Stug III G Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Evo drugari posle duge pauze od nekoliko meseci, ponovo počinjem sa radom.  :super
I ako više volim da radim avione, napravih mali izlet u oklopnjake.
U pitanju je Italerijeva maketa Stug III G  koju sam napravio kao rodjendanski poklon prijatelju!  :cheers

Da ne dužim sa pričom, evo slika pa raspalite sa komentarima!  :rtfm


BTW, posle ove makete, oklop u 72-ojci neće mi ući u kuću. Skroz oćoravih!!!  :hahaha  :hahaha :hahaha

divvac

otto, ovo je bas dobro ispalo!!!
kazi mi sta si koristio za zelenilo i drvece?
P.S. Ako si ti ocoravio sa 72',sta trebam ja da kazem koji radim 72',144' i od skoro 288'  ::) :mjetal
moja Prva turska

Bojan Ue

Lep pokloncic za rodjendan :D Fino izgleda. Jesi li ove borice ili jelke kupio gotove ili si ih sam pravio? Kako se uklapa maketa?

Suhoj


gasha

au lave, ti nista ne radis pas onda odjedared  :o

Od cega ti je ona mreza napred?

Otto Skorzeny

#5
E ovako da krenemo redom...

Postolje urađeno od rama za slike kupljenog kod kineza. Podloga DAS glina iz Merkatora.
Zemlja uradjena od smeše najsitnijeg peska tzv. 1-inice, tople vode i belog lepka.

@divvac: Jelke i trava, gotove, kupljene u M-Hobby. S'tim što trava dolazi zalepljena na nekom papiru pa se seče i oblikuje po potrebi!
@Bojan Ue: Maketa nije loša, ima par neuklapanja ali sve se to bez mnogo muke dovede u red. Jedino gusenice u člankovite i vrlo sitne pa treba vremena i živaca za sastavljanje. Uz makete se dobijaju delovi za Stuh 42 verziju,kao  i još par zanimljivih sitnica (kantice,kanisteri i sl.)
@gasha: Maskirna mreža urađena od sterilne gaze komprese iz seta prve pomoći. Potopljena u smešu tople vode i belog lepka pa se oblikuje.

Eto, Gašo vidiš, radim za druge a ne za sebe, jbg...  :cry

Sijamski_Mrmot

#6
Lep i cist rad, odlicno uradjeno i ubedjen sam da ce poklon proci 100%   :cheers

Par sitnica, izvuci tragove gusenica skroz do ivice trave, imas deo trave pa malkice umanjuje inace veoma realan izgled (cca ti treba 10 min za ovo  8))

Ta vestacka trava ti nije dobro "nalegla" svuda tj podigli se krajevi, ovo je pretpostavljam jer ti DAS glina ispod nije dovoljno ravna... mali trik za sledeci put? Kad naneses sloj gline i hoces da ga poravnjas, uzmi malo vode u posudicu, umoci vrhove prstiju i brzo "glancaj" po povrsini, provereno mozes da poravnjas skoro totalno pa ce ti onda papir sa travom bolje naleci :)

:headbang ja sam davno pobegao iz 72 u 35... cim sam provalio da posle jedne makete oci rade ovako  :o

Lep rad, jos lepsi poklon :)
Mrm mRm
Mirko

Hawkeye

Sto bre,lepa je 72-ka,super si uradio,nemoj da dignes ruke  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Messerschmitt

Јако леп рад,баш ми се свиђа! :super
јеси четкицом радио?

Otto Skorzeny

Quote from: Messerschmitt on 30-06-2009, 01:25:49
јеси четкицом радио?

Samo maskirne šare četkicom, pošto je Stug mali, ostalo je sve AB.  ;)

Messerschmitt

хм,а које си боје користио?Ја сам једном покушао да радим исту такву камуфлажу четкицом,али ми је та браон-црвена испала роза :headbang
радио сам revell боје...

Otto Skorzeny

Boje su Hu 93 za sand, MM  1701 Military brown flat i Hu 105 zelena.

alaleksic

Ivane ovo je super ispao,bas mi se svidja...