IS-2M, "Zvezda", 1:35.

Previous topic - Next topic

T34

Evo konačno sam završio mog četvrtog Zvezdinog Staljina, ovaj put uz pomoć Trumpeter IS-3, KV, Dragon ISU-122S i ponešto Tamiyinog pandana...Također, moje prve workable gusjenke, te kao i uvijek samo ulja, akrili i AB za weathering. Od stavljanja decala (natpis je ručni, petokrake sprejane) utrošio sam još nekih 30-ak sati rada na nijansiranje, chipping i ostalo. Što reći? Maketa puna asimetričnih dijelova, siromašna, ali meni veliko zadovoljstvo, dojam pomalo stripovski, ali ja volim tako.
Ako ne pilam, evo par thumbova kao podsjetnik, te same slike. Komentari i kritike pogotovo, dobrodošli !


Maketa;







Za kraj, nezaboravni stihovi "prvog pjesnika ruskog sela";



"Zvijezde na nebu
ko bubuljice siju
povij mi u njih milu
majčicu Rusiju"...

:D

Aki

Vrhunski rad,fenomenalno!!
Chipping je izuzetno realno uradjen!

drazen

Fenomenalan rad...svaka čast   :o   :super

Bojan Ue

Aaa evo ga i finalni izgled, ulozen trud se zestoko isplatio, ovo je majstorski rad, fenomenalno :god

menestenasli


Kerber

Au Andro ! :D

Sto bi rekle Nislije - "iz'eo si ga !"  :cheers
Alal' vera !
Jedna od najlepsih maketa tenkova koju sam video...Da mu uradis obavezno neko postolje-podlogu, i da ga tako slikas, pa jos u crno-belom fazonu, ne bih lako provalio da je maketa...Chipping na kupoli, rezervoarima, prljavstina...rdja, izduvnici/auspusi, komad onog savijenog alata na blatobranu, UBT...ne znam sta mi je uverljivije.
Salji u Moson, obavezno i drpi im koju medalju ! Tu nema zbora...

Sandman

Bravo Andro - chipping je skroz realno ispao, kao i textura chelika.... svidjaju mi se i detalji slivanja prljavshtine i rdje niz kupolu... natpisi su takodje lepo ispali...

lep rad, nadam se da cemo ga videti u Moshonu uzivo... ;)

Hawkeye

Ko je smanjio ovaj tenak  :super  :bravo  :god !!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Suhoj


PELE

Pozz

Ovo je savrseno, nemam reci...........! :god

Boki

Strpljenje se itekako isplatilo. :o
Andro, ovo je perfektno: od farbanja, detalja i prljanja, do gusenica i oštećenja. Prava umetnost. :bravo :super
Oznake su da bolje ne mogu biti, a naročito mi se sviđa natpis na kupoli. :cheers
Naravno, pošto znam da ne koristiš pastele, za nijansiranje boja nemam reči...  :god

P.S.
"U oluji i buri, kraj nedaća svih,
uz teške gubitke i sudbu kletu,
biti prirodan, nasmejan, tih
najveća je umetnost na svetu." S.J.  ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

SLAYER

 :bravo :bravo :bravo :mjetal :god

Jedna zamerka:Nedostaje Brandenburska kapija! :D :D :D

Messerschmitt

Феноменалан Рад!!!Јако ми се свиђа!!! :cheers

Nebojsa

Svaka cast!!!Predivno odradjeno bas sve,ali kupola svaki komentar je isuvisan,perfektno.

milanco

Odlicno prijatelju ovo izgleda fenomenalne :o :o :o rad kakav se od tebe ocekuje :super
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju