Aeromiting - 13.09.2009.

Previous topic - Next topic


cherny


Sneni

Evo prenos na RTS je upravo završio, jest da je bio kriminalan al' bolje išta nego ništa ;D
Zavidim vam svima koji uživate tamo :cheers ja nisam vidio borbeni avion već 6-7 godina čini mi se :-[
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

vj@ns

Полетање 29ке и кечева,грмљавина,фантастични Ф-16  :mjetal ,Шпанци ђускају по крову авиона,а и авион ђуска сасвим лепо  :super ,стварно мелем за уши,очи,душу...

Фалило је ту још пар машина,што источних што западних, али генерално  одличан утисак.Надам се да је свима лепо било колико је мени.Фалило је ту још неких малих финеса око сликања и прилажења авионима(страним) али биће то боље надам се у неким будућим фештама.

lord sir giga

Po meni slikanje i prilaz avionima je bio katastrofalan(mada kad se zamislim za onoliki broj ljudi, puta jedan avion pa trajalo bi danima), al me je pored toga najvise iznetviralo cuveno pipkanje aviona(pilot Laste je covek morao da vodi lavovsku borbu sa publikom koja je svaki cas pipkala avion).
Lep program uz odlicne upadice, sto spikera sto vojnih komentatora.
Prolazeci kroz VZ "Moma Stanojlovic" videh raznih stvari:
-od An 26 koji su u nekom stanju koje nije bas ni dobro ni lose(koliko je moje oko videlo)
- delovaaviona koji su u nekoj pogodjenij prostoriji, valjda su na remontu il slicno
-repovi Mig-21
-dosta kamiona za Vezu i opsluzivanje aviona koji su u jadnom stanju
Ulaz je po meni lepo prosao, nije bilo nekih vecih prohteva od strane cuvara
Jedino mi nije jasno zasto Mig-29 bio na stajanci u jednosedoj varianti, i gde je bio Mig-21 Lanser.
Meni se cini da Miraz 2000-5 nije leteo,ako jeste molim da me neko razuveri.
Bravure Orla u po naske zvanoj "Pingvin sema", Gazele i Mi-24 Madjarski su stvarno ostavljale bez daha.
Jednostavno nisam mogao da verujem sta je radio CASA transportni avion u vazduhu, bravure kao da je lovac.
Odlazak i dolazak necu ni da komentarisem, samo cu reci svaka cast Lasti na organizovanom prevozu za one koji su isli ka Pazovi.
neznam sta dalje da kazem, a mozda je bolje to da ostavim strucnijim kolegama.
Jos jednom pozdrav svima koje sam sreo, znam da ste kao i ja uzivali.
Puno hvala Pilotima i osoblju na odlicno izvedenom spektaklu.

Nemsy_29

Meni je aeromiting PRESEO zbog raspalog prevoza(4h u dolasku i 2,5h u odlasku).Pola programa nisam video(dosao sam kad je gripen sletao).Sto se tice saticke postave bilo je extra.

Kerber

#22
Zbog poslovnih obaveza (opet!  >:(), nisam mogao da odem na Bataju, kivo mi je...jbg.
Pokusao sam da zamenim taj osecaj "biti tamo"- gledanjem "prenosa" na  TV-u i debelo sam se razocarao ne mitingom, nego neznanjem i nesposobnoscu, diletantizmom rezije i lupetanjem one "reporterke".
Umesto da se malo umirim, sad mi je gore.
Zavidim svima  koji su bili tamo, ovo je trebalo videti. Na TV smo mogli da vidimo politicare, kako izgleda aerodrom i tek po delic nekog programa, od svacijeg programa tek po minutu-dve. Ostalo je bilo loopetanje i "skitanje kamere" svuda okolo umesto da se skoncentrisu na taj deo programa. Sramota !
I "alal im vera" na znanju i sposobnosti....Grrrr ! Mi koji smo gledali prenos, u sustini smo videli jako malo i parcijalno i kao po obicaju tak po delice necijeg programa....UF !

Cestitam nasim pilotima, lepo su odradili svoje i pokazali da nismo  za bacanje. Lepo rece jedan od njih - "dajte nam njihove letelice, pa da vidite onda !"

GBU-10

Stigoh sa Bataje i utisci su mi sasvim ok,ali sam pop...eo kada od maketa nisam video ni traga,
bio samo jedan stand i to pretezno propelerci,ali i njih jako malo i to ti je to,a taman sam
imao nameru da se isprsim i odresim kesu.Nema druge nego ovih dana pravo u M-hoby
i uzeti brdo maketa jer ovo nije dobar nacin nabavke.Utesio sam se kupovinom par knjiga.
Inace usliko sam brdo slika pa ih sutra kacim jer sam trenutno u ofsajdu.Poz.

Suhoj

Nemam reci kako je bilo dobro!!!!!

PELE

Bilo je fenomenalno!!!  :o Slike cu okaciti za koji dan, ima ih dosta... ;D

Nemsy_29

E sad detaljniji detalji...Organizacija mitinga je bila extra, letacki program vrlo bogat(jedino mi je krivo sto EF nije leteo).A staticki sijuuuuuuuuuuuuu  :pilot.Uslikao sam svaki avion(iako mi je baterija bila prazna).Caskao sa nekim pilotima(USA, Madjari i Turci) i jedino sto mi je opet krivo to sto MiG-21 Lancer B nije bio na stajanci za "siroke narodne mase"  :P.Al prevoz  >:( >:( >:( >:(.To mi je pokvarilo SVE.Propustio sam uvodni program, dosao sam tek kad je MiG-29 zavrsio(al sam ga gledao sa puta).I eto...slike ce biti sutra

JUNKERS

#27
Sad sam se vratio sa aeromitinga i odusevljen sam!!! ;D Samo mi se smucilo putovanje. >:( Ali bilo je super.

aca

Ljudi ja nisam uspeo ni da dodjem do bataje 3 sata smo se vozili do zemun polja,jedva nadjosmo skretanje za stari batajnicki put kad tamo sve stoi.Posto je bilo male dece sa nama vracaj se nazad.Sto se tice programa :super li organizacija prevoza ravno nuli.Devet autobusa 706 nemrdaju po pola sata pa deset metara napred pa opet cekanje pa deset metara i tako u krug.

Mikoyan29

STVARNO JE BILO FENOMENALNO!!!
Pogotovo sam bio odusevljen kada sam video mog ujaka kalo leti na MIG-u 29.......ah
sve u svemu FENOMENALOOOOO!!!!  :mjetal  :super  :bravo
MK "Oluj"