka nam (im) cast  :)!

Nemoj da te to pogadja, mislim da ni Rile nije osvojio medalju...
Usput kako si mislio da osvojis nesto sa onim maleckim He-162...
Ma koliko da si ga dobro sredio, neko drugi ce uvek da ga pojede sa vecim avionom...


MARIA META KITRINA PJONAGA PASKA LITERA ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

E pa da kalisteram jos jedanput putnicima ! ;D ;D >:D
I dobitnicima medalja !
Bravos na grekos jezikos ! 8)

Hawkeye

Jos jedno Djoletovo ljubavno putovanje  ;D ;D ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Hartmann

Quote from: milten on 18-11-2008, 01:43:51
Nemoj da te to pogadja, mislim da ni Rile nije osvojio medalju...
Usput kako si mislio da osvojis nesto sa onim maleckim He-162...
Ma koliko da si ga dobro sredio, neko drugi ce uvek da ga pojede sa vecim avionom...

Aaaa, NEPRAVDA, KAKO TO DA NISTA NISAM OSVOJIOOO, BUUUU, HOCU 4. MEDALJUUUUU ZA SALAMANDERA!!!

;D  :P
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milten

#23
Evo nekoliko slika dok se ne javi neko iz Maketalike...

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Cuti bre, dobio si giros...mozda i koka-kolu pride. ;) ;) ;)

K'o Bata Pekar da se javlja i zali... 8)




Aaaa, NEPRAVDA, KAKO TO DA NISTA NISAM OSVOJIOOO, BUUUU, HOCU 4. MEDALJUUUUU ZA SALAMANDERA!!!

;D  :P
[/quote]

medico

#25
Quote from: milten on 18-11-2008, 01:43:51


Nemoj da te to pogadja, mislim da ni Rile nije osvojio medalju...


A, be Djole, Rile je kao i prosle godine uzeo srebro u doradi vozila , ccccc  :D izgleda previse vina sa smolom  'od kog ne boli glava' ali slabi pamcnje  :D

tripko

Ja bih se zahvalio Riletu koji nas je docekao u Solunu kao
i Grckim prijateljima iz kluba Pegaz koji su organizovali takmicenje.
A najvise bih se zahvalio pilotu MK tima, na naporima koje je morao
da trpi ta tri dana.
Takmicenje je bilo solidno sa oko 150 dobro uradjenih maketa.

Slike uskoro

milten

#27
Quote from: medico on 18-11-2008, 13:43:38
A, be Djole, Rile je kao i prosle godine uzeo srebro u doradi vozila , ccccc  :D izgleda previse vina sa smolom  'od kog ne boli glava' ali slabi pamcnje  :D

Secam se da mi je rekao da je vise ocekivao od svoje makete i da je po malo razocaran. Ja sam izgleda iz toga izvukao zakljucak da nije dobio medalju, posto nisam bio skoncentrisan kada su ga prozvali.
Inace ja generalno nisam bio koncentrisan ovog vikenda zbog konstantnog nedostatka sna predhodnih nedelja...
... a tu je naravno bila i "recina" sa smolom
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Sandman

Kalispera! :D

evo i mene iz ekipe Maketalikus Domestikus :D

Quote from: hartmann on 18-11-2008, 00:15:22
Evo da se i javim prvi od ekipe "jagnjece brigade - Maketalika", posto je ostatak nastavio za Jagodinu na meze, pa u Beograd  ;D.

"Roshtilj squadron" je svojim Thundegrillom sinoc u povratku svrnuo malo do Jagodinu na kaficu sa Palmicama :P :D

bilo je i tamo veselo ;) pa veliko hvala nashem pilotu Lanmiju za ceo vikend - super zezanje kao i na svim nashim puteshestvijama ;)

Quote
        Uspeh MK je impresivan - od cele ekipe od 8 clanova, samo ja nisam osvojio nista.

ih, pa nemoj tako.. zahvaljujuci verovanju u moje "pouzdane" hidrometeoroloshke izvore dobio si i ti neshto u Solunu - ZULJEVE na nogama :P :D :D :D

no, ajd da se vratim na protekli vikend ...

pre svega zeleo bih da se zahvalim Riletu, koji je bio fenomenalan domacin u protekla 3 dana, kao i ostaloj ekipi maketarskog kluba "Pegaz" koji su nas pozvali da dodjemo na njihovo takmichenje!

delic atmosfere ste vec videli, kao i neke slike sa takmichenja, a moji utisci su sledeci:

- samo takmichenje kvantitativno mozda nije bilo veliko, ali po kvalitetu maketa moram priznati da je poprilichno dobro! Skoro da nisam videoo maketu kojoj bih neshto zamerio!
- prostor u kome je takmichenje bilo organizovano nije preterano veliki ali je bilo mesta za sve makete. Moja zamerka organizatorima bi ovde ishla samo na osvetljenje koje nije bilo dobro za potrebe kvalitetnog fotografisanja maketa! Sve ostalo je bilo na nivou, a organizatori su prenosili makete na takmicharski deo vitrine... Na nekim maketama je na zalost doshlo do oshtecenja na takmichenju, srecom nishta strashno i nepopravljivo.
- sudije su definitivno imale velik posao pred sobom imajuci u vidu kvalitet maketa, tako da s te strane nemam zamerki
- sama procedura dodele nagrada i pohvalnica je protekla jako brzo i efikasno, iz chega bi i nashi klubovi mogli da nauche neshto!

tako da eto, to su utisci oko samog takmichenja... za osvojene nagrade i zahvalnice ste vec prochitali malo iznad, tako da tu nemam shta da dodam...

a put Maketalike od grchke granice pa nadalje izgledao je ovako :)



ovde smo vec u glavnoj ulici - mozda deluje pusto na ulici, ali kretanje kolima u Solunu je pravi pakao!



da bismo opravdali novi nadimak "Masters of the Gyros Universe" evo shta ste propustili :D



evo malo atmosfere sa subotnje vechere koju su organizavali nashi domacini



Quote from: milten on 17-11-2008, 22:11:11
Otkrili smo magicno vino od koga ne boli glava ujutru 0:)

Miltene, mislish na ovo? :P :D



a u nedelju ujutro... shetnja obalom Soluna...

"trka" izmedju stare i nove mashine - ko li ce pobediti?



foto-finish je odluchio u korist konjske snage! ;)



EasyJet na sletanju za aerodrom koji je malo juznije od grada....



pogled ka puchini...



malo atmosfere sa obalskog dela....



nastavljamo dalje shetnju do takmichenja....


Sandman

sada sledi malo slika sa takmichenja



diorame i figure