M1A2 Abrams Italeri

Previous topic - Next topic

Momcha

Pocinjem ovu maketu.Ujedno je i prijavljujem za Nemanja P. memorial.
Ako ikad budem kupio jos nekog Abramsa,onda ce to sigurno biti Dragon  :mjetal
Jeste Italeri ok,ali kalup im je malo pobego,bar sto se moje kutije tice.
Bice malo gitovanja  :-\ Nego da ne duzim evo pocetka.






Momcha

Mali nastavak.Maketa je skoro sastavljena.Pocinjem sve vise da se pitam zasto sam imao averziju prema
ovom tenku.Posle sastavljanja Leoparda 2 A6 trebao sam odmah da uzmem i Abramsa,jer me je predhodni
odusevio svojom siluetom.Sigurno ce sledeci Abrams biti dragonov jer sam se u ovu iako novuiju italerijevu
maketu razocarao.Kao sto moze da se vidi,bilo je potrebno malo gitovanja.Ne znam da li sam ja dobio maketu iz losije
serije ili je takav kalup.Naprotiv kalupu, maketa je puna detalja (tu su se potrudili).Da ne duzim mnogo evo slika pa vidite sami.
Ploce za indetifikaciju sam pravio od stirena.Bocne indetifikacione ploce ocekujem da mi stignu sa hobbyeasy-ja,kao i dekali za USMC
Abramsa.

Suhoj

Super je, ovo me jako interesuje jer imam M1A2 ali trumpeterov, a i pravio sam M1A1 pa da ukradem neke fore oko weatheringa :naughty
Reci mi samo, koje su ti dimenzija ploca na prednjoj strani kupole?

Momcha

Napravio sam ih gledajuci slike na netu.Izmericu ih pa cu da ti kazem.

iguanac

Ako se ja ne varam, radi se o staroj ESCIevoj maketi s kraja osamdesetih. Mislim da deli iste problenme kao i Italeri/ESCI T55, ali za nesto sto je 20 godina staro, i nije lose?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

ubermagog

Varaš se - ovo je Italeri  :)
Dobra maketa, bazirana na Trumpeteru  :D

evo malo za čitanje, vo boli da čita http://vodnik.net/pages/m1-comparison/m1comp1.htm

Momcha

#6
Suba je u pravu.Ovo je totalno novi kalup,ali se meni zalomio izgleda losiji dan za livenje.No isparvice se to gitom.

Momcha

Sto se A.B. tice zavrseno.Sad prelazim na cetkicu,Vallejo,uljane... :violin
Figure su Trumpeter marinci sa Academy glavama i nekim Tamiya rukama.Jos nisu
100% postavljene u pravi polozaj.


bokaso 1

Svaka cast kolega, :cheers impresivno....

Momcha

#9
Heavy wash,blato/pesak  ;D.Na par mesta mi se skinula farba tokom washa pa cu morati da dofarbam te delove.
Radio bih mu chiping ali je pitanje koliko.Da ne prenaglim.

I sledece nedelje mi valjda stize set extra opreme  sa hobbyeasy-ja da nakitim Abramsa  :D

gasha

ja ne bi nista tu cipovao. Ako i radis oda nesto sitno na mestima oko transmisije. Nema tu sta da se guli. Samo ga naprasi jos i to je to.

djos & filip

Bas je lepo ispao.
jedino sto mi malo bode oci je da je ceo tenk sa gornje strane cist ko suza a donji deo mu je bas lepo zaprljan. mislim da bi bilo bolje da je i kupola barem malko zakacila prasinu.  Ovo je naravno subjektivno misljenje. I bez toga tenkic je uradjen odlicno ... :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Momcha

Da u pravu si.Za sada je cista ali kad mi stigne set extra opreme,kad budem sve
stavio kako treba onda cu i kupolu da mu zaprljam......malo ;D
Hvala na komentarima.

pekar

Pa nisam ni sumnjao da će biti loša !!! cepaj ..... :super
IL-76

Momcha

#14
Dodatak u radu je extra oprema.Stigla posiljka sa hobbyeasy :D
U pitanju ja Tamiya set za moderna americka vozila.Ima dosta toga,cak jedna kutija
moze da "pokrije" dva vozila.Idu i kartonske kutije kao dodatak.
Ovih dana bi konacno trebao da mu uradim zastakljene delove (vizire).
Probacu varijantu fjucera i mastila (ljubicastog ili naradndzastog).