PzKpfw IV Ausf D, 1/35 Tamiya

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo drugari za vikend poceh jos jednog panzera! Kad sam vec poceo sa oklopom da zaokruzim pricu. Maketu sam prikazao u recenzijama i da potvrdim i ovde da je maketa starija Tamiya ali je dobro izdetaljisana, ima dosta dodatnog alata, kanisteri za africku verziju, kantica... Dat je i top iz delova. Moguce je uraditi 2 verzije: ranu i kasnu a za kasnu varijantu je dat i dodatni oklop. Dekali su dati i za africki i za evropski front. Dobro su odliveni delovi mada sam na nekim mestima imao gitovanja. Evo i malo slika dosadasnjeg rada:



Odlucio sam se za kasnu verziju i za africki front pa sam polepio dodatni oklop i postavio poklopac motora za africku verziju!

Polepio sam suspeziju.


Na kupoli sam imao malo vise gitovanja.






Na kraju izgitovah ove rupe koje su me nervirale jer je predvidjeno motorizovanje makete ali ga ja svakako necu raditi! Planirao sam da ovog panzera uradim kao africkog i da ga uklopim u neku dioramicu sa onim PzKpfw II koji takodje radim trenutno. Uz onog panzera sam dobio i figure Afrika Korps koje bih takodje tu uklopio. Eto toliko za sad, pozdrav!

Messerschmitt

О лепо то теби иде...  сјајан избор макете :super
Завидим ти на толикој продуктивности и слободном времену... :cry

Bojan Ue

Ma to sam za vikend malo forsirao ali me cekaju ispiti za 2 nedelje pa cu morati malo da ukocim :lol Sad po malo do kanacnog zavrsetka! :cheers

Messerschmitt

Ех,мало по мало па радиш 2 макете... :bravo
Мене чека и матурски и пријемни за факс :doh

divvac

hehe ja sam jos uvek skolarac.....  :pilot
moja Prva turska

Bojan Ue

Evo nastavka radova i na ovom panzeru! Zavrseno je sklapanje, palo je farbanje, africka je sema u pitanju, koriscene boje su Humbrol 93 u spreju i u kantici, znaci kombnacija prskanja sprejom i cetkice. Dekali su naravno Afrika Korps. Maketa je lakirana sjajnim lakom,postavljeni dekali i jos jednom lakirana za zastitu dekala. Sledi wash slikarskim uljanim bojama i white spiritom. Ostalo je da dodam jos nekoliko sitnih delova na maketu i da vidim hocu li postaviti oba parceta rezervnih gusenica ili samo jedno kao i kanistere. Nravno sledi i sredjivanje gusenica. Evo slika












Pozdrav!  :cheers

Kerber

Lepo.
Ajde nastavi pa u zavrsene makete.
Ima ovde stofa za napredno uredjivanje.

Bartsimpson

Boky...ovo je odlicno ispalo  :super

Bojan Ue

Od napretka na ovom panzeru novo je da sam uspeo upropastiti gusenice potapanjem u vrelu vodu jer su bile prekratke da bi se postavile na tockove.  :headbang Fallilo je bar 5mm a nisam smeo da rizikujem da ih natezem jer bih verovatno polomio osovine tockova. Tako da sam sad u potrazi za novim gusenicama!  :think

Bojan Ue

Evo konacno se dokopah Academy clankovitih gusenica za Pz IV i nastavih ovaj projekat! Zapravo telo tenka je kompletno sredjeno, lakirano sjajnim lakom, wash, mat lak i uradio sam ogrebotine i ciping sa panzergrey bojom. Rdja na ovim dodatnim gusenicama je radjena suvim pastelima pomesanim sa malo vode i deterdzenta. Sa ovim clankovitim gusenicama sam imao malo problema jer ih prvi put imam u rukama a i ovaj Panzer ima dosta malih tockica pa oko svakog treba napraviti mali pad gusenica i pazljivo ih adaptirati. Na kraju sam se nekako izborio. Ostalo je da sredim gusenice i dodam par sitnica i to je to. Evo slika
                                  
Pozdrav do sledeceg javljanja!

dragos

E,ovog panzera kao da sam ja radio,poceo chiping,prepizdeo na pola puta...Ogulio si mu coskove,a cele povrsine su ostale bez ijedne tacke ostecenja.Na mestima se vidi da je guljenje radjeno muljavo,suvom cetkom pa nekako pritisnutom da ostavi trag.Ja ponekad tako uradim,pa kazem sebi,da cu da radim samo tenkove u fabrickim halama.Zaprasi masinu i stavi je na malu pescanu scenu,bice bombona.

Aki

Veoma dobro izgleda!
Samo da napomenem da taj tip gusenica koji je dao academy je kasniji tip, i koristio se samo na H i J verzijama.

Suhoj

Odlican je...
Samo daj mi reci jednu stvar kako si tako posvetlio boju??

Bojan Ue

@dragos- oguljotine sam radio cackalicom umocenom u malo panzergray i malim parcencetom sundjera takodje umocenim u panzergray. Ideja ti je dobra za podlogu.
@ki- u pravu si za gusenice ali ja nisam imao mnogo izbora, originalne sam upropastio a za Friul nisam imao kintu, pa su i ove dobro dosle. Maketa ide na policu pa nece mnogo smetati.  :headbang
@Suhoj- maketu sam ofarbao sa Humbrol 93 bojom u spreju i samo sam posle uradio drybrush sa posvetljenom bojom po ivicama i po povrsinama. A koliko se razlikuju boja iz kantice i boja u spreju vidi se kad se uporedi boja tockova sa bojom tela tenka. Tockovi su farbani bojom iz kantice. Ima razlike u nijansama. Po meni ova u spreju mu je bas dobro legla.
Hvala svima na komentarima u svakom slucaju.

Plavac