JRV G-4 Supergaleb

Previous topic - Next topic

Dada

Evo, necu vise da smaram sa JRV makinama... Ovo je mislim poslednji u seriji jetova... Mozda samo jos padne onaj T-33 u 1/48, ali to je pitanje vremena...
Maketa, dobro nam poznata, jedna jedina :) nema sta da se prica o njoj. Dobra je posto bolje nema.
Ovde sam odlucio da malo secnem neke delove... Vec dosta dugo je raduckam, ali sam mislio da cu je uskoro zavrsiti i okaciti svce u jedan topic, ali pocinje fax ponovo, tako da...
Evo ga sam pocetak... Rezultati nakon testera, klesta, skalpela...

Kokpit ofarban sa HU120, bez ikakvih dorada... Samo dekali iz kutije... Sedista ce biti rezinska, sa malo dorade... videcu jos kada se vratim na postavljanje staklarije, sta i kako...

Trup sastavljen i grubo zagitovan po spojevima:

Ubacene cevke koje simuliraju topove od 23mm... Verovatno ce biti preradjene, ne svidjaju mi se bas...

Test barvanje crnom akrilikom...

Vazdusna kocnica:


Ova mi je najludja :)

Rebro izmedju kabina i maskiranje pred pokusaj prvog farbanja:

Prva siva, pa za njom i citava kamuflaza:

Mislio sam tako da ga ostavim, ali eto... Bas mi bilo zao da gledam te rupetine na panelu usisnika...
Trece ili cetvrto sivo farbanje.... (U medjuvremenu je presmirglavan skoro citav avion, a i neki detalji su doradjivani)

Kamo:

Rupe su jos uvek tu, a i zelena na levom boku je suvise mrsava...
Do ovde sam stigao... Gornjake konacno gotove:

Donjake, boja je PRU blue matt, malo posvetljena zbog razmere... Farba je slikana sveza, tako da ima odsjaja, mada sam i namerno malo nejednako prskao... Postoji jos jedna greska da se ispravi pre finalnog sastavljanja:

POz, do nastavka...

PELE

Odlicno, aj' zavrsavaj to cudo..... ;D




Pozz

airbamby

Super je ispao...
Bas si se naradio na njemu,kako si krenuo bice ovo jedna luuda maketarska godina za tebe.
Samo napred  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Suhoj

Odlican!
Bas je lepo ispao, pravio sam i ja jednog 0:)

milten

Svaka cast na ovako detaljnom izvestaju .... :o
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djos & filip

OVO JE.........SUPER!!!!!

kocnica je ispala bas lepo, a kabina ce biti extra kako si krenuo.
Sjajno, cekamo nastavak sa nestrpljenjem!

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Bas maketarski! Mislim da ce ovo biti dobar posao samo da te strpljenje ne izda!

Dada

#7
Hvala!
@AG
Strpljenje je nesto cega ima na izvoz... Bar to nije problem...
videh da ima rupa na kocnici koje su pobegle... Moracu da ih zatvorim, pa nove razbushim...
Quote from: Suhoj on 06-02-2009, 20:14:51
Bas je lepo ispao, pravio sam i ja jednog 0:)
Znam, ocenjivao sam tog jednog :P

Boki

Odlično napreduje. Svaka čast na detaljima.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

gasha

Pomno pratim tvoj rad, mene ceka vec 2 godine da ga sastavim ali mi ovi moji propelerci ne daju mira.

oddball

Супер је Медведе, нарочито ми се допада самоградња кочнице. И одлично си решио  проблем усисника, и ја када сам га склапао тај део ми је задао највише проблема. И топ је испао супер са сецнутим иглама.
Како и чиме сечеш медицинске игле бај-д-веј?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mutayu

Imas na hrbatu dva svetla protiv sudara, skini mu jedno prema verziji koju radis!

Dada

@oddball: Igle secem tako sto ih okrecem pod skalpelom da ocrta liniju po njima, zatim uhvatim pincetom, klemom ili klestima i jednostavno prelomim.
@mutayu: Jos ne znam koji ce broj da nosi masina. Kada pribavim brojeve, spram slike cu namestiti svetla, hvala :)

Sandman

ovo sa vazdushnom kochnicom mi se svidelo josh kad si mi prvi put pokazao slike - definitivno napredujesh u svakom smislu kao maketar ;) samo nastavi ovako...

kako vidim od nashih maketara koji su radili ovu maketu ti si se najvishe igrao sa detaljima - kapa dole! ;)

mutayu

Quote@mutayu: Jos ne znam koji ce broj da nosi masina. Kada pribavim brojeve, spram slike cu namestiti svetla, hvala
U tom slucaju vodi racuna i koja antena ADF ostaje!