Fujimi 1/72 D4Y3 "Judy" + Hasegawa 1/72 Toyota GB Starter Truck

Previous topic - Next topic

djos & filip

Svi problemi i sav ulozeni trud su se definitivno isplatili.

Maketa izgleda vrhunski. "Soljenje" je definitivno jedan od boljih metoda za chiping, i stvarno je guljenje ispalo verno. I boja je odlicna.

Da ne tupim vise maketa je vrlo verna prezentacija ovog aviona.

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Nemas ti pojma, kreni da sakupljas markice :D ZEEEZ! Odlicno ispade ocerupani. Svidja mi se kako si odradio tragove izduva. Ma sve vrh!

Kerber

Odlican malac. Vidim da si popravio ono okruglasto chippovanje i sad izgleda veoma dobro.
Nije imao koje torpedence da mu ga prikacis, eda bi izgledao malko agresivnije?
Sve u svemu - odlican! Sedi na mesto ! ;)

Pozz !


PS. Cek, cek tek sad vidim...A kamionce, nije ovo jos gotovo....nema ga starter truck....vratite nam pare... ;D

Sandman

hvala na komentarima :)

Quote from: Kerber on 03-12-2009, 14:07:39
Nije imao koje torpedence da mu ga prikacis, eda bi izgledao malko agresivnije?

nisu dali torpedo, samo dve bombice i potkrilna rezervoara koji mi nekako ne leze na ovoj maketi, tako da sam reshio da ostavim samo chiste linije aviona ;) shteta shto nisu dali da se bombaluk napravi otvoren, bilo bi efektnije, no, da se ne bunim previshe ;) :D

Quote
PS. Cek, cek tek sad vidim...A kamionce, nije ovo jos gotovo....nema ga starter truck....vratite nam pare... ;D

nema.. odustao sam josh ranije - ovaj avion nije pokretan uz pomoc kamioncheta kako mi rekoshe AG02 i papa_bear pa sam odustao od te makete, ali nisam skidao slike... ostaje za neko drugo dzapansko avionche, i mozda chak mini dioramicu... ;)

Warhawk

Chipping perfektan, Otake super ispao. Mozda je garez malo prenaglasena, ali generalno super izgleda  :mjetal
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

sezan

Bas si se potrudio ,nema sta!Sve se vidi!Eh kad cu ja da naucim da slikam kao ti???  :think Odlican ispao tj. si ga uradeo!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

UrbanKnight

Mrzim te!!!  ;D

Nisam znao da oguljotine mogu da se rade i pomocu soli... ja sam koristio pastu za zube, ali ne ispada tako dobro.

Sandman

pasta za zube je pogodnija za "ljushtenu" farbu, ili na engleskom "peeling", dok nepravilne oguljotine realnije izgledaju kad se rade pomocu soli ;)

ovu tehniku je na MK medju prvima chini mi se Lanmi demonstrirao na svom Kawanishiju (2007. godine chini mi se) pa mi je taj njegov topik bio osnovni vodich za rad....

sledecu maketu probaj ovom tehnikom, josh ako radish u 1/48 ili nekoj vecoj razmeri bice ti mnogo lakshe - u 72ci je malko pipavo zbog blizine linija panela!

hvala na komentarima josh jednom :)

Goran A.

Dobro ispade, mada bi mu ja dodao jos malo tackastih ostecenja farbe.

JUNKERS

Au bre ljudi znamo da su Japanozeri i farbanje bile dve razlicite galaksije ali sto bas toliko??? Salim se. Avion je lep, jako lep. Bravo. :bravo