Le Bourget

Previous topic - Next topic

tripko

Evo malo slika iz Pariskog muzeja
Odeljak WW2 je bio zatvoren al evo sta uspeh da uslikam


voja

Odlicno.
Ja kada sam tamo bio sve je bilo otvoreno, ali moji ljubimci MS-406 i D.520 su bili sklonjeni iz postavke :( 
Impozantna je zbirka iz WW1 i nacin na koji je prezentovana. Sa onim silnim mosticima preko hangara pruza se mogucnost
da se veoma lepo vide u detalje avioni obeseni o krovnu konstrukciju.
Tada nisam imao digitalni aparat a vise me nego mrzi da skeniram one silne fotografije sa 35mm filma.


tripko

imam dosta slika i tih iz ww1 odlicni su, uploadovacu jos slika i postaviti vam, neke nisu bas najbolje jel nisam imao svoj
digitalac pa su slike malo losije. U svakom slucaju veliku zbirku imaju,  od prvog rata do svemira,

meloras

Gde se tacno nalazi taj muzej?
Moji idu oko nove g. da Pariza pa da ih uposlim da banu,uslikaju nesto i nadam se  ;D nadju par maketa kojih nema kod nas (iako su tamo EXTREMNO skupe)

tripko

u severnom delu pariza le bourget  evo sajta www.museedelair.org.
za makete preporucujem trumperter u azimutu, EOL kod luvra nije los shop, imas jos blast models i euro maquete to je blizu opere na bastilji. ako oces mogu ti dati tacne adrese.

voja

#5
Imas odlicnu radnju sa povoljnim cenama u bulevaru Sen Zermen.
Jedno vreme je u izlogu stojao i MiG-29 u 1/48 sa YU oznakama. U podrumu radnje sam naisao na brdo maketa koje se vec godinama vise ne proizvode. Bilo je svega i svacega. Odmah preko puta radnje je radnja sa RC modelima istog imena jer je i gazda isti. Radnja je otprilike na sredini duzine bulevara i na samom uglu sa nekom drugom ulicom.
Mislim da se radnja zove EOL a adresa je Boulevard Saint-Germain 70, 75005 Paris.

U samom muzeju i nije bio neki izbor maketa, ali je izbor knjiga bio impozantan.

voja

Sorry.
Saznao sam da se EOL preselio iz bulevara Sen Zermen na novu lokaciju koju je Tripko pomenuo.
Nova adresa je
3 rue de Louvre
u blizini Louvre Rivoli metro stanice.
Sada ga je nogo lakse pronaci nego na staroj lokaciji.
Evo ti i njihov sajt koji mozes da pogledas i da vac unapred od roditelja narucis sta da ti Bozic Bata donese iz Pariza :)

http://eolhobby.com/


tripko

#7


EOL je kod luvra mozda jedna ov vise prodavnica u parizu takodje imaju rc i stare stare makete, nju preporucujem ako ti treba balza jeftina je od 1 eura do 2/3 zavisi od debljine. poz