F-16 Italeri 1/48

Previous topic - Next topic

nex999

Pozdrav svima, moj prvi rad, i resio sam da bude F-16, avionche koje gotivim. Italerijeva maketa, ona sa "Dirty Diana" dekalima. Ja cu koristiti dekale Teksaske Nacionalne Garde. Maketa ima svoje mane i (poneku) vrlinu, o njoj vec sve znate.  :cheers
Pa da pocnem...

Sklapanje raketa i rezervoara i ICM-a ... tek da se nadje. Zatim ce doci smirglanje ivica, ima ih bas dosta.



Zatim isecanje zakrilaca...steta da ih nema, a nije toliko tesko iseci ih. Zatim sledi turpijanje ivica gde sam ih isecao.



I onda, prvo razocaranje u ovu maketu...slika govori sve:



Imam dve opcije- da ostavim kako jeste, s tim da ce mi pri isticanju spojeva panela wash-om ovde biti uocljivo ovo nesrecno uklapanje, ili da pomerim sve malko unapred i poklopim panele. U tom slucaju bi morao da secnem staklo na kabini dole kod pipaka koji ulaze u zlebove.



Bas su morali da zeznu stvar na ovakav nacin, al ajd...dok ne stigne Tamiya, ovaj ce da posluzi za uhodavanje :) K'o sto rekoh ovo mi je prva maketa (ako izuzmem nesrecne pokusaje kad sam bio osnovac i lepio jadne makete OHO lepkom i mazao temperama ;D )

Za koji dan sledi nastavak  :caooo

GBU-10

Konacno i F-16,svaka cast na izboru,ali ne makete vec aviona,jer
Italerijev F-16 i nije bas dobra maketa,ima lose izlivene ramove,netacne
detalje i da bi se sastavio treba dosta gitovanja na nezgodnim mestima.
Ja imam taj Italerijev F-16 ali sam nedugo po izradi napustio projekat
i zapecatio ga u kutiju,za dane kada nebudem imao sta drugo raditi.
U svakom slucaju ne zelim i ti tako da uradis,jer kad ti je vec prva maketa
daj sve od sebe da je napravis sto bolje.Ja licno kad budem radio
F-16,to ce biti od proizvodjaca Tamya ili Kinetic,jer su najbolji za sesnaistice.

djos & filip

Lepo, kao sto rece GBU 16-tice nisu bas toliko ceste na forumu pa je svaka nova maketa "dobrodosla".

Cekamo nastavak, samo napred  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nex999

#3
Pozz ljudi, danas je bilo sediste na redu...



Izvinjavam se za kvalitet slike, morace fotoaparat ubuduce, ovako sa mobilnim nece da moze, ovo je jedina koja je ispala iole "citljivo" :)
Zelena boja je izgleda malko svetlija nego sto treba, videcu da je malko zatamnim (nisam nasao "olive drab", pa sam morao da kombinujem nesto sa akrilnom bojom koju sam nasao u lokalnoj knjizari).
Za "metal" sam koristio sivu i crnu, plus malko srebrne za drybrush. Fina vezba pred pocetak farbanja kabine :P

Sutra bi trebalo da stigne kompresor, pa da se krene sa ozbiljnijim poslom ;D

matilda

samo ti raspali pa kako god da ispadne bice dobro. nemoj da se sekiras i ako nesto ne bude kako treba, to smo svi prosli. samo navali i polako.

Bojan Ue

Samo napred i navali! Imace posla dosta ali zar ga nema bar malo oko svake makete? Srecan dalji rad!  :super

nex999

Odradio sam danas prilicno ... kabina, uvodnik, nesto farbanja ...

Ono sto me smorilo: gitovanje...rupa na sve strane. I ma koliko da sam turpijao spojeve na rezervoarima, posle farbanja se i dalje naziru. No dobro... fino izgledaju ofarbani ;D Takodje staklo kabine je dobilo otisak prsta, pa cu morati da ga poliram ... kad sam pajser :doh

nex999

#7
Pozz, evo update...heheh, sad znam zasto mrzite ovaj Italerijev model ;D No necu se predati hehe



Ne obracajte paznju na "pukotinu" koju ima srednji rezervoar haha...moslio sam da ce boja da ublazi, ali NOT ... ce da zakrpimo...
A sajdvinderi? E to je prica za sebe. Krenuo ja da farbam kako pise u sastavnici, i dobio dotcni. To nece da moze ... A AMRAAM-i su takodje bili smesni u beloj boji, pa sam ih ofarbao ovako.




Resio sam da odradim ovaj motor, iako nije "po propisu" za ovaj F16, nisam mogao da odolim. Jedna od retkih stvari koja mi se bas svidela na ovoj maketi.



Samo da dodam, ni generalne boje aviona po sastavnici mi ne stimaju nikako...boja radoma i svetliji ton na trupu kao da su zamenili mesta u uputstvu.

Nastavak sledi... :cheers


sezan

#9
Super je ispalo ,a sto se tice "turpijanja" ,znam da je smor ali nemoj da dozvolis da ti se vide spojevi ,nikako!Samo kituj,smirglaj i opet farbaj ,i ima da ispadne kako treba!Vremenom ces znati koliko otprilike kita da naneses ,da bude sto manje smirglanja posle!I meni je to pre bio najveci davez(a i vecini kolega) ,ali kada "dodju " rezultati zaboravis ono lose i divis se svom radu!Samo napred!  :cheers

ps-odradi samo photobucket kako treba i to zna da smara pa niko nee ni da otvori fotku da pogleda!Pozdrav

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,198.0.html
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Bojan Ue

Dobro napredujes! Samo da dodam da to sto ti ne stima sema bojenja po sastavnici je simptomaticno za Italeri, pa bih ti savetovao da se konsultujes sa nekom literaturom ili nekim iskusnijim kolegom koji poznaje tu tematiku. Pozdrav i samo napred!  :super     

djos & filip

Lepo napredujes kabina je super.

Idemo dalje  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

GBU-10

Odlican nastavak,samo ti predlazem da nezuris,jer ti delovi
ostaju dovoljno ne obradjeni(ne ismirglani)kao sto je slucaj
sa raketama AMRAAM kojima se po celoj duzini vidi linija kalupa.
Kokpit si odradio ekstra,kao profesionalac,nastavi tako i bice sve ok,
svidja mi se tvoj nacin izrade i maketarski nastup. :cheers

A.M.I

Quote from: GBU-10 on 15-09-2009, 08:08:31
Konacno i F-16,svaka cast na izboru,ali ne makete vec aviona,jer
Italerijev F-16 i nije bas dobra maketa,ima lose izlivene ramove,netacne
detalje i da bi se sastavio treba dosta gitovanja na nezgodnim mestima.
Ja imam taj Italerijev F-16 ali sam nedugo po izradi napustio projekat
i zapecatio ga u kutiju,za dane kada nebudem imao sta drugo raditi.
U svakom slucaju ne zelim i ti tako da uradis,jer kad ti je vec prva maketa
daj sve od sebe da je napravis sto bolje.Ja licno kad budem radio
F-16,to ce biti od proizvodjaca Tamya ili Kinetic,jer su najbolji za sesnaistice.

Ne zaboravi i Hasegawu koja je jedina sa dobrim ranim blokovima.

GBU-10