Tamiya Nakajima Ki 44-IIc "Shoki" (1/72)

Previous topic - Next topic

sezan

Vidm ,bice odlicna!Farbanje je bas dobro,pedantno,nema sta!Ajde sad zavrsavaj polako!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hartmann

Quote from: Sandman on 27-10-2009, 22:30:35
e sad.. oksidirani Alclad... jel mislish da ga ponovo naprskash na onim mestima koja su bila pod maskom pa ostala "neoksidirana" ili mozda da sachekash 24h da vidish da li ce taj alclad (koji je bio pod maskom) sutradan takodje da oksidira?  ::)

ako prskash novi sloj preko ovog, mali je rizik, jer chini mi se da si mi ti sam rekao da svaki sledeci sloj moze da nagrize prethodne... neshto kao shto se deshava i sa MM metalajzerima...

Da, ponovo cu da naprskam. Ne verujem da ce to da se izjednaci vremenom. Bice tanan sloj, da ne dodje do nagrizanja.

Quote from: airbamby on 27-10-2009, 22:57:49
:think
Bas cudno ja nisam imao problema sa MM akril Crnom, bela i hoce malo da zeza...
Nego sto si razredjivao sa cleanerom? Ja koristim njihov razredjivac i to je to....
Mene je i crna zezala, mozda bas zbog cleanera.. :(. Nemam MM razredjivac, pa rekoh sa ovim.

Quote from: PELE on 27-10-2009, 23:28:28
U pocetku sam mislio da nece izaci na dobro jer je srebrna bila zrnasta, ali koliko vidim popravio si to!

Nisam, ostavio sam tako, na slikama izgleda bolje. Hvala u svakom slucaju  :). Da, avion je bas oziveo sad.

Danas korigovanje  :)!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

JUNKERS

Aha a onaj ponosni cika je Tosiba Kavasaki jako lepo...  :D Salim se jako je lepa maketa.

zocko

Meni izgleda odlicno, pokusavam da uocim neke greske ali mi nesto ne ide  :doh. Ali da dodjem na kafu pa da snimim avionce izbliza, s moji coroskopi  :caooo.

Sandman

Goxy, shta si na kraju uradio sa onim povrshinama gde ti je oversprejovala bela?

Hartmann

Quote from: zocko on 21-11-2009, 19:48:17
Ali da dodjem na kafu pa da snimim avionce izbliza, s moji coroskopi  :caooo.

moze, bre  :)

Quote from: Sandman on 21-11-2009, 19:55:22
Goxy, shta si na kraju uradio sa onim povrshinama gde ti je oversprejovala bela?

Preprskao sam ponovo Alclad preko i sve je sad ok. Farbanje na avionu je zavrseno. Sad radim propeler  ;D.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman


Hartmann

Evo 'napredka'  :D


Kao sto sam ranije rekao, oversprej je popravljen i bacio sam se na sredjivanje propelera. Propeler je iz jednog dela - spiner je ofarban u Humbrol 33 'Matt Black' (sto je kod mene ispalo gloss), a elise u GS H47 'Red Brown'. Postavljeni su i tockovi na stajnom trapu i ofarbane sitnice.



Propeler


Postavljeni tockovi. Gume su farbane Humbrol 85 'Coal Black', a unutrasnjost tocka Molak 'Silver'. Uradjen je i blagi drybrush po gumama.
Izrada tockova je vrlo losa, rupe na tockovima su sire od uloska na stajnom trapu, tako da se drze sa dodatak koji ide posle tocka. Plus sto rupe nisu precizno izbusene na sredini tocka, vec malo u stranu.


Stajni trap je ofarban isto Molak 'Silver', a amortizeri Humbrol 33 'Matt black'


Juce sam naneo preko cele makete "Kleer" vosak za parket (engleska verzija 'Future'-a). Nanosenje je islo iz pet blagih slojeva, da ne dodje do prelivanja.
, , ,

Sledeci korak - dekali!  :)
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Kerber

Eh, nasi stari pre napravise Skadar na Bojani... ;)
Sad,bez zezanja, pocinje da lici na "Shoki"-lovca, lepo mu radis farbu i zezalice.
Spiner ces vec da izmatiras, kao i elise i anti-glare panel, za to se ne skiraj.
Bas me interesuju decali za njega, posto je stara maketa.
Jel' su poceli da zute ili su ok?

Hartmann

Quote from: Kerber on 26-01-2010, 21:53:34
Eh, nasi stari pre napravise Skadar na Bojani... ;)
Sad,bez zezanja, pocinje da lici na "Shoki"-lovca, lepo mu radis farbu i zezalice.
Spiner ces vec da izmatiras, kao i elise i anti-glare panel, za to se ne skiraj.
Bas me interesuju decali za njega, posto je stara maketa.
Jel' su poceli da zute ili su ok?

E, hvala :) Ma kanta je od makete, al rekoh da ga bas ne ofrlje radim..
Ma da, sto se tice lakiranja, nego sam koristio prastaru Hu 33 koja se dosta natalozila, pa je izaslo vise rastvaraca nego boje. A dekali njegovi su skroz propali, pa cu koristiti iz seta "B-29 hunters". Fotke i jednih i drugih imas na pocetku posta.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

JUNKERS

#40
Jako je lepa najvise mi se svidja prop. i krilo i trup mislim ceo je lep 5. Ovaj Japanac nikad nije gladan dok leti. Shvaticete. :)

Hartmann

Postavljeni su dekali.


Posto su originalni dekali stari i skroz pozuteli, iskoristio sam ovom prilikom 'aftermarket' dekale ceske firme "Avi Print" iz kolekcije 'B-29 hunters'. Dekali su odlicni - tanki su, dobro podnose omeksivace i lako se postavljaju. Jedino sto je maketa sa dubokim panel-linijama, pa je na par mesta dolazilo do cepanja dekala, al je to doterano farbanjem.
,

Repni dekal nije bas predvidjen za ovu maketu, pa je moralo malo da se 'cima'. Nije nigde doslo do 'silveringa'.
,

Ogavine pobede nad B-29kama


Repna traka je isto dekal iz dva dela.


Jedino je kod repnog dekala u izradi doslo do pomeranja podloge i povrsine filma, pa je dekal malo izmesten, kao dupla slika na TV-u.


Dekala za elise nije bilo, pa sam stavljao 'uradi-sam' dekale. Nije nesto, al pokrice vedering :)


Sad na wash i lakiranje..
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Warhawk

Odličan im je font bio :super

Inače, ovde ispade k'o isprskan. Koji si omekšivač koristio?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Hartmann

Quote from: warhawk on 04-02-2010, 20:47:11
Inače, ovde ispade k'o isprskan. Koji si omekšivač koristio?

Microscale-ov "Micro Sol" u 2 prelaza u razmaku od 15ak minuta. Ali mislim da je kvalitet dekala bio presudan.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

odlichno legoshe oznake ;)

najbolje je shto onima na vertikalcu nisi obrezivao vishak filma, a silveringa nema nigde!

sad samo pazi kad budesh radio wash - neku jaaaaaako blagu nijansu koristi jer su linije panela mahom "rovovi", pa bi ih tamniji wash istakao maksimalno - linije panela bi izgledale kao da su 10-ak cm shiroke! :D