JRV MiG 21 BIS Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Jedna od maketa koja se nalazi na stolu i ceka mene kuci da bih nastavio napredak. Po meni jedan od najlepsih aviona ikada, pa jos u bojama naskim.... UF! Jeste da prvenstveno radim makete klipnjaka, nedavno sam odlucio da pocnem sa zaokruzivanjem masina koje su letele pod nasim oznakama od JKRV pa sve do VSS, sa povremenim izletima u WWII klipnjake (Evropa).
Zvezdina maketa je najbolji izbor u ovoj razmeri za BIS ili BISK varijantu. Slike samog pocetka su mi kuci, pa cu ih zadenem ovde kada odem, ove sam izrovario na nekoj memorijskoj kartici. Boja kokpita je mesavina iz domace radinosti, dobijena od 4-5 boja, stimovana spram slika. Malo deluje svetlo, ali je zbog osvetljenja koje je udaralo u kokpit kada sam slikao, da bi se videla kontrolna tabla.

Sediste je valjda i jedini minus makete. Bice zamenjeno rezinskim koje sam pribavio. Sediste firme L&M Resin. ;) :) Staro cemo da cupamo :)

Citav avion je prefarban sa Light Ghost Gray bojom, ali ce biti ispoliran smirglom 2000 i ponovo prefarban.

Stajni trapovi i kokpit ce dobiti par zicica radi simuliranja vodova. Centralna vazdusna kocnica mora biti jos malo doradjena, nekako ne lezi bas najsrecnije. Dekali Lift Here (kombinacija raznih setova) i original Zvezda. Radicu masinu pod oznakom 17111.
Jedno pitanjce za upucenije, u kutijama stajnog trapa postoje veliki okrugli upusti... Da li su to ostaci izbacivaca kalupa ili je tako bilo na pravom avionu? Po meni ide gitovanje, a po vama :)

Pozdrav do sledecih slika.
Dada

djnik

Oho! :)

Ja sam zagitovao te okrugle upuste.

Sandman

Santa_Bear, ode ti u letlampe!! :D

kokpit odlichno izgleda, a rezinsko sedishte ce ga samo dodatno obogatiti! ;)

PELE

Uf........odlicno izgleda za sada!
Za koju nedelju pocinjem i ja jedan domaci Bis(avion pod oznakom 17163), samo da mi stigne kompresor....... ;D ;)



Pozdrav! :)

Goran A.

#4
Zadnja vazdusna se moze ostaviti malo otvorena ili ako stavljas centralni tank mozes napraviti tako da ona padne na tank. Prilikom rada na zemlji a da bi se pristupilo motorskim kapotazima mora se osloboditi pritisak hidroullja i malo spustiti kocnica kako bi se odvojila od cilindra da ne smeta. Kada se posao zavrsi kocnica se ili vrati gore ili ostavi polu otvorena. Kada se motor zapusti, kocnica se vrati u ranije odabrani polozaj. Ovaj poluotvoreni polozaj vazi i za prednje kocnice. Onno udubljenje u kutiji trapa zagituj jer toga nema na avionu.

Dada

#5
Hvala!
@AG02: Znam tu caku za kocnicu, gledao sam neke klipove sa cheskim mehanicarima na migovima. Nije mi problem sa pomicnim delom kocnice, vec onaj deo sto lezi na trupu, sa 4 "klina". Njega moram da zalijem malo. ima neke zazore koje ne bi trebalo da ima...
E da, zaboravih, sto se tice boje unutrasnjostki kocnica, pregledam slike po ko zna koji put i cini mi se da je ista kao i boja aviona

Goran A.

#6
Kocnice su i sa unutrasnje strane u boji aviona. Moma je na par aviona napravila neke izmene u farbanju. Deo trupa na koji nalezu prednje kocnice ali ne ceo je farban u belo. To je radjeno na avionima kojima su i kutije trapa ofarbane u belo.

dragan_mig31

auuu zakon :) ovo je prva liga.svidja mi se kokpit i nemogou da docekam da ofarbas sediste.jedva cekam nove fotke

Kerber

Opa, lep izbor. I tema i prizvodjac su OK, sad mu ga dodaj po detaljima i nema da brines.
Za njih, bar, ima referenci kol'ko 'oces, pa udri !
Dosadasnji rad je zadovoljavajuci, zakituj te rupe i ne sekiraj se.

drakii

Sa kojim nasim oznakama uraditi BIS letlampu, ona radi jos uvek, salu nastranu lepo izgleda za sada, nadam se da ce da bude sa Srpskim oznakama, pa da se takmici i u redovnom i u tematskomn delu narednog Niskog takmicenja, pozdrav

Dada

Hvala!
@drakii: nece biti srpske oznake, a nece ni ucestvovati  na takmicenju u Nisu :) Bice SFRJ masina i nece dalje od police... Eventualno mozda ode za polon komsiji koji prati svaki put kad dodjem kuci da mu pokazujem kako se radi maketa :)

Hawkeye

E coveku,bas dobro izgleda,samo napred!!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Boki

Ohoho, lep izlet u mlaznjake nakon silnih propeleraca. Jako lepo. Obećava.
Nadam se da nećemo dugo čekati da ga vidimo na polici. ;) :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Ne znam sta da kazem Boki... Ne znam kada cu opet imati par dana pauze da skoknem kuci... Pa kad uhvatim vremena cu ga privodim kraju, nema tu jos mnogo filozofiranja, sada samo ustimovati vreme :)

oddball

Одличан је Медведе, свака част. Напржио си ме да узмем и ја један, с'тим што ћу га ја радити у овој последњој шеми.
Како си успео тако добро да урадиш кокпит, тачније инструмент таблу, заиста је феноменална. Као да није 1/72. И где си набавио седиште?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!