F-84 Thunderjet JRV 1/72

Previous topic - Next topic

alaleksic

Gasho svaka cast ,meni se jako svidja!!!

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Odlicno je ispao ! :super

Tvoj mozda najbolji rad do sada...Bravo Gasho !

PELE

Pa, veoma lepo izgleda. :)



Pozz

sha

Kao pravi je, svaka cast  :super

Messerschmitt


Otto Skorzeny

Svaka čast Gasho!  :super   :super   :super

Otkinuo si ga...   :god   :god   :god

Aleksandar

Stvarno je prelep, kapa dole za rad.  :bravo
Dobra ova shema,  mnogo bolja od standardne, jel' samo taj "571" bio tako farban ili ih je bilo jos?
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

gasha

@aleksandar to su experimentalne sheme i sve su se razlikovale od aviona do aviona.

drakii

Nisi valjda zamerio na shali, kada Kerber kaze, to je to, pozdrav i stvarno je dobar, poprichao bih sa tobom o njemu, ali uzivo, samo napred, odlichanstven je, donesi ga u Nish 5 septembra OG, POZDRAV :bravo

oddball

Мени је овај најлепша шема за Тандерџет коју сам до сада видео. И супер си га урадио. Свака част!!!
:super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Lud13

Extra rad, a sema je najzesca koju sam video do sad. Daje neki extra smek :)

Aleksandar

Hvala na odgovoru Gasho.   :)
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

gasha

#29
@drakii mlad sam ko rosa u podne ;D  Opusteno :pilot

Evo par korisnih saveta onima koji tek nameravaju da ga rade.

Tip tankovi -Krugovi na rezervoarima se dobijaju crvene boje, odseci ih, kod nas su bili crni. U nedostatku istih uraditi jaci wash po tim otvorima. Stencile sa natpisom odvojiti od crvenih krugova i zalepiti oko otvora.
Trup- Zuti okviri oko stencila na trupu nisu postojali, skinuti ih. Oko otvora na bokovima, odmah ispred rondele treba da ide zrveni okvir, uz maketu dolazi zuti. Ja ga jos nisam stavio, moram da napravim tanku crvenu liniju pa da iskrojim u pravougaonik.
pojasevi -Pojasevi za sediste su isli ili iz sredine ili sastrane iz dve tacke, zavisi od modela sedista. I jedna i druga su se koristila kod nas. Cevke na tp tankovima treba eliminisati, nasi ih nisu imali.ojacanje na staklu bi trbalo da je boje aluminijuma mozete ga slobodno dodatno "zagasiti" da vuce na belo, kao prljavi mat aluminimunimum sto bi rekao zeka Dusko.