Spitfire Mk.I 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

medico

sve je pocelo pravljenjem rivetera :) http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4955.0.html

dok sam se osvestio vec sam zapoceo ovu sjajnu maketu , maketa se uklapa odlicno bilo je potrebno samo malo gitovanja na spojevima trupa , u kokpitu sam dodao par sitnica i nekoliko ecovanih delova , kormila visine stavio sam u oboreni polozaj .
odlucio sam se za masinu koja me dugo fascinirala u pitanju je avion iz 610 Sq. sa kodom DW*K  jedan od prvih 300 proizvedenih Spitfajera , preziveo je Bitku za Britaniju i ako 2x obaran , 1942 ukrcan je na brod i upucen za Sudan ali nikada nije stigao na odrediste brod je potopila nemacka podnornica



posto u kompletu nisi postojali zaljeni kodovi napravio sam maske ( stara priica crtanje u Corelu secenje na digitalnom kateru ) povrsine sam prajmovao Gunze sv. sivom a isporistio sam je i kao primer + da proverim i uklapanje vecih spojeva

zatim je sledio preshading gunze  tamno sivom na gornji i donjim povrsinama


15-tak min kasnije Gunze dark earth (hvala Sandmen  ;) ) u 2 sloja prva ruka bez posvetljavanja i druga sa 20tak % bele dosta razredjena i tanko podesena za prskanje u unutrasnjosti panela












Goran A.

U, brate! Ostavi ga ovako i stavi na policu. Nemoj vise nista da pipnes. Vec me je oborio s nogu!

PELE

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o.......jednostavno nemam reci..... :o :o :o :o

Sandman

sad bar znam da se nisam zeznuo shto sam nabavio ovu gunze dark earth :P :D :D :D

u rukama pravog majstora.... ;)

super izgled doco.... chekamo dalje ;)

airbamby

Quote from: medico on 22-09-2008, 19:32:10

odlucio sam se za masinu koja me dugo fascinirala u pitanju je avion iz 610 Sq. sa kodom DW*K  jedan od prvih 300 proizvedenih Spitfajera , preziveo je Bitku za Britaniju i ako 2x obaran , 1942 ukrcan je na brod i upucen za Sudan ali nikada nije stigao na odrediste brod je potopila nemacka podnornica


Eh neverovatno je kako smo oboica fascinirani istim Spitom  :D :D :D

Svaka cast majstore uzivacu u ovom Spitu i jedva cekam da ga vidim gotovog a boga mi i uzivo...

Bravo i hvala ti sto si uzeo njega da radis a nadam se da cu i ja uraditi jos neki...
Rad je odlican i tu nema sta da se komentarise sem pohvala nista ne mogu da dodam...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada


Boki

Auh! :o Svaka čast, medico. Odlično izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Opasno izgleda do sad.
Em vrhunska maketa em odlican maketar, sta tu ima da se prica...
Jedva cekam da vidim finale.

Gusha

Aco, farbanje je vrhunsko!

medico

#10
drago mi je da vam se svidja  :)

evo nastavk radova ...

posto kod britanaca nista nemoze jednostavno , zbog ostrih prelaza radio sam maske koristio sam samolepljivu foliju koju koriste firmopisci za pozicioniranje i lepljenje natpisa , stos je u tome da je slabo lepljiva i neostavlja lepak , trebalo mi je podosta vremena da napravim maske ( lepljenje folije , ucrtavanje pozicije , skidanje folije, secenje folije  :P )



nakon farbanja 1. sloja


2.sloj lako naprskavanje posvetljenom zelenom


skinute maske .... kodovi su namerno iskoseni kao i na pravom avionu


Sandman

odlichan rad sa maskama!  :o

bash mi se svidja efekat posvetljene boje po sredini panela!
prava majstorija!

kodovi su tak oodlichno ispali sad kad si skinuo maske!

tripko

qq lele kakav spit, jeli medico oces li i rondele da radis sa maskama pa prskati ili ces dekale koristiti

medico

Quote from: tripko on 23-09-2008, 15:52:39
qq lele kakav spit, jeli medico oces li i rondele da radis sa maskama pa prskati ili ces dekale koristiti
eh , muke moje niko nezna  :D o tome bash sada razmislhjam, posto sam ga ovako bash 'istroshio' neida da rondele budu nove  :(  ...boje za rondele nemam pa i sad ne znam sta da radim ? da li ima u Gosvortijevoj tih boja za RAF rondele ?
druga opcija da u Corelu uradim sa efektima izbledjivanja pa da stampam na laseru rondele kao sa Do-24 ...videcemo.....