North West Scale Modelers Show 2009

Previous topic - Next topic

djnik

U subotu i nedelju odrzana ja izlozba maketa u muzeju vazduhoplovstva u Sijetlu (drzava Washington). Grupa maketara North West Scale Modelers ciji sam i ja clan odrzava sastanak svakog prvog cetvrtka u mesecu u muzeju i kao znak zahvalnosti na to sto nam muzej dodeljuje prostor organizujemo svake godine izlozbu kako bi privulki posetioce. Ove, kao i prosle godine je posecenost bila na visokom nivou iako smo se brinuli da nece biti tako zbog ekonomije. Dosta ljudi koji su prvi put dosli u muzej je kupilo i godisnju clanarinu ($60 za dve osobe) posto im se muzej a i izlozba toliko svidela. Kako su nam rekli u muzeju u nedelju je bio rekordan broj ljudi, kao nikada do sada.

Sto se tice maketa, bilo ih je ni manje ni vise nego 1959!!! Moram da napomenem da je jedan od kolega maketara bio bolestan tako da nije mogao da prisustvuje a samo on ima jos 200+ maketa. Za one koji nisu videli moju temu sa proslogodisnje izlozbe, maketari donose sve makete iz svoje kolekcije. Neki su doneli i po 300 maketa a ja sam nas predstavljao sa svojih skromih 20ak maketa za ovih godinu i po dana koliko sam u Americi. Zaboravih da napomenem da je na izlozbi ucestvovalo ukunno 65 maketara iz drzave Washington kao i nekoliko nasih kolega iz Kanade.

Dosta price sa moje strane, prvo vam postavljam slike izlozbe. Kao i prosle godine makete su postavljene ispod SR-71 ali doduse ove godine smo imali drugaciji raspored stolova koji je bio prakticniji. Uzivajte, ja sam stvarno uzivao! Na predposlednjoj slici cete videti stolove na kojima maketari iz mog kluba vredno rade. Dok smo radili na maketama (Sve sem brasha je dozvoljeno) privukli smo dosta ljudi, sto starih sto mladih.


djnik

#1
Za kraj bih hteo da napomenem da nisam slikao sve makete ali mislim da ima preko 300 fotografija. Trudio sam se da od svakog maketara slikam po jednu maketu. Uzivajte! Komentari su dobrodosli!







djnik

Za kraj par slika aviona iz Muzeja.

 

Profa

Lepo je ovo, djnik, hvala za slike!
I daj majke ti već jednom sredi svoj profil na photobucketu, kako je to Sandman objasnio: http://maketarskikutak.com/index.php/topic,198.msg56876.html#msg56876

Pogledao sam dve slike i digao ruke, nemam celo jutro da čekam da mi učita njihovu masku... >:(
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Evo promenio sam sada tu opciju na Photobucketu ali nemam stvarno snage da menjam ponovo nekoliko stotina slika :( . Sledeci put ce nadam se biti ok.

Profa

Ma naravno da se sad ne 'zabavaljaš' time, sad je tako kako je, samo da nam ubuduće bude lakše ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

milten

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Boki

Odlične fotografije. Mnogo hvala. Dao si nama na dial up-u zanimaciju za sledećih par meseci. :D ;)
Čestitam vam na vrlo uspešnom takmičenju i želim da sledeće godine nadmašite ovu. ;)
Inače, ima zaista interesantnih maketa.
Nisam stigao sve da pregledam ali mi je u oči pao makedonski BTR-80 (ako se ne varam) i impresivne kolekcija Mustanga.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Zoki969

Sjajno u svakom pogledu !!!
Odlicno takmicenje, fenomenalan ambijent  :) ;) :D ;D

Hawkeye

E hvlala k.... skinuh sve slike,super mesto za takmicenje,a o broju i kvalitetu izlozenih maketa ne treba trositi reci!

'Уживај младићу за младости своје!'