Mig 21 bis 1/72

Previous topic - Next topic

sha

Nova maketa posle duzeg vremena  :pilot
Zvezdina
Malo sam je busio nisu sve nitne pod konac ali uzivo kad se gleda i ne primeti se da nisu u liniji, jos kad se ofarba mislim da ce biti na mestu.





GBU-10

Lepo si zapoceo maketu,jos samo da je odradis
pa da se u potpunosti divimo tvom projektu.
Podesi slike na Photobucket-u jer ovo davi.

sha

Ispravljeno hvala na savetu :)

Bojan Ue

Dobro si poceo, samo napred :super

matilda

lep, pocetak, nemaoj samo sada da ga otegnes mnogo.

sha

#5
Odozdole sa markerom ne znam kakav ce efekat biti ali mislim da bi trebalo da bude ok, gore sam ga malo preshpricao crnometalik da popunim ove rupice sto sam busio, zastitio sam kabinu i napred sam ofarbao prsten crni ispred nosa kao i zadnji "auspuh" :) , bice okrecen u poljske boje.



sezan

Jesi mu ovo panele markerom radio, ili vec, sta je u pitanju ?Kakavi su rezultati sa istim,zanima me?Hvala!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

sha

Sezan izvini postavio sam jednu sliku bio samo nesto sam probavao nisam stigao da napisem tekst. Sa markerom je :)

sezan

Nisam siguran za taj marker,jer i sama linija panela treba da bude obojena!?Jel moze neki iskusniji kolega da "razbije dilemu",bas me zanima!Hvala!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

misa

Ako koristiš marker, obrati pažnju da razređivač koji koristiš za prskanje kamuflaže ne rastvara marker, inače ćeš dobiti VEOMA interesantne efekte (ne pitaj kako sam ovo saznao).

Pozdrav,
Miša :)

PELE

Migonjaaaaa! :) Super si poceo. Samo pre nego sto ofarbas maketu, predji smirglom od 2000 vise puta preko tih niti/zakovica kako god... Bice mnogo lepse.

Samo napred.


Pozz

sha

To sam se i ja razmishljao za shmirglu ali sam se plasio da ne popunim rupice jer nisu sve bas probusene nisam imao snage u prstima za svaku :) ali sad si me ohrabrio preshmirglacu ih.
Hvala  ;D

Dada

Cuvaj se markera... Djnik je sklapao MiG21 pa je krenulo po zlu iako je jako pazljivo i tanko crtkao...
I probaj malo te kratercice od nitni da ublazis... Kao da ga je neko krampom chukao :)

gasha

Ja sam probao sa markerom da radim, ima velike sanse da se razlije nakon nanosenja farbe ili laka.

Sandman

razliva se definitivno... na jednoj maketi sam sa dve boje markera samo obelezavao delove sa unutrashnje strane kako bih znao koji je koji (bili su skoro identichni), i nakon nanoshenja prajmera marker se provideo ispod par slojeva boje!!

obavezno prvo probaj na nekoj staroj maketi ovo sa markerima.. da proverish da li i u kojoj meri boja i razredjivach utichu na taj konkretni marker....