Academy McDonnell-Douglas F-4E Phantom II

Previous topic - Next topic

Profa

Pošto nemam dovoljno započetih projekata (FM-2, 2x Š.231, Me 163, Me 263, Spit Mk.Vb, S.E. 5a, Ni-17), rešio sam da se malo igram :D
Ovog akademca sam dobio kao nagradu na takmičenju i već sam se mislio da ga poklonim, kad sam ukapirao da cca 15 godina nisam napravio let-lampu (ne računajući flekave RLM81/82). What the heck, 'ajde da ubijemo vreme dok se ozbiljni projekti suše ;)

Unutrašnjost kabine je obojena crno, nasloni za glavu su tamno braon (biće Light Olive kad je otvorim). Kljun je napunjen olovnim kuglicama zalivenim super-lepkom - nadam se da će stajni trap izdržati težinu :P
Polutke trupa sam spojio super-lepkom, i izgledalo je odlično sve dok maketa nije izvela kamikaze-obrušavanje na laminat... To sam zapazio tek prilikom slikanja (God bless makro!) i popravio. Najveći problem je bilo gitovanje spoja trupa i krila, pošto se u ovoj razmeri svaka neravnina vidi. Srećom su štapići za poliranje noktiju odlično odradili posao...

Manji problem, mada vidljiv, je bio spoj između usisnika i trupa, kao i po unutrašnjosti stajnog trapa.

Donje površine su dobile prvi sloj blago razređene Molak svetlo sive:

Maketa će biti odrađena kao "Positive Thinker":

Naravno, poenta izrade je experiment bojenja četkicom ove kamuflaže u ovoj razmeri ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

E nek sam doziveo i ovo da vidim da ti radis Let lampe.... >:D
Samo gruvaj bas jedva cekam da vidim kako ce ispasti... 0:)
I potrudi se malo oko tih spojeva  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

mutayu

#2
1/144 ;D ::)! Odseci pito cev pa na kraju napravi tanju i zalepi nazad. Takodje, dobro istanji izlazne ivice svih aerodinamickih povrsina kao i ivice poklopaca stajnog trapa, to mnogo znaci u ovoj razmeri!

gasha

uzmi i lupu, kada budes stavljao pito cev ;D Ti bre sve sitnije, na kraju ces da pravis avion u boci

alaleksic

#4
Lepo je videti promene u radu tj u i izboru...bice ovo lep fantomcic

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miljan

Hohoho 1/144,pratim ovaj rad.Samo napred ;)