Soko J-20 Kraguj 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Vakuumska je jako tanka i meka. Dobija se tako sto se preko kalupa-mastera, ugrejana plastika prevlaci i vakumira. Obicno moze da se secka makazicama.

drakii

Najpre ponovo   :bravo, leeepo, ali..., hm poklopilo kabine, predlog, da ne kazem savet, celon i slichni materijali umeju da bash zezaju, pogotovo zbog tanke stene, ali ako pre lepljenja na trup uradish udlagu iznutra od polistirena i obradish da lepo lezi na trup, lepish acrilnim lepkom, pozdrav

Messerschmitt

Ово је феноменално.... јако лепо изгледа!!!

djos & filip

Ovo je prvi kraaguj u 1:72 koji imam prilike da vidim.
Posto je resin u pitanju, sa kojim nemam iskustva (a voleo bih  :naughty ) i koji je uvek zahtevan za rad, po mom misljenju ovo je ispalo ODLICNO.
Ja bih licno napravio ostrije razgranicenje izmedju boja, ali to je vec ona vecna rasprava  :headbang kokoska ili jaje......

Sjajna maketa, vredelo je cekati da se ISPECE  :bravo

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

medico

#19
ih Bato dzavolchichu sad cu na BG pobedniku sem G2 morati da pazarim i kraguja ! jdino mi je cudna ta elisa nije li presiroka i preobla ?
kabinu si mozda trebalo da recnes pa oostavis u otvoren polozaj ...duplo manji posao veruj mi Aero-3 By Gremlin boys : http://img.photobucket.com/albums/v691/medico/Aero-3/Picture-015w.jpg !!!

Boki

Opa, Bato, odličan Kraguj. :bravo

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

matilda

e pa prika,cestitam ti. ja se tog rezina bojim ko djavo krsta al je krsgujac ko lutka. malo taj kabin al sta ces. nemoj se sikiras, odlican je

drakii

Narode maketarski, 'ajd' opet da vam kazem ono shto znate, da skratim, rezin je surogat maketa, pojavio se kao nadomeshtanje maketa aviona koje nisu radile "redovne" firme, a onda su evoluirale u delove za doradu, u pochetku limitirane serije zbog habanja gumenog kalupa, ali vishe kalupa......, pruzaju i moguchnost finijeg detaljisanja zbog flexibilnosti alata....., tralala, ali je sve u svemu rezin krt, a i kod obrade hoce da pushta mehurice, pa je i tezak, trazi i drugi lepak, najbolje ga je izbechi po mom uverenju, a i nije to to, pravi maketar moze od styrena da nadelje svaki deo i svaku sitnicu, pa i malo kita.... :naughty   :hahaha