Cetvoromotorni Me 262.4

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo jednog odlicnoig projekta, koji je mene uvek fascinirao kad bih otisao kod DRake na kafu i video ga...Posle dogovora i dva razbucana Revelova mesera 262, Drakii je krenuo da mi uradi kompletan zmaj aviona jer mu je konverzija u malom prstu.Moje ce biti farbanje i finisiranje.
Inace govorimo o projektu cetvoromotornog Me 262 koji bi dobio oznaku 262.4.Bio bi koncipiran kao brzi bombarder.Za njegove aerodinamicke osobine trebao je da bude zaduzen Aleksandar Wolke, covek iz instituta za aerodinamiku, i njegova ideja je bila da iskoristi 95% postojecih delova 262-ki za izradu ovog aviona.Motori su trebali da budu Jumo 004H, stajni trap od Tanderbolta, zbog nosivosti.Nosivost je trebala da mu bude oko 2t bombi i brzina oko 950km/h.
Nazalost projekat se nije makao od pisanih zabeleski i nekih preliminarnih crteza...Nasa ideja je da ga odradimo u bojama KG 200.Evo kako je to trebalo da izgleda u praksi....











milten

I ja cu da "narucim" jedan...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Night Fighter

#2
Flugfestung schnellbomber zweihundert zwei und sechzig.
Klap! D:)

Gusha

Djole, al nemoj da mu dajes Revela za konverziju!

milten

e do mo*ega, mislim da nemam nista drugo. Revellov je najjeftiniji.
Academy je minimum duplo skuplji od Revella.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

drakii

Miltene, paprika je u Leskovac najjeftina, ne je ni losa, al ajvarusha je tipa Hasegawa i malo je presolena, al' ispadne dobar ajvar kad se skuva.

Hawkeye

Ne pominjite ajvar narocito domaci  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

ugovorac

Ne znam gde ste iskopali ovo ali stvarcica i ideja de je uradite su odlicni.Nemojte da stanete ovde gde ste stigli i zavrsite je sto pre.U medjuvremenu bi ste mogli da okacite neki crtez ili projekciju.

drakii

PRVO ,NEMOJ DA MI PERSIRAS JER SE ODAVNO I DOBRO ZNAMO NA TI, MAKETA IDE, CEKA BOJENJE, SLICKE USKORO, KOOPERACIJA JE SA gUSHOM ON JE MOLER

Hawkeye

Sto vise gledam tu maketu nekako mi je sve lepsa od obicne 262-ke.Samo joj po meni fale malo vece repne povrsine.

'Уживај младићу за младости своје!'