Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

Profa

Kakvog god da uradiš biće tvoj i biće dobar ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

vrlo interesantno !
samogradnja rules !
inace ti tankovi za gorivo su vazda korisni ...koliko se secam i Aeropoxy je Ikarusov 451m trup odradio od nekog tanka za gorivo ...

Goran A.

#17
@ Kerber - Zahvaljujem ali imam ja toga na raspolaganju a i planiram ovo da zavrsim do kraja nedelje. Zanima me sta bi to mogao da stavim. Da li su neke eksperimentalne jedinice imale nesto od oznaka? Bar po farbi i eto nekom oznakom da avion  stavim  gde bu mu otprilike bilo mesto.

Goran A.

Trup i krila sastavljeni plus git. Cekam da se osusi i da smirglam. Nisam siguran da ce se bas brzo osusiti pa cu za to vreme raditi sediste.


Sklopljen i izgitovan


Gravirano krilo

Ostaje da mu napravim trap, rakete, izduvnike i dve pito-cevi.

Kerber

ono malo experimentalnih aviona kod Japanaca, sto sam ja vidjao,  su obicno bili narandzasti (izgleda mornarica), a silver - armija.
Od oznaka su osim hinomaru-a imali jos samo eventualni beli broj prototipa na repu (1, 2 ili 3), a kod armijskih sam vidjao vertikalne crte na trupu ili vertikalno postavljene prstenove, u onom broju, koji je to prototip bio (1- jedna crta itd...). Pretpostavljam da su kod silver aviona crte bile pre zute nego bele, ali, ne mora da znaci. Ova tvoja maketa predstavlja what-if, pa je sasvim irelevantno da sad nesto tu tupim
Daj ti avionche, pa cemo lako...
Pozz !

Goran A.

Znam ja da je ovo u domenu pretpostavke, ko zna sta bi oni tu stavili. Posto je ovo mornaricki projekat, trebalo bi da bude narandzast. Nisam bas ljubitelj What if-a obicno me zadrzi ono sto je bilo koliko toliko realno. Ovo mu dodje kao neka sitna rekontrukcija jer je projekat postojao. Shinriy 1 je leteo. Ne volim nikako totalno nerealne stvari i sto se tice farbanja a i kombinovanja trupova i krila kako bi se dobilo ne znam sta.

Ima li negde slika motora od Me-163, ovaj je trebao da ima takva 2 kom.

Profa

ccc... ne pratiš pažljivo, ja stavio link na fotke motora u mom Messer 163 projektu D:)
Evo ih svi Walter raketni motori, pa biraj ;)
http://www.walter-rockets.i12.com/walter/163.htm, konkretne slike 2-komornog motora: http://www.walter-rockets.i12.com/museum/cosford.htm
Imaš i mnogo dobro fotke motora u knjizi [AJ-Press] - [Monografie Lotnicze n°35] - Messerschmitt Me 163 Komet...
Takođe sam ga izgooglao sa "Walter RII-211 image" ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Hvala, tacno ono sto mi treba! Vidim ja bice tu i Toku-Ro 2 rokit endzin.

Trutek

Jel to ono ruzno cudo sto je imalo propeler iza???

Dada

Quote from: AG02 on 13-01-2009, 19:54:37
Prijavljujem ovog raketnog, slike cu postaviti malo kasnije. U pitanju je projekat raketnog presretaca ali nije leteo.
:) :D

Goran A.

#25
Napravio sam stajni trap i malo nesto oko kabine, ostalo je da ubacim palicu improvizovanu tablu i da obojim sediste



Bice malo vise posla oko uklapanja poklopca kabine odnosno gitovanja jer git ujedno treba da naznaci formu tog dela trupa. Odlucio sam da to uradim akrilnim gitom jer brze susi i meksi je za obradu a moze da se nanese cetkicom.


Goran A.

Kokpit zavrsen ima sediste pojaseve, palicu i tablu i zalepljeno je staklo kabine. Akrilni git je posluzio za popunjavanje zazora i prilagodjavanje. Verovatno smirglanje veceras ako se osusi a nadam se da hoce.


Dada

Hehe fino... Dobija oblik. Jesu li mu ti kanardi bili upravljacke povrsine ili su samo sekli vazduh pre krila?

Goran A.

Po crtezima jesu cak su mozda i trimovani. Izgleda moderno, steta sto nije leteo. Da je imao kapljicastu kabinu, mogao bi da prodje i danas.

Dada

Ma ludi Japanezi :) Da bas izgleda kao da nije iz tog perioda... Svaka cast na izboru!