A6M5 Type 52 Hasegawa

Previous topic - Next topic

morlak


Kerber

Za sada, odlicno napreduje.
Jedva cekam nastavak radova.

morlak

evo jos malo novosti...




zakovice, nisam bas najzadovoljniji, dosta su mi bjezale linije u krivinu..






hladjenje




pozdrav

djos & filip

SJAJNO  :o

Ovo je stvarno greota zatvarati, toliko detalja tako dobro uradjenih a u ovoj razmeri, strava!
Sta da kazem sem....tezak udarac za nas pocetnike, ali posto imam ideju da odradim svog A6M2 sa sto vise detalja u kabini, necu se bas tako lako predati :).  Salim se ovo je prava IDEJA VODILJA.

Svaka cast, i ja se pridruzujem Kerberu i sa nestrpljenjem cekam nastavak ove majstorije.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

morlak

Blagodarim na lijepim rijecima.

Bio bih zahvalan, ako bi mi neko preporucio najpriblizniju zelenu boju za trup, od humbrola.
Bio sam u M-Hobby-ju i tamo mi je covjek rekao, slike sa kutija maketa nisu tacne, zero je mrko zelen i preporucio humbrol black green ili bronze green, sto mi se ne svidja, jer je skoro crno. Kupio ja tu H116 us light green i h117 us dark green. Prva ima dobru boju na poklopcu, ali sama farba je svjetlija (vec vidjen problem kod humbrola), a druga previse vuce na maslinasto. Stigao kuci, gledam humbrol tablicu enamel boja, i cini mi se da mi se najvise svidja Garnet Blue, mislim da je 221 broj. Ostao sam do kraja green blinded od silnog buljenja u nijanse zelenog. Pomagajte braco!

Pozdrav svima.

Boki

Ovo odlično izgleda.
Rivetiranje sjajno izgleda s obzirom na način na koji je odrađeno. Svaka čast za strpljenje i trud.
Znam da je sada kasno, ali za ubuduće možda će ti olakšati posao riveter u samogradnji kolege medica:
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4955.0.html
Napravio sam za sebe jedan i odlično funkcioniše. Male zupčanike možeš naći u bilo kojoj časovničarskoj radnji, samo pitaj da ti daju viškove zupčanika koje ionako planiraju da bace.

Boje za japance je detaljnije objasnio kolega Gusha ovde:
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4085.0.html
Nadam se da će pomoći.

Pozdrav i samo tako nastavi. Biće ovo još jedan odličan Zero.  ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

morlak

Hvala na lijepim rijecima i savjetima. Inace, sto se riveta tice, poludio sam od toga, skuplja mi se plastika nakon busenja rupica, neke sam i dvaput presao, al' stalno imam utisak da se to nakon farbanja nece vidjeti. Bilo kako bilo, s tim je gotovo zasad, pa evo i rezultata. Sto se tice nakajima green boje trupa, odlucio sam se za Humbrol 75 Matt Bronze Green.

Ovo mi je prva hasegawa i moram priznati da sam razocaran slabim uklapanjem krila i trupa, a u pitanju je novi Zero.






pa dorada







toliko zasad, pozdrav!


menestenasli

Prstenasta antena ide na prednju rupu.

morlak


Hawkeye

Zutac lepo napreduje  :D !

'Уживај младићу за младости своје!'

morlak

Svima sve najbolje u Novoj Godini!

Evo novosti...

Nanesen je sloj aluminijumske boje, zatim je odradjen prilicno traljav preshading. Naime, nemam kompresor, pa mi dzaba solidan airbrush, kad moram koristiti revell gasne boce koje daju slab i fluktuirajuci pritisak, tako da od precizna kontrole mlaza nema nista. Svakako nisam skroz nezadovoljan.




Slijedi revell 371 light grey za donji dio trupa.




Humbrol 75 matt bronze green gore (boja sa poklopca opet nema veze sa samom farbom)




Inace, vec sam bacio par starih kantica Revell mat laka, posto se vise ne moze rarijediti, samo se napravi gusta grudvica laka u razredjivacu. Jucer sam otvorio novu kanticu istog, i opet ista stvar. Tu sam vec izgubio zivce, i nanio ga nerazredjenog na farbane dijelove kabinskog stakla, naravno ne bez posljedica, pri skidanju maskirne trake na par mjesta otisla i farba sa trakom. Priznajem da sam zacudjen, kako je lako farba otisla sa prozirne plastike, ne ostavivsi nikakvog traga. Moracu za Beograd za svaku sitnicu odsad, jer Revell je stvarno po mom iskustvu dno dna.

pozdrav

Lanmi

Koji razredjivac koristis? Revel matt lak nikako ne voli white spirit, ali sa revel razredjivacem nikada nisam imao problema.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

morlak


Warhawk

Taj i ja koristim i sasvim fino reaguje sa svim bojama i lakovima... A što je najbolje, ne smrdi.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

morlak

Upravo tako, odsustvo smrada mu je velika prednost.
Inace, jucer sam lakirao sjajnim lakom (revell 1) i opet ista prica. Stari (otvoren 2-3 puta, kupljen prije pola godina) sam bacio, ali je bar novi bio u redu, pa sam uspio lakirati zeroa, postovacu slike cim zavrsim wash.

pozdrav