Do 17 K

Previous topic - Next topic

anki

Evo jedne ptice koju niste imali prilike da vidite ovde. Radi se o RS Do 17k u 1/72. Sta da kazem za maketu. Lepo i bogato opremljena ali tipican short run koji zahteva mnogo rada. Ne bih ga preporucio neiskusnim maketarima. Zahteva i dodatnu literaturu jer sastavnica bas nije najodredjenija a i short run odlivci bez naznacenih mesta gde se detalji lepe ne olaksavaju posao. Pre svega Ciglina knjiga je bila presudna za resavanje ovakvih dilema ali ne i dovoljna kada je u pitanju unutrasnjost stajnog trapa i trupa.

Inace odradio sam potrebnu preradu za 3. seriju bez posebnih poteskoca i delovi koji su bili u kutiji odlicno su legli na mesto odsecenih zakrilaca.

Najzad farbanje je odradjeno gore: Revel zemljana 82 i bela 371 odnos 4:1; Revel zelena 68 i bela 371 odnos 4:1; Humbrol 98;
dole Revel bela 371, plava 55 i siva 76 u odnosu 6:1:1.

Evo i slika. Molim bez zahteva za dodatnim prljanjem i ostarivanjem jer ga nece biti. Ovaj avion je bio nov i jedan je od poslednjih isporucenih. Osim toga linije panela ne volim i radim samo linije kod pokretnih delova (kormila, zakrilci, vrata i sl.). Pokusajte da ga posmatrate kao kolekcionarski primerak a ne takmicara.



anki

Jos da dodam da je maketa "cetkarena", kamuflazne fleke odradjena iz ruke bez maskiranja, a lakirana Dupli Color sjajnim i mat auto lakovima u spreju tako da se dobije polusjajna zavrsnica. Dekali su iz kutije.

Pozdrav

Kerber

Dopada mi se veoma !
Sta se bre bunis unapred, lepa je maketa i ovako  ;). Necemo da te teramo nista...
Bombardere ne volim da radim, al' ovaj je bar po meni bas lepo "izasao" iz radionice.
Jedino, k'o ja da sam te ucio da fotografises....tja, mog'o si drugog ucitelja da slusas... 8)

Ajd' nesto drugo sad !
:cheers

Hawkeye

Nas lepotan  :super svaka ti cast na izradi!

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

A bre leeepo, donesi ga u Nish septembra, pozdrav

drazen

Meni se jako dopada ...svaka čast :super


Sandman

fenomenalan rad chetkicom!  :o

jako pedantno i uverljivo.... svidja mi se kako si uradio i trobojke na elisama...

nedostatak washa na ostalim linijama panela se ni ne primecuje maltene - jako efektno je i ovako ispalo! ;)

GBU-10

Svaka cast majstore na ovoj prelepoj maketi,
sobzirom da si cetkicar kao i ja nadam se da
cemo imati kontakte i razmene iskustva.Poz

Bojan Ue

Bravo za cetkicu, svaka cast, prelep je, eto meni jos malo uzora za buduce radove :bravo

Dada

Veoma lepo majstore... Nastimovao si ga bas kako treba!
Svidja mi se pedanterija :)

Boki

Uh, odličan je. I to rađen četkicom :super . Svaka čast.
A paneli ili ne, prljanje ili ne.. ma sve je to subjektivno. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Svaka čast za četkicu, vidim da više nisam lone wolf ovde po tom pitanju :)
Mnogo mi se sviđa rad, sa prljanjem ili bez istog - samo napred!!
Za antene si razvukao ram, pretpostavljam?
Bogu fala što sam Lala! :)

Aleksandar

Pravo osvezenje, ovo se ne vidja svaki dan, pa jos nas!
Jako mi se dopada, svaka cast.  :lol
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Aleksandar

Ups, pogresan "smiley" .   :)
Elem, svaka cast jos jednom.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

ubermagog

RS je skoro potuno 'kompatibilan' sa starim Airfixom, tako da se kombinovanjem mogu napraviti i verzije koje RS ne pokriva (simetrična kabina, kratka kupola, platnena krila)

Odlično urađena maketa, par slojeva laka je potpuno ubilo efekat četkice.