Pak 43 u 1/35

Previous topic - Next topic

medico

maketa je Alanova, jedina maketa tog tipa na trzistu pa i pored toga sto je dosta gruba i u nekim detaljima rudimentirana bolja ne postoji . Uklapanje je prilicno zadovoljavajuce , nazalost uputstvo je ponegde dosta nejasno a u nekoliko slucajeva i potpuno pogresno sto sam uspeo na vreme da uocim i resim konsultujuci fotografije !

Maketu sam obogatio metalnom cevkom od RB models-a recenzija na : http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6978.0.html koju sam dobio od 'vazda prepodobnog gospodina' Iguanca a ovaj ju je uzeo od poljaka u Mosonu . Dorade sam sveo na minimum i to uglanvnom na osnovu nekoliko retkoh fotografija .














Momcha

Odlican izbor makete i pedantan rad  :)Jesli li razmisljao kako ces da ga farbas?
Obrati paznju na cetvrtu sliku odozgo.Mislim da ti je na okruglom postolju
za top,ostala neosmirglana plastika od kalupa(po sredini).

medico

Quote from: Momcha on 28-07-2009, 07:31:11
Odlican izbor makete i pedantan rad  :)Jesli li razmisljao kako ces da ga farbas?
Obrati paznju na cetvrtu sliku odozgo.Mislim da ti je na okruglom postolju
za top,ostala neosmirglana plastika od kalupa(po sredini).

sto se farbanja tice jos nisam odlucio , za sada je samo prajmovan . Sto se te plastike tice tehnicki i jeste mesto odvajanja kalupa medjutim na tom mestu se na originalu nalazio i var !pa sam ga zato i ostavio neosmirglanog , mozda je trebalo malo to tretirati pokojom reckom skalpela i/ili vrucom iglom da vise lici na var ....

Aki

Svidja mi se kako si ga detaljisao.
Odlicno izgleda!

medico

nastavak radova  nakon prajmovanja sa Cosmos crnom na red je dosla gelb boja mesavina 2 Gunze boje panzergelb i oko 20% pale stone  ujedno sam iskoristio priliku da isprobam svoj novi a-brush kopiju Badgera kupljenu bas za ovakve stvari (jednobojne seme , lakiranje , pre shading i slicne 'prljave poslove ')






trudio sam se da prskam uglavnom 'odozgo' kako bih sto vise naglasio senke , nakon topga sam dodao i malo braon boje pa overshadingovao zakivke i panele  namerno sam prenaglasio jer sam planiro 3-bojnu semu s kraja rata pa nece toliko bosti ochi kada se nanesu braon i zelena





posto su i tockovi bili prajmovani u crnu odlucio sam da tu boju zadrzim za boju gume.Nakon tretiranja pigmentima nece biti toliko upadljivo crna ! kruznim sekacem sam napravio kruzni sablon pa pricrvscen sa 4 stipaljke prskao sam gelb boju , boja je malo podisla jer shablon nije mogao idealno da nalegne na ivice felni a i napravio sam gresku pa sam sablon isekao na tacne dimenzije felni ....trebalo je da ga smanjim za 0.5mm pa bi onda taman ovo podilazenje rasprsene boje leglo na ivicu felni, nema veze znam za drugi put a i to se nece videti od blata i prljavstine  ;)

gasha

Mislim da su gume vec sada normalno crne. Kada ga budes zaprljao bice tip top. Bice nadam se i posada?

bokaso 1

Da znas da si u pravu.... Ja sam nasao samo 3 slike te 88-ce i nisam hteo da je pravim.... Nisam imao slike sa cega da gledam... Sad sam skinuo ove tvoje hvala ti... Inace je impresivno .... Svaka ti cast :cheers

medico

nastavak radova od sinoc i preksinoc....
mislio sam da samo osnovnu zutu radim sa novim a-brishom medjutim ispostavio se da daje prilicno zadovoljavajuce reziltate ova kopija Badgera 150 (mada ipak nije kao DeVilbis  :mjetal)
sve boje su Gunze lak preporucene za WW2 nemacki oklop posvetljene sa 10-tak ili malo vise posto bele boje






PELE

Odlicno izgleda!!!  :o

Aki

Kamuflaza je odlicno uradjena!

Messerschmitt

Свака част,веома лепо изгледа!!! :bravo

Momcha

Lep rad Mediko.Mislim da bi trebao malo da mu ubijes zelenu i malo osnovnu send,dry bushom.
Jesi li planirao chiping da radis?

medico

Quote from: Momcha on 07-08-2009, 16:45:34
Lep rad Mediko.Mislim da bi trebao malo da mu ubijes zelenu i malo osnovnu send,dry bushom.
Jesi li planirao chiping da radis?

hvala momci, ovo je bio lakshi deo posla a sada slede ostale tehnike .... :cry
inace cammo je totalno SiFi posto sam u prespisci sa nekim maketrima na Missing linxy skapirao da ovakav Pak43 prakticno nije ni postojao sem mozda jednog experimantalnog primerka ili male serije !? Zasto je aAlan napravio makety nepostojece verzije a da pri tom na trzistu nepostoji maketa pravog Pak43 uopste mi nije jasno !?

Aki

Postoji maketa pravog Pak 43,pravi ga AFV club.

PELE