Mig-3. Zvezda, 1/72

Previous topic - Next topic

menestenasli

Maketa nije nista posebno, ako se pazljivo uporedi sa naslikanim migovima na poledjini kutije vide se razlike: maketa je tanja, pogresnog oblika, mitraljezi previse razmaknuti, poklopac kabine je duzi nego sto treba. Ako se potraze slike i planovi miga-3 na netu vidi se po panelima da ljudi iz zvezde nisu mogli da se odluce da li da prave ranije ili kasnije verzije miga pa su stavili poklopac motora od kasnije verzije, neke panele na nosu od rane verzije, krila od rane verzije i jos poneki panel koji ne postoji :). U kabini najosnovnije, i sve pogresnog oblika. Pokusacu da napravim kasniju verziju, pa cu da modifikujem neodgovarajuce panele, oblik aviona ne mogu da popravim. Kokpit cu da uradim ceo od nule.
Ovo zeleno sam dobio, a treba da izgleda kao sto je nacrtano + jos jedan deo koji cu kasnije da dodam.

Ovo sam napravio

Ofarbacu deo sa rupama za satove, zalepicu ga na ostatak komandne table a to cu da stavim na papir sa odstampanim satovima, trebalo bi da izgleda lepo sa sve staklicima na satovima.

Uradio sam levu i desnu stranu "kaveza", ima jos ponesto da se doda.





Nidza79

"panelima da ljudi iz zvezde nisu mogli da se odluce"

Ljudi iz zvezde nisu nista odlucivali sem da kupe taj kalup i nastave da zatrpavaju trziste s ovom maketom. Ukloni sve sto bi trebalo da ti pomogne u spajanju delova pa ces da vidis kako ce sklapanje biti lakse :)

drakii

RPG je pakovao dosta tacan Mig 3, malo vise grub, ali jako dobra osnova, ima ih jos......, ovo ti nije Mig 3, vec Mig 1 sa drugim motorom za testiranje, inace je kalup radila Francuska firma Cap croix du sud, a zatim ga je dugo eksploatisao Italaerei, sada Italeri, jedne godine i Revell, pa Zvezda....., podnosliv je cak i Frog, kasnije, Red star, pa Emhar Mig 3, ista stvar, drugo pakovanje, sada ga ima i ICM, Modelist konstruktor, pakuje ga vise Ruskih firmi, npr. Eastern express, a ima ga i Hobby Boss, njihov je najtacniji i najfinije odradjen, pozdrav

menestenasli

Au drakii ti si ziva enciklopedija!!!!!!!!!!!Hvala za informacije.
Quote from: drakii on 31-12-2008, 17:45:43
......, ovo ti nije Mig 3, vec Mig 1 sa drugim motorom za testiranje....
hm, sta je tu je :(, posle ovoga me ceka jos 5 maketa u kutijama (sve DANAS - 3 dobio, 2 kupio) tako da ce neki sledeci mig-3 da saceka.
Pozdrav

drakii

Hvala na hvala, ali ja se igram avioncicima od 1962.god,ranije sam sakupljao svakakve makete, a sada poceh da biram, sto zbog finansija, a i zbog iskustva kada se priblizih cifri od 4000 kom, ludo, a imao sam ja i vise toga, a inace sam redovno pratio novitete i recenzije, uvek na usluzi maketarima za svaku pomoc od saveta do spare parts-a, pozdrav

menestenasli

#5
Komandna tabla, moracu da malo presmirglam, nisam ni primetio koliko je neravno, bolje je u prirodi.

Vidi se "staklo" na satovima :)



Table sa kontrolama koje se nalaze sa strane



"kavez", nazalost morao sam da ga malo modifikujem da bi mogao da ga uklopim, trebalo je da bude kao pravougaonik a ne ovako kriv. I dalje je malo presirok u zadnjem delu za zvezdinu verziju miga-3 (2 puta sam merio, i opet pogresih >:( ) pa ce sklapanje biti tesko.


Warhawk

Vrlo lepo odradjeno. Probaj da istanjiš trup sa unutrašnje strane da ne bi morao opet da prepravljaš kavez.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Sjajan pocetak!

Nije da zelim da podrivam "moral" ali zasto nisi pokusao nekako da nabavis Mig 3 Hobby Bossa,ova Zvezdina je mnogo iskarikirana i debelo ces se namuciti. U svakom slucaju lepa ideja i izvini na komentaru, nije zlonameran. Iskreno bice mi drago da vidim kako ces izaci na kraj jer i mene ceka zapoceta ista maketa ali...nisam imao dovoljno "hrabrosti" da je zavrsim.

Samo napred i salji fotke

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

menestenasli

@warhawk:   Trup sam vec istanjio, valjda ce moci jos. Mislio sam da prosirim trup, ali onda poklopac kabine ne bi odgovarao.

@djos & filip: Nisam se raspitao pre kupovine makete  :( , imam samo jedan ruski lovac iz 2. svetskog rata pa kad sam video miga odmah sam ga uzeo. Ima dosta da se radi, ali bez muke nema nauke!  0:)  ;D
I ne brini za komentare, saveti i kritike su uvek dobrodosli!
Pozdrav

menestenasli

#9




Napravio sam jos sediste i pod kabine, i odlucio se za moje prvo masakriranje trupa! Trebalo je to ranije da uradim, bilo bi mi lakse da premerim neke stvari. Sad se samo nadam da ce moci lepo da se vrati na mesto  :) Sa malo lepka gita i smirglanja trebalo bi da bude ok. Naslon je od plastike, gita , alu folije i trunke plastelina, i morao sam da ga malo ofarbam (plastika je bila providna i nije se lepo videlo na sta lici). Bice tu jos malo smirglanja i mozda jos koji nabor.
Ostaje jos palica, pedale, radio iza sedista i nisan(to cu kasnije, kad namestim kabinu).

menestenasli

#10
napravio pedale, i ofarbao da vidim na sta lici

Napravio sam i deo gde ce da bude radio, zalepio sam samo na jednu polovinu trupa, rupu koja se nalazi pozadi cu da zatvorim kad budem zalepio trup. Kad sam stavio otvore za vazduh tek tad nije licio na mig-3 - malo cu da istanjim pozadi a da u celini zaoblim taj deo,  da izbusim rupu napred, pa cu onda da odlucim sta dalje.


Boki

Maketa traži dosta truda oko nje.
Svaka čast za dosadašnji rad.
Izgledaće super kad je završiš.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

menestenasli

#12


Uradio palicu, rukohvat sam uzeo sa palice iz kutije, samo sam ga malo istanjio- ostalo samogradnja. Preradio sam i otvore za hladjenje ulja, iznad toga cu da napravim auspuhe , sad sam isekao malo vece parce, popunio sam gitom i kad se osusi lako cu prosiriti koliko bude trebalo.

menestenasli

#13



Napravio auspuhe i deo koji se nalazi oko 1. cevi. Pravljeno od folije, nema oblik pravog auspuha za mig- 3, vec sam koristio obicne cevi,  mada i ovako izgleda mnooogo bolje nego deo iz kutije.
I uklonio sam mitraljeze, napravicu nove malo blize sredini makete.

menestenasli

#14




Prepravio mesta za mitraljeze, dodao izlazni deo hladnjaka za ulje, ofarbao i zalepio detalje iz kabine.
Moze i bolje.
Glavni problem je bio to sto trup nije odgovarajucih dimenzija (a i ja nisam bas najbolje premerio unutrasnjost :-[), suvise je uzan u zadnjem delu, (9mm gde je komandna tabla - izmedju 6 i 7 gde je naslon) pa sam smanjio naslon (oko 20%) sto se i vidi :( Ni 6,5mm nije dovoljno usko pa je unutrasnjost kokpita niza za 1-1,5mm pa postoji pukotina (KANJON  >:( ) iznad komandne table.
Neke stvari su malo ukrivo postavljene i asimetricne ali nije strasno.
Za sada sam ipak zadovoljan, prvi put radim ovako velike radove - radi se, gresi se, uci se  ;D
POZ