Me-109E JKRV L-33

Previous topic - Next topic

gasha

Evo jos jednog kraljevskog mesera. Ovoga puta sa oznakom L-33. Maketa stara Hasegava u 1/48. Ne uklapa se bas sjajno kao Tamiya ali je vrlo pristojna maketa.



Hawkeye

Prelepo uradjena maketa,nego me jedino nervira kod nasih sto je haos u oznacavanju i sto ne stavljamo oznake na 6 pozicija kao standard  :think !

'Уживај младићу за младости своје!'

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Profa

Pomislih da si ga isflekao samo tako ::), a ovo baš dobro izgleda!
Taman isticanje panela, gareži tek toliko da je ima, sve lepo upasovano => odličan rad! :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)


sezan

Fenomenalno!Na nivou!Svaka cast,sve si mu uradio!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

drakii

Toniranje spoja limova izgleda lepo, ali po meni ne bash autentichno, a vecha je razmera, mislim da po ranije vidjenom tvom opusu, moze to bolje, ali je i ideja i maketa savim UR , POZDRAV :naughty

airbamby

Bas lep messer Gasho...
Svaka cast,meni se svidja bas ovakav kakav jeste  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Messerschmitt

Феноменалан рад!!!Свиђа ми се... :bravo :super :cheers

Kerber

To je ipak lep avion, a maketa je verna, pa je samim tim i ona lepa.
Jedino sto ti je ovaj deo poklopca do motorskog/mitraljez -panela, a sto je deo , izgleda, i ceonog stakla, previsok..malo strci na gore, a ne bi trebalo....
Verovatno je proizvodjac tako resio uklapanje celog vetrobranskog dela, a ti malo si trebao da ga malo strugnes odozdo, da se fino uglavi na maketu.
Za ostalo nemam primedbe.
Sta je sledece u "kuhinji" ?
Pozz !

gasha

#10
@Kerber  Znao sam da ces to da primetis, Mesere znas ko svoj dzep. Elem, poklopac motora ne moze da se uklopi tako da se izravna sa ostatkom aviona. Jednostavno kalup je dotrajao i odlivak je kriv i na gornjem delu veci nego sto treba. Takodje polutke se ne uklapaju bas najbolje. Sve u svemu ako oces da legne na bocnim ivicama kako treba, gore strci. Posto sam na fotkama video da je poklopac ponegde malo vislji i strci odlucio sam da ga ostavim tako jer u suprotnom bi sledila velika hirurgija sa nepredvidivim ishodom. Vetrobran je takodje uocen u startu ali jednostavno toliko puta sam sje...o canopy da mi se nije dalo da rizikujem sa ovom bebom.

Sto se farbanja tice, uradjena je po color shemi iz lift here seta. Sencenje je namerno odradjeno jace posto je boja ovog aviona tamna i mislim da bi avion izgledao pomalo jadno da nije toga. Na taj nacin sam pokusao da mu izrazim konture i razbijem monotonijui. Da li treba da bude zaprljan ili ne je prica za sebe. Svako neka tumaci po svojoj volji. Uoci rata sigurno nisu prani pre poletanja. Blago sam ga zaprljao kao posle poletanja sa zemljane povrsine. Sve ovo daje po meni neku drugu dimenziju i ubija suvoparnost fabricki ofarbanog i cistog aviona.

Sledece iz kuhinje je f84g jrv, 1/72

Bartsimpson


Boki

Baš je dobar. Sviđa mi se efekat koji si postigao senčenjem. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

#13
Gasho lepo ovo izadje! Mozda je malko previshe sencenja za moj ukus ali necemo o tome, bravo!

Bojan Ue