UH-1H MAF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

odluciop sam da zapocem jednu maketu od kutije da bi se malo odmorio od ove restauracije.maketa koja radim je uh-1d italeri u 1:72 i radicu je OOB + dodatke u samoizgradnju.hocu da uradim jedan primerak koj je leteo u 2001 i u to doba imao je zastave na prednje vrate i na repu ali nazalost nemam slike za koje imam dozvolu da ih postavim na netu,ali zato cu da postavim fotku koju sam ja slikao pre godinu dana.nije mi cilj da ovako isprljam helikopter jer ovde vise nije operativan i ceka remont.

ovo je maketa



a ovako izgleda pravi helikotper pre godinu dana


airbamby

Moja omiljena serija helikoptera Uh-1...
Samo napred jedva cekam da vidim rad na njoj  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hawkeye

Jedan od najboljih helikoptera svih vremena,odlican izbor!!

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

#3
Quote from: airbamby on 02-01-2009, 17:43:46
Moja omiljena serija helikoptera Uh-1...
Samo napred jedva cekam da vidim rad na njoj  0:)


u pocetku hteo sam da uradim oba dva ali nisam uspeo da kupim drguu maketu.umesto toga pre neku godinu nasao sam jedan iatlerijev 1:72 uh-1c ili b ne secam se tacno.ali taj cu da radim u buducnost sa oznake iz vijetnama :)


p.s. evo ga pre skoro 3 godine


GBU-10

konacno i neki helic da se radi 8)

Hawkeye

Koliko ovih helikoptera imaju braca makedonci?

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

Quote from: Hawkeye on 03-01-2009, 19:02:39
Koliko ovih helikoptera imaju braca makedonci?



2 komada koji su momentalno neispravni :(

dragan_mig31

detaljirao sam sedista.makedosnki uh-1 imaju stitnike sa strane pa sam to morao da uradim u samoizgradnju.kaisi su od trake + bakarnu zicu



Hawkeye

Bilo bi interesantno ako je ikako moguce saznati istorijat konkretno ova dva helikoptera,mozda su videla Vijetnam u toku svoje karijere!

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

Quote from: Hawkeye on 04-01-2009, 19:01:36
Bilo bi interesantno ako je ikako moguce saznati istorijat konkretno ova dva helikoptera,mozda su videla Vijetnam u toku svoje karijere!

mislim da oko 2000te su ih grci donirali(nisam siguran oko tacnu godinu).zamisli koj paradoks :D mislim da su ovo ex-nemacki i ex-izraelski.cuo sam price da su videle ratove u 67me i 73ce u izraelu...raspitacu se ovih dana.mozda odem i do aerodrom daih poslikam jos malo....

dragan_mig31

kokpit je 80%zavrsen.ostaje jos da ofarbam zadnje klupe i da postavi PP aparata i mozda neku ceradu ili satorsko krilo ako uspem da uradim.sledece je da ubacim providne delove u pronto.gornja dva prozora moram da ofarbam zelene ali jos neznam kako da to izvedem.ako neko ima ideju molim vas da to spodelite ovde :)





Dada

Stavi u pronto zelenu farbu za kolace... Radi provereno, tako ces ofarbati staklice... Ja sam tako zatamnjivao kabinu na F-16... Samo dobro izmesaj pronto nakon ubacivanja boje.

dragan_mig31

Quote from: papa_bear on 05-01-2009, 16:36:19
Stavi u pronto zelenu farbu za kolace... Radi provereno, tako ces ofarbati staklice... Ja sam tako zatamnjivao kabinu na F-16... Samo dobro izmesaj pronto nakon ubacivanja boje.


koja je ta farba za kolace?prv put cujem?

misa

Quote from: dragan_mig31 on 05-01-2009, 16:59:46
koja je ta farba za kolace?prv put cujem?
Možeš kupiti te boje u svakom supermarketu, samo pitaj prodavačice, one znaju. Izgledaju na primer ovako.

dragan_mig31

zdanje klupe su uradjene.ostaje jos da dodam PP aparat i da pokusam da napravim satorsko krilo....