JRV F-47D30 Revell 1/72 Ende

Previous topic - Next topic

Dada

Gotovo je gotovo... Mozda ima jos koja sitnica da se dotera ali u globalu to je to. Gresaka ima kao I na svakoj mojoj maketi :) Po neki spoj se vidi, pod odredjenim uglom, negde je mozda ostalo washa, negde ima jos podlivene farbice :) :)
Primetice te da krila izmedju korena i pokrivke mitraljeza bacaju neki cudan odsjaj, posto ga nema na slikama gde sam bas ciljao aparatom da ga uhvatim. Maketa je malo jace matirana. Pokusao sam da napravim efekat one patine sto se nahvatala na masini u muzeju. Mislim da sam uspeo, procenite sami... Eve i slicica, da ne pricam vise.

Ovde nastaju svi avioncici u mojoj radionici... :) Problem velikog stola je sto ga popunite pa radite na cosetu 45x30 cm sve :)

Uradio sam malo laksi wash, (akrilna crna) posto nisam hteo da ga ubijem prljavstinom totalno, mozda jos dodam malo garezi, mozda... Nogice su mu produzene, vidi se sa par slika uz lenjir... Mozda su trebale jos 1mm da bidnu duze. Ovo je bio test-poligon za sledeci NMF, odnosno onu mrcinu od mustanga u kampanji.
Do sledeceg avioncica :)
Poz,
D

airbamby

Odlican je Dalibore...
Ovako nakrcan izgleda ekstra.
weathering je po meni odlican kao i boje svaka cast  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Malo si mu "zgrubio" panele za miraljeze na krilu, i nesto mi se ne dopada bas najvise sastav repnih horizontalaca i trupa, a generalno - dobar "Jug".
Lepo mu je legla ova Max-Mayer farba i sencenja. Meni lici na pravi, lagano patiniran.
Ajd' da Mustang bude bolji. Recepturu za farbanje u NMF si usvojio i osvojio.
Pozz !

gasha

Dobar je nema sta. Nadam se da imas skrajber? Ovaj panel stvarno bode oci, predpostavljam da si radio nekom prirucnom alatkom?

Dada

#4
Hvala na savetima!!!
@kerber: rep ispravljen koliko toliko :)
@gasha: Skurajber nemam za sada, danas secem jedan nozic i pravim isti. Paneli pokrivke su takvi jer je doslo do topljenja plastike, a sada je na tom mestu toliko krta da se ne moze urezati panel, a da ne puca.
Sto se tice nestanka panela, to je zbog decala, treba da prosecem ga pa da pustim wash unutra.

Sandman

ma bato i pored vec navedenih zamerki, ovo ti je do sada najbolji rad! ;)

posebno mi se svidja sjaj na spineru i rezervoarima - jesi li tu koristio drugachiju podlogu pa je ispalo vishe polirano ili?

senchenje ostalih panela je super ispalo, ovako sa slika se ne vidi najbolje bash nivo patiniranosti, ali ti verujem na rech, jer je NMF makete jako teshko uslikati a da se vidi pravilno svaki detalj tog efekta ;)

far na donjem delu krila takodje jako uverljivo izgleda - ko pravi!  :o

u svakom sluchaju, chekamo Mustanga sada ;)

Dada

Grazia Srki, kada ti tako kazes :) !
Ono sto izgleda polirano je stvarno polirano :) filc u shake i voziiii :) ali i jeste druga nijansa... rezervoari i spiner su BO85...

tripko

Malo jace prljanje, ja sam sa svojim p-47com imao iste probleme kao i ti.
Samo cu da kazem steta sto nisi zagitovao te sitnice ali znam koliki je to posao
ja sam se namucio oko gitovanja i smirglanja 5-  ;D

Dada

#8
Hvala svima! Stvarno nisam mogao da vise se zezam sa smirglom i gitom oko pokrivki... Imate u projektima slike zezancija gitovanja smirglanja na 101 nacin... Ne mogu da se razvlacim sa jednom maketom dugo... Jako lako izgubim interesovanje za nju. :) Sto je najgore imam strpljenja koliko god treba, jednostavno mi se zgadi kada je predugo na stolu :)
Grazia jos jednom ili jedared, kako god zelite :) :D