Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

airbamby

Quote from: AG02 on 27-01-2009, 15:49:10
Kakve su to igle? Bas mi to odgovara!
:D pa ne znam nisam medicinar,uglavnom to su one igle za spric,verovatno sluze za vadjenje krvi ,stvarno nemam pojma...
Evo da vidis da postoji ta dimenzija 1.2-ne 1.3 al dovoljno je blizu za 80mm
http://www.icrc.org/emergency-items/Volume2/03MED/MINS/157MINSNEEDH18/157MINSNEEDH18.htm
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Hvala airbamby, lanseri napravljeni od igala, sutra matiranje i gotovo!

Goran A.

#62
Posto sam namirisao da cu vrlo brzo uspeti da zavrsim ovu maketu (sa samogradnjom nikad ne znate kako ce ici) nisam hteo mnogo da pisem vec da uradim sto vise. Video sam crteze ovog aviona pa me privukao zato sto je bio relativno jednostavan za izradu a projekat je postojao. Neka ukrajinska firma ga radi u rezinu ali mi to nije smetalo. Za izradu sam koristio minimum alata (obican skalper, dve turpije, smirglu, jednu pincetu, lenjire, noz za graviranje) Za oblikovanje sam koristio revelov git, akrilni git za drvo i super lepak pomesan sa puderom koji je dobitna kombinacija za krupnija brza gitovanja. Akrilni je zgodan za brza finija gitovanja i ako ga ne premazete bojom zaboravite upotrebu vode jer ce se istopiti. Narandzasta boja hobi kolor u spreju i uzeo sam je zbog crvenkaste nijanse koja odgovara japanskoj narandzastoj i brzog susenja. Za detalje sam upotrebio humbrol akrilike kao i mat 49. Prljanje je izvedeno suvim pastelima. Zadovoljan sam rezultatom obzirom da je ovo "quick schratchbuild" i nikako nisam zeleo da se otegne. Stvarno je poseban osecaj kada nesto sam napravis.
















airbamby

Odlican...
Svaka cast i za ideju i za rad  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Izgleda da si prvi zavrsio maketu u ovom grupnom sastavljanju (izgradnji makete), al' nije bilo - brzo a kuso.
Meni se vec na prvom koraku dopao ovaj majusni avion. Cudan do dzedaja, a istovremeno lep...valjda imam pomalo uvrnut ukus, kazace neko.
Takodje, alal vera na strpljenju da se pronadju adekvatni delovi, sklopovi ...sa drugih maketa i upotrebe ovde, za to treba i oko , a samogradnju i prebudzivanje najvise cenim: kad se maketar sirom otvara za druge materijale i metode rada, to je onaj visi stupanj i radu i u razmisljanju i uopste...
Jos jednom, bravo !

gasha

Odlican Japanezer, sobzirom da je samogradnja i vise nego odlican

Dada

Bombona prava! Samogradnja je extra... Navukao se i ja :)

Sandman

vec sam ti nahvalio rad do sada, ali moram josh jednom - sad kad je skroz gotov i kad je matiran i sa oznakama, prosto je za ne poverovati koliko realno izgleda ovo majushno chudo!!  :o

jedva chekam da ga vidim uzivo nekom prilikom ;)

svaka chast za ceo rad i ideju!

pozz

mutayu

Svaka cast! Ovakva samogradnja je stvarno korak napred od obicnog maketarenja. Jos jednom, Bravo!

Goran A.

 Drago mi je da vam se dopalo, bice jos samogradnji samo da se malo odmorim!

drakii

Poshtovani AG 02, NAJPRE :bravo, ZATIM  :super, A ONDA :headbang,  ovo zadnje zato shto ga ja nisam uradio, a video sam i planirao,  chovek krenuo mojim stopama , da tako kazem, sve moze maketar da napravi, shto i ti dokazujesh, pa i da se zavrshi, josh jednom   :super 

drakii

Opet ja, na ono biche josh samogradnji......, samo napred, ne zameri na sledechem predlogu, ubuduche istanji malo izlazne ivice krila....., pozdrav, chekamo tebe a i sebe, i ja mene   :mjetal