La-5FN Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Heh, Boki... Prestani da kukas i nastavljaj da radis :P
Super ispao ovaj malisha... S obzirom na nedace koje su te sastavile, lepo je da je ziv :) Svidja mi se sa tim zutim prstenom. Odlicno si mu uklopio kamuflazu i prljanje... Nemam sta da dodam...
Bravo! :mjetal

Boki

Hvala svima na odgovorima. Drago mi je da vam se sviđa.
Što se "kuknjave" tiče, ja se zapravo žalim na sebe i svoju.. hmm.. neistrajnost :) .

Elem, ono što nisam napisao je da su boje Revell 55 (odozdo) i 7 (gornja tamno siva) i Model Master 1728 (gornja svetlo siva). Maskirano je Blu Tackom, ali su korekcija rađene bez maskiranja. Prilično sam zadovoljan kako je stari dobri aerograf odradio posao. Prljan je suvim pastelima. Antena je poprevljena (hvala Zoki ;) ).

Zaboravih da napomenem da je Revell u sastavnici dao da je nos crven.
Međutim, meni đavo ne da mira pa pročačkam po netu i svojoj kolekciji i naletim na nekoliko profila upravo ovog aparata, ali sa žutim nosom (što, morate priznati izgleda.. hmm.. neobičnije :) ).
A i ne jednoj crno-beloj fotografiji iz In Action serijala se u pozadini vidi ovaj aparat i, sudeći po nijansama sive, ne bih rekao da je nos crven.

Interesantno je da profil ovog aparata u In Action serijalu ima poveću grešku. Naime, na bokovima piše "МонгольОкий арат" umesto "МонгольСкий арат". Ne, ne sitničarim. Samo iznosim kao zanimljivost :) .

Pozdrav svima

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

anki

Cestitke za veoma uspelu maketu.

Inace za tu nedoumicu oko boje nosa meni se sa operativne strane ipak cini logicnija crvena. Ovako je mnogo slican nekom FW 190 jer kao sto znas Nemci su koristili zutu za brzo raspoznavanje na istocnom frontu. Ma ko ce ga znati svega i svacega je bilo, ali vazno da na maketi super cuci.

Kerber

Oho, najzad i od tebe gotova maketa... ;)

Lepo uradjen, nemoj da se nesto tu musis.
Ovo za antenu sredi, ko sto ti je Zoki rekao i nema tu mnogo price.
Dopao mi se neki zavrsni ton u finisu makete, pogodio si, po meni, onaj ruski izgled avijacije iz vremena II svetskog rata. Onaj polumat  finish.
Da je moj, prastari Italeri, makar upola dobar k'o ovo, ja bih bio presrecan.
Ziveli ! :fly

jota

Аух, Боки, немаш представу колико си ме обрадовао, а умало да ми промакне ова бомбоница. Да је стари Пушкин назочан, кренуо би да седне у њега мислећи да је прави.  :o
Него, на једном другом месту је управо у току конкурс из тог периода и са том тематиком, да пробаш, ништа те не кошта, па можда се напокон неко од нас овајди од овог нашег дангубљења  ;)  :D Ако ништа, бар да покажемо да и ми умемо да правимо макете и то одличне.
Браво, још једном
ПС. Нема силе да је ово било црвено

drakii

Boki, Boki, znas li ti sta je previshe, oko trista konverzija nezavrshenih, a da ne pominjem redovne makete, taman lepo ostanem bez posla i uznem punom parom, kad eto ti malera, ponovo posao, ali ovaj pu ne posustajem, nedajte se, sdamo je jedan zivot.

drakii

Zna li Profa od koga je i Italewri nabavio kalup ?

Profa

@drakii: nema pojma :-\ - koliko znam to je oriđiđi Italeri kog je posle prepakivala Zvezda, a za njom i (ovaj) Revell ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

iguanac

Mnogo lepo je ispao. Uz ove slike vojnici i zatvorenici se zakljucavaju u WC i dahcu! Stvarno lepo ispade!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

gasha

Odlicnaja rabota. Sto volem dobrog propelerca da vidim, vise neg paradjza i slanine da jedem ;)
Super je, nema ih cesto na forumu pa je bas dosao kao lepo osvezenje.

drakii

Stvarno prelepo, a gdin profi da kazem da nije u pravu, jeste ga pocetkom sedamdesetih pakovao tadashnji Italaerei, ali je kalup uzet od........   :hijack

cherny

Koliko znam, La-5 u 1/72 postoje Frog, Italaeri, KP, Voka-Gran, VES/Cooperativa i AML. Ovaj Italeri nije Frog, ako to mislis.

Boki

Još jednom, hvala svima na komentarima.
Antenu sam, kao što rekoh, popravio i bolje izgleda.
Tanja, hvala za fotografiju. Odlična je, mada sad vidim da sam pogrešno postavio zvezdu :( . Trebalo je ranije da pitam za slike. Mea culpa :-[ .
Inače, ne znam čiji je kalup (a lagaću ako kažem da me ne interesuje :) ), ali je na mom Revell primerku pisalo Made in Russia.
Drakii, ako nije "Strogo poverljivo", otkrij nam čiji je to kalup. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Au Boki bas je odlicno ispao...
Svaka cast.
Bravo
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Nemsy_29

UuuuUUUuuuUUu sto je lep  :cheers