Academy Hawker Hurricane IIc 1/72

Previous topic - Next topic

misa

Ova maketica će biti noćni lovac iz 87. skvadrona RAF, početak 1942. godine. Avion je imao standardnu kamuflažu odozgo, i potpuno crnu boju odozdo. Oznake su LK 7 (neki kažu LK ?). Pilot je bio Frank Mitchell, a avion je imao natpis "Nightingale" ispod kabine sa leve strane (deo propagandne kampanje). Academy ne daje ovaj natpis na dekalima. Još uvek važi molba ako neko ima ovaj natpis na dekalima, da ga skenira i pošalje meni na mail.
Maketica je tipičan Academy: lako se sklapa, prepuno detalja, par glupih propusta. U ovom slučaju, propust je uzan profil nosa, tako da hariken izgeda kao da je smršao. Dekali ne izgledaju uverjivo, ali to ćemo tek videti. Šema bojenja je prepuna grešaka, kao što je žuta traka na napadnoj ivici krila i slično.

Progres do sada je: kokpit sređen, trup i krila spojeni, glavčina elise i elisa ofarbani. Kabina ne može da se prikaže u otvorenom položaju, pa sam napravio veću i maskirao je. Nastavljam radove na detaljima, pa sledi farbanje.



Kerber

Dobar pocetak, svidja mi se izbor teme - nocni lovac...hehehe
Nekad sam imao tu maketu, pokojni Matchbox je to nekad radio bas sa tim decalima i shemom farbanja, al' je na zalost i moja maketa takodje otisla u ...

Nightigal je bio natpis, samo nista neobicno, u zutoj lenti, crno oivicenoj, crna slova...koliko se secam, mozda je bila malo zaobljena...Na zalost, nemam ni sastavnicu ni deo kutije sa tim ilustracijama ovde. Ako je budem nagazio za vreme Bozica u Knjazevcu negde, dajem ti da vidis.
Dotle imas vremena...A ako neko ima negde u steku Matchboxov Hurri, mogao bi da nam ovde to predstavi.
Samo napred !

Hawkeye

Kakav je taj akademijev u odnosu na druge recimo u odnosu na revelov?

'Уживај младићу за младости своје!'

R2D2

Academy ima dosta problema, nije samo nos, vec ceo trup i stosta...
Na Revellu treba zameniti propeler, mozda i spiner.
Heller je najtaciji od lako dostupnih.
Matchbox pati od rovova u krilima, imam ga negde, ceka nocnu obleku.
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


zamorano

Aaa, Matchbox, prva maketa koju sam samostalno sklopio... Lepio Tigar lepkom ;D.

Evo par fotki, možda pomognu u slučaju da ne nađeš ništa bolje. Po jedna slika sa obe strane, prvo cela da se vidi razmera pa onda crop na 100% veličine. Možda mogu i više da uveličam tj. približim foto-aparat, nisam imao vremena da nameštam osvetljenje. I tek sad sam video da je ostalo malo prašine na maketi - u svakom slučaju, ako treba bolja slika, viči, pa će da probamo.


Kerber

To, brate !
Isti imao nekad davno...Miso, jel' dovoljna referenca?
Sutra da probam da nadjem i sliku sa mutije...

Hawkeye

Moze li neko da mi pomogne u smislu,ako ima viska matchbox-ovih oznaka za pustinjskog harikena.Kodna slova su JV-Z?

'Уживај младићу за младости своје!'

misa

To je to! Čekam još od prim spec dr Medica da mi pošalje high res sliku Revellovog 1/48 dekala koji je kvalitetniji. Hvala vam svima na pomoći!

misa

Evo malo progresa. Ulazimo sutra u 9. mesec, tako da nema puno vremena za maketarenje.


Sledi crna odozdo, koju još mozgam kako da smutim. Nekako mi je suviše kontrastno da prosto farbam u čistu crnu mat.

Pozdrav!

Gusha

Miso, drzimo palceve i za jedno i za drugo!

zamorano

Lepo ide!

Jesi probao neke tamno sive umesto crne? Ja to obično radim, mada nisam probao u ovoj nightfighter kombinaciji... Jedno vreme sam koristio Revell 09 Anthrazit, ta je zamalo pa crna, to je ok za kabine i tome slično. A otkad mi se osušila radim sa Revell 78, ta mi glumi i RLM 66 i crnu, nek' ide život :). Deluje mi ok, ako je to najtamnija boja na maketi, čini mi se da može da prođe.

gasha

Dobar napredak.  Za sada nema zamerki. Cekamo finish.

drakii

Trenutno je , ako mislis na Hurricane mk II c, najbolji Revell-ov, doduse ima i on propusta, neko vec pomenu propeler, ali je tacniji od Academy-evog, dobar je i Hasegawski, Heller je....., ima dosta posla ali moze da se uradi, pakovao ga Smer sa lepim dekalima, i Encore, Airfix je dobar ali samo mk 1, dvojka ima rinitis, kako Bane rece, Matchbox, je umro, takodje i Frog i Kauilkraft, Aoshimin nije 1:72 ,Sword-ov je mnog lep (short run), ali je pogresna verzija, mada ima nase oznake, mislim na kraljevske itd, nabavi lepo Revell-ov, pa ga radi, ima ga jos uvek negde negde u prodaji kod nas, oko 415,00 Dinarosaurusa, inace ti je lep izbor, ustvari izvini na umeshotini, radi lepo kako si pocheo, koji si poceo, pozdrav

misa

Academyjevi dekali su legli, posle 20+ Micro Sol aplikacija. Bela boja dekala je pomalo transparentna, ali nisam hteo da je pojačavam. Uglavnom sam zadovoljan. Nightingale natpis je suviše taman, trebalo je da ga štampam na belom dekal papiru...


Pozdrav,
Miša  :)

Zoki969