Su-35 902 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

Suhoj

Hm....mislim da je ipak bolje da zamesam crnu, srebrnu i neku nijansu smedje....
Anyway, recite ljudi jel valja kamuflaza? ;D

oddball

taj efekat se ne doija mesanjem boja, vec se boje nanose u slojevima. negde su gusce a negde su veoma razredjene i mestimicno nanesene. kao osnovnu mozes da stavis MM Jet, to je ona sto sam ja stavio na F-8E. Ili, mozda sa Suhoja bi najpribliznije bilo da ofarbas u Steel i preprskas mat lakom, i onda radis vederind sa ostalim metalizer bojama poput burnt steel itd
A kamiflaza deluje (meni bar) veoma dobro i neuobicajeno, ja takav Suhoj jos nisam video. Kada se postave dekali na svoja mesta i uradi panelizacija bice jos bolje.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

sezan

#32
Kamuflaza je prava !Oridzinal!


"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Kerber

Jedan od , meni, najlepsih jetova...
Super ti ide.
Imas savete za bojenje izduva i matalnih delova na Suhojima na ARC forumu, mada mislim da i ovde ima onih koji se u to dobro razumeju.
Samo napred!

stefa


dusko

Quote from: Suhoj on 08-11-2009, 18:57:42
Hm....mislim da je ipak bolje da zamesam crnu, srebrnu i neku nijansu smedje....
Anyway, recite ljudi jel valja kamuflaza? ;D
Hajde da se i ja malo ukljucim u temu i dam mali savet pa ako vredi pokusaj i tako,naime izduve ofarbam prvo u gun metal Humbrolovu boju pa nakon toga pocinjem sencenje sa nastruganim suvim pastelima kako bih postigao efekat presijavanja spaljenog metala ponekad jedan deo izduva ofarbam u gun metala a drugu polovinu u zlatnu pa posle uradim prljanje kako ne bi bio ostar prelaz izmedju dve boje.Pokusaj na ARC forumu da pronadjes MIG29 koji je radio Yufei Mao gde je do detalja slikao faze u farbanju izduva,pokusao sam naci ali nisam uspeo mozda ces imati vise srece.Pozdrav Dusko.

Suhoj

Pronasao sam na ARC-u uputstvo za "bare metal" na flankerima, sve sam osmislio kako cu i sta cu, samo jos to da izvedem na maketi :)
Bice slika valjda uskoro u medjuvremenu sam obojio onaj srebrni deo kod topa i anti sun glare deo kod nosa, kamuflaza je 100% gotova i sve greskice popravljene, kad skupim hrabrosti, radim ovo cudo oko izduvnika  :)

zocko

Strasno lep avion    :pilot. Narocito mi se svidja kamuflaza, napravio bih jedan takav od metala, posto vec imam jedan u 1:33, samo gde ima da se kupi providni deo kabine da li neko zna? Jedino to ne mogu da napravim kako treba sam  :think.

powerslave

Fino ti ide !!
Već ti je rečeno sigurno šte sve treba da se uradi da bi to bio Su-35, a i sam si video po slikama i nacrtima,al na stranu to kad si već došao do ovde imaš još fore da uradiš canopy crno i ispred njega ako to već nisi do sada.
Ako si za još neku hirurgiju dok još možeš odseci IRST sa vetrobrana ,i pomeri ga levo (gledano u nos ) to je još jedna vidljiva karakteristika na Su-35....
Ovako sa slika maketa izgleda odlično uradjena i boje su savršeno legle!

Suhoj

Evo nastavka sa normalnim fotkama :D
Kanopi sam bojio, pa sam kasnije skidao seam line, pa se i boja skinula, pa ce morati opet na bojenje...
Bojenje kamuflaze je gotovo skroz, a moram jos da obojim onaj "bare metal" kod izduvnika.





Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...