T-80 BV 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

Suhoj

Vec se skupila prasina na topiku, vreme je za nastavak ;D :D :)
Evo stavio sam mu dekale....nema sliverinaga !!! Jeeee :D
I odlucio sam da ga ne prljam nimalo....razlog za to je veoma jednostavn...ovaj tenk koji radim je tenk sa parade Dana pobede, a sigurno u gradu nece naleteti na blato ;)
Evo slika pa komentarisite...
P.S. Il sam ja totalni anti talenat za fotografisanje ili imam krs od fotoaparata... rezultat toga su samo tri slike.. :(





RILE-NS

Ako mogu da zakljucim po fotografijama dobro farbanje.Legao bi mu jedan wash sa slikarskim uljima,jer koliko god da je sa parade ima tu prljavstine.Ovaj prelaz sa uljima dao bi mu i mali sjaj tj. metalni izgled.Pazi samo da ne trljas povrsine,ako je boja ispod skorije nanesena moze da pocne da se skida usled dejstva razredivaca nego da celu maketu "okupas". Gume na tockovima su crne boje , a za parade dodatno namazane imalinom ili naftom da dodje do izrazaja boja gume.PAM bi trebalo da je u nekoj bruniranoj boji-crna +steel ili aluminijum-ja licno sve farbam u crno,a onda grafitnom olovkom-mekom 4B i vise,trljanjem dodajem metalni izgled.Ako si zadovoljan kako ovo izgleda probaj nesto od navedenog sledeci put.

Suhoj

Gume na tockovima svakako nameravam da obojim...
Sad jedno pitanje...sta je PAM  :-[

RILE-NS

Protiv Avionski Mitraljez.JNA termin.Smatrao sam logicnim da ti je poznat.Sve jedno sad jeste.Eto naucih te nesto.Drago mi je.