Sd. Kfz.234/4 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz

Evo ljudi gotova je i ova maketa...

Maketa je veoma dobra sto se tice sklapanja. Gitovanja skoro da nije ni bilo, sem na mestima gde sam spajao branike sa ostatkom makete. Prvo sam maketu preprskao crnom bojom da bih video greske prilikom smirglanja makete. Kada sam sve to zavrsio, naprskao sam Panzer Gray. Posto je boja bila malo gusca, na neki nacin je popunila sve male rupice i pukotine.

Za kamuflazu sam koristio razne Revell-ove i Humbrolove boje. Inace, razredjivao sam ih obicnim uljanim razredjivacem...

Maketa je uradjena za 4 dana........ :D

I za kraj, malo slika.......





Toliko......... ;D

Komentari su dobrodosli


Pozz                                                   



Messerschmitt

#1
У лепа пумица  :shoot
лепо си је урадио,лепа је камуфлажа,али некако ми се чини да си требао малчице више те црвене,ако се не варам Revell 37,и мислим да си је требао мало испрљати...такође мислим да си мало дебљи слој боје нанео на унутрашњост возила.Све остало је у реду и јако ми се свиђа ово возило! :D  Само напред!!!  :shoot


Свака част за брзински одрађено возило!!!! :cheers

Trutek

Ako je ovo napravljeno za 4 dana skidam kapu...odličan je...malo si brzi od mene al ipak odlican rezultat...

Bojan Ue

Jako je lepo ispala, kamuflaza mi se svidja.Nego deluje mi da je cev topa zatvorena ili mi se samo cini ???. Ja bih je malo zaprljao washem, uradio chiping i izvukao detalje od drveta kao drske alata, MG-a. Mozda bih i na kanisterima naglasio metalnu boju ali da ne zanovetam mnogo.  Dodao bih i malo efekat rdje pozadi na auspusima i na kraju zaprasio pigmentima. Pozdrav ;D

Hawkeye

Odlicno,samo mi neobicno da je ovoliko zelen,ali i ovako je super!

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Lepo vozilo.
Mozda bih mu  zamenio onaj "kolac" umesto antene, obicnom zicom (najtanja od gitare) ili razvuci sprue na sveci.
I oni odbojnici ili reperi na uglovima vozila su malo predimenzionisani...mozda da i to zamenis....da dobije na aurenticnosti.

Pozz!

Boki

Svaka čast za quick build, Pele. Super je. Mogu damo da zamislim kolicko je ovo malecko čudo.
Planiraš li da ga malo zaprljaš ili će ostati ovakav?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

stefa

Beware!The Puma!!! ;D
Odlicna je....

PELE

Quote from: Boki on 18-03-2009, 22:10:43
Svaka čast za quick build, Pele. Super je. Mogu damo da zamislim kolicko je ovo malecko čudo.
Planiraš li da ga malo zaprljaš ili će ostati ovakav?

Hvala...

Da, zaprljacu ga jos malo i odraditi drybrush na pojedinim mestima.

razoxx

Problem sa dlacicama koje ti se lepe na maketu je neki tepih u prostoru u kojem radis... :doh