IPMS Pearson Model Show 2009

Previous topic - Next topic

djnik

U gradu Vankuveru u drzavi Washington , na par kilometra od granice sa drzavom Oregon nalazi se Pearson Air Museum. Kao i prosle godine u muzeju se u subotu odrzalo takmicenje lokalnog maketarskog kluba. Takmicenje nije bilo velikog ali je bilo zanimljivo prosetati se za vikend, obici muzej a i pazariti ponesto novo po stvarno bagatelnim cenama.

Zgrade Pearson Air Museum-a. Spomenik obelezava mesto gde je sleteo Sovjetski Ant-25 u okviru prvog neprekidnog leta is SSSR-a za SAD.



Za vreme trajanja takmicenja kako bi nam sto brze proslo vreme Taryn i ja smo vezbali sletanje na nosac aviona :) Kada smo se izvestili onda smo ciljali prvu pa drugu zicu a i namerno masili i zaustavljali se u zastitnoj ogradi ;)


A sad slike iz muzeja...

djnik


djnik

#2
 

Ove godine nazalost nisam osvojio nista na ovom takmicenju ali sam se odlicno proveo. Naravno sledece godine cu doci ponovo! Sve razmere aviona su bile svrstane u jednu kategoriju tako da je bilo izuzetno tesko takmiciti se protiv maketa u vecoj razmeri. Mozda je to podstrek da se izvuce maksimum iz 72-ke ;)

Toliko za sada, nadam se da vam se slike svidjaju!

Sandman

hvala na izveshtaju Djole!

super im je ova fora sa simulacijom sletanja na nosach :)

a i sam muzej ima lepe exponate...exponati su mahom iz ranijih epoha vazduhoplovstva  :-\

vidim da si nosio Sejbra, kakve je kritike/komentare dobio od ostalih takmichara?
nadam se da je bio zapazen obzirom na "kamuflazu".... ;)

Momcha

Lepo i zanimljivo.Nema veze sto nisi osvojio nista,bitno da si dobro pazario  ;D ;D
i jeftino.
Salim se,lepo je da imas mogucnost da obilazis ova takmicenja koja su po
kvalitetu maketa,odlicna.

GBU-10

Blago nama sa tobom,po tvoim izvestaima imam utisak kao
da sam bio tamo ili bilo gde de posecujes izlozbe,zasluzio
si orden maketarskog kutka.

djnik

Sejbr je dobio odlicne kritike, svima se svidja kamuflaza. Ovde imaju prilike da vide samo srebrne a moj ovako saren je bio praznik za oci. Sve u svemu dosta ljudi ovde nije znalo da smo leteli intenzivno na njihovim dzetovima tokom pedesetih i sesdesetih godina.

Sledece takodje manje takmicenje se odrzava cetvrtog Aprila u Galaxy Hobbiju. Nagrade su  kuponi u iznosu od $5-$15.